Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

Sam99
19.06.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná. Už dlouho jsem na ni měla zálusk, a když jsem si ji konečně přečtla, tak jsem ráda, že jsem to udělala. U knihy se hezky relaxuje a postavy jsem si také oblíbila. Velmi doporučuji!

Sarance
27.05.2015 4 z 5

Možná trošku laciná romantika, ale čtenáře si určitě najde. Mně osobně se moc líbila.

KatnissLavender
30.04.2015 5 z 5

Katie zase nezklamala a naservírovala mi příběh plný emocí, který mi nejednou vehnal slzy do očí! Musím zdůraznit, že nejde jen o milostné čtení pro dívky, tato kniha přináší čtenáři mnohem víc a myslím si, že by si ji měli přečíst i pánové!

kika55
22.03.2015

kniha sa mi v celku pačila

Petra28
16.03.2015 5 z 5

je to přesně ten tip knížky přečteš * odložíš * zapomeneš.
Jediné co mi hodně vadilo byla příšerná "stádnost" Echo. Ale tak to je povahový rys postavy.
Příběh se četl dobře, v autobuse to děsně rychle uteklo.

katerinad
15.03.2015 2 z 5

Nevím co na knize mělo být tak úžasné a jiné. Noah typický zlý sexy kluk, který je ve skutečnosti veliký dobrák stačí mu dát tu správnou dívku. Echo byla nesmírně hloupá, když si nechala poroučet od kamarádek, budeš dělat to a to jinak se s tebou zase nebudu bavit, jako vážně?
Byla bych ochotná to překousnout, ale kniha mi přišla utahaná, nic moc se tam nedělo, všechno by se to dalo udělat nějak líp. Dočíst ji pro mě bylo docela utrpení.
Taky nechápu kam se ztratili, křestní jména, když se dali dohromady. To bylo samé zlato, což mě neskonale vytáčelo.
Co se mi tak líbilo, byl styl prolínání času, když si Echo vzpomněla na celou věc.

Brambram
14.03.2015 5 z 5

Chtěla jsem romantiku a dostala jsem jí :o) Jen mě měl někdo varovat, že probrečím půl knihy než se dostanu k tomu správnému konci. Takhle jsem před rodinou musela předstírat akutní atak rýmy. :o) Líbilo moc, vřele doporučuji

sisi koblizc!
04.03.2015 5 z 5

Tak tady jsem četla a četla. Katie napsala skvělou knížku. Budu se klanět.

Bee
02.03.2015 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu milý překvapení. Tématicky je to už taková středoškolská klasika, ale autorka to dokázala pozvednout o level výš. Rozhodně si troufnu to přirovnat ke Krásné katastrofě, kterou jsem taky nemohla odložit, dokud jsem nedočetla. Co se hlavních postav týče, nemám co vytknout, střídání pohledů je tu zvoleno naprosto perfektně, takže se nám částečně rozkrývá příběh každého protagonisty. Jako velké plus zmiňuju to, že autorka si umí udržet čtenářovu pozornost právě tím, jak nám postupně servíruje informace.
Co se týče vedlejších postav, některé byly ztvárněné tak povrchně, až hrůza, a to si myslím, že je jediná věc, kterou téhle knížce můžu vytknout. Reakce na Echo a to, jak ji směrují k tomu, aby se chovala jako zbytek stáda je přímo do očí bijící, ale zkousla jsem to. Rozhodně si to hodlám přečíst znova.

Anne Leyyd
15.02.2015 3 z 5

Na to, jak nadšené zvěsti o knize kolovaly, jsem z ní byla nečekaně velmi zklamaná. Katie McGarry píše čtivě a příjemně, nicméně příběh sám o sobě nemá ani zdaleka takovou hloubku jako třeba série Bez naděje od Colleen Hoover. Průměrné postavy a zbytečně nafouklá zápletka.

