Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

Helik125
23.06.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Velmi se mi líbila a věřím tomu, že si ji v budoucnu přečtu ještě jednou.

Nita17
12.06.2017 5 z 5

Ze začátku je kniha poutavá, ale rozuzlení je trochu těžší. Tak nějak je toho v ní moc a je to znát na obou hlavních postavách Echo a Noah - ztráta rodiny, nespravedlnost a špatné podmínky v náhradní rodinné péči, zrada od nejbližších - rodičů (ať už rozvod, pokus o zabití, strašák nemoci), smíření s minulostí, hledání cesty k vlastní budoucnosti. Dva ztracení. Na to kolik se dalo z daných motivů vytáhnou, je bohužel kniha napsána tak nějak nezáživně a useknutě, pouze jako oddechovka a je to škoda, mohlo z toho být více. Dala jsem i druhý díl a ta už má lepší spád.

xSimaix
07.06.2017 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila týdny a vyplatilo se to.
Překroč svůj stín je vážně krásná, emotivní a povzbudivá kniha, která mě okouzlila svým smutno/šťastným dějem, postavami a zároveň takovou jednoduchostí, v níž je krása. Kniha možná nemá nějaký velký stupeň napětí, děj je pomalejší a vše je napsáno do nejmenšího detailu, ale to vše přispělo k realističnosti celého příběhu.
Echo - plachá dívka, která se snaží najít odpovědi ve světě, jenž vidí černobíle a ve kterém se snaží zaplnit díru ve svém srdci.
Noah - na první pohled bad boy, no s dobrým srdcem. Ten se snaží najít klid ve světě, kde neví komu věřit.
Hlavní charaktery jsou skvěle zpracované a není možné si k nim nevytvořit vztah a necítit jejich bolest. Projít s nimi celou jejich trnitou cestu byl velký citový zážitek, na jejímž konci jsem se nemohla ubránit pocitu hrdosti. Začali jako splašení teenageři hledající odpovědi s prázdnotou v srdci a skrytou bolestí a na konci nalezli klid, mír a lásku v každém směru.
Pokud někdo váhá o čtení knihy kvůli možná předvídatelné love story, která je, uznávám, typický případ bad boye a hodné holky, ale pro mě osobně kniha nebyla jen o tom, ba naopak. Jejich společnou love story jsem vnímala méně než okolní děj a příběhy jejich životů. Kniha neobsahuje pouze romantiku, obsahuje bolest a krásnou cestu dvou lidí, kteří se s ní snaží vyrovnat každý po svém. Ukazuje to, jak časem získávají odvahu, důvěru a víru. Kniha je vážně krásná emotivní cesta, která nám ukáže dva mladé lidi s odlišnými osudy a problémy, jak dokážou "překročit vlastní stín" a to je vážně cesta, do které jsem se já osobně dokázala vážně vžít. Pokud máte nějaký druh problému (každý máme), tak tato kniha je ta pravá na to, aby se do ní člověk vžil, něco si z ní odnesl a chtěl také překročit svůj stín...

ardeas
28.05.2017 5 z 5

Páni, to som teda nečakala :) Po tejto knihe som už dlhšie poškuľovala, ale anotácia sa mi nejako nepozdávala a tak som jej čítanie odďaľovala - aká škoda!

Členenie kapitol a striedanie rozprávania Noaha a Echo bolo super, mám rada, keď sa mi dostane do rúk kniha písaná týmto štýlom a tu to je perfektne zvládnuté. Samotný motív je dosť ťažký, ale autorka to veľmi dobre zvládla. Prečítané jedným dychom za deň. Po čase určite po nej siahnem znova.

Jediné mínus je useknutý koniec. Zvyčajne neznášam epilóg "a lá a čo bolo potom..." a veľakrát to len prebehnem očami, ale tu mi to tak trocha fakt chýbalo :)

Lorej
15.04.2017 5 z 5

Vážně super čtení. Líbil se mi styl psaní kapitol, i když mě ze začátku trochu překvapil. Taky mi chvilku trvalo se zorientovat mezi postavami, ale jakmile jsem se začetla, nebylo co řešit.

vedana
26.03.2017 3 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, trochu jsem bojovala se stylem psaní autorky, nebo spíše překladem, který používal někdy výrazy, které mi úplně neseděli asi to byl ten důvod, proč mne ten příběh až tak hodně nevtáhnul.

pecinka21
11.03.2017 5 z 5

Kniha mě velmi překvapila svým dějem i postavami, všem mohu jen doporučit.

monavrb
28.02.2017

Moc pěkná kniha, jen škoda, že už další knihy se od této autorky u nás vydávat nebudou. Psaly jsem i do nakladatelství s kamarádkami a bohužel nám bylo odepsáno, že další díly už od téhle autorky nebudou vydávat :(

Anett2000
21.01.2017

Úžasná knížka, která poukazuje na to, co můžeme v životě ztratit, nebo naopak získat....

--Eri--
22.12.2016 5 z 5

Tato knížka je fantastická. Obdivuji autorku, protože námět, zápletky a propracování příběhu jsou obdivuhodné. Za největší plus považuji, že jde o věci ze života. Věci, které se mohou stát nám všem v jednom jediném okamžiku. A nemusíme si to ani uvědomit, protože život není pohádka se šťastným koncem. Ale příběh, který je nevyzpytatelný. Myslím, že tohle autorka chtěla sdělit a také to, že si máme užívat života jak jen to jde.

Kiwicatko
20.12.2016 5 z 5

No ty kokos....porad sem si myslela, ze to bude s tou jeji nehodou a matkou nevinny a ono prdlajs....a Noah? Jak mel pocit, ze musi bojovat se systemem a ze vsichni jsou proti nemu a vsichni jsou schopni jen a jen ublizovat.
Ani jeden to nemel lehky a prave to je spojilo. Jejich pribeh se hezky rozvijel od pocatecni nevrazivosti, pres podivne pratelstvi a spolupraci, az po bezbrehou lasku.
Moc pekny....

elisa194