Knihu proto doporučují spíše jako odpočinkovější četbu pro čtenáře tak od 15 let. Pokud bych Překroč svůj stín měla shrnout v co nejkratším komentáři, pak by to byl tento „neurazí, ale ani nenadchne.“

Danielka_1999

01.01.2015 5 z 5

velmi čtivá knížka

Gabika56
30.12.2014 5 z 5

Páni, tak tohle jsem fakt nečekala, já se většinou do "slaďáren" začtu snadno, když se mi zalíbí postavy atd... Ale tohle, naprosto mě to pohltilo, přečteno jedním dechem a mám pocit, že tam ani nebyla pasáž, kterou bych měla chuť přeskočit! A to se mi jen tak nestává...

Strašně jsem se těšila na další díl, začala jsem ho číst v angličtině, ale nějak mě nechytl, takže ho zkusím pak v českém překladu, třeba se začtu... ;)

Rozhodně mě tahle spisovatelka začala zajímat! Jsem zvědavá, co bude dál!

barborelka
28.12.2014 5 z 5

Moc pěkné!!! Čekala jsme klasiku o ono to bylo úplně jiné- neotřepané. Určo doporučuji

Karolína18
27.12.2014 4 z 5

Jo tohle je ono. V okamžiku, kdy jsem tuto knihu našla pod stromečkem jsem ji odložila jen na pár hodin, abych se mohla vyspat. Příběh mě do sebe vtáhl a nešlo ho nedočíst. Minulost Echo, které se odhalovala každou kapitolou, mě stále překvapovala a nutila mít tuto stydlivou dívku čím dál radši. Řekla bych, že prostě ve svém životě - až na pár světlých vyjímek (Noah, Lila, paní Collinsová) - narazila na špatné a sebestředné lidi. Její otec, Grace, Ashley, její matka.. Nezbývalo mi nic jiného než ji obdivovat. I přesto však jsem si více oblíbila Noaha, protože mi jeho chování přišlo pravděpodobnější a přirozenější. Strašně jsem s ním cítila, když se rozhodoval, jestli se bude ucházet o opatrovnictví svých bratrů nebo ne...
Vážně moc povedená knížka.

sarush
25.12.2014 5 z 5

Popravdě, nejsem už zrovna moc milovník zamilovaných knížek. Přesto mně, ale tahle knížka nějak oslovila. Asi díky tomu, že se mi líbí druhý díl. (mimochodem, na který jsem narazila dřív, jak na první díl.) Díky tomu jsem si chtěla přečíst ten první díl.
Co se týče obálky, nemám co ji vytknout. Echo jsem si oblíbila (nechápu proč zrovna autorka dala tohle jméno...) Noaha jsem si taky oblíbila. Nejsem zrovna zastánce, když autorky píšou s obou pohledů, jak kluka, tak holky. Tady se mi to ale líbilo. Víc jsem se orientovala v citech Echo a Noaha. Mohla jsem jejich city prožívat s nimi.
Děj se mi líbil. Hlavně to, jak má Echo ty jizvy a nic si z té noci nepamatuje, když k těm jizvám přišla. Nedivím se, že Echo zakrývala své jizvy. Já bych dělala to samé. Noah se ji nesmál, nerozkřikl to všude, když viděl její jizvy. Nechal si to pro sebe. Noah, jako kluk, který jde spíš za holkama, jenom pro to, aby se jim dostal do kalhotek, ale u Echo, je to něco jiného. V tom ho mám ráda.
Jinak námět se mi líbil a klidně bych si celou knihu přečetla znova.

hrubik
22.12.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kromě romantiky popisovala i vážná témata a musím říct, že mě chytla za srdce.

tess.de.veles
16.12.2014

kniha pro náctileté.....což já už nejsem a dostala se mi do ruky omylem.....tak budu schovívavá...před x lety by mě to možná taky bralo.....:)

Manifest blech
07.11.2014 2 z 5

Příběh Echo a Noaha poměrně dost tlačí na city. Velké plus - kniha byla čtivá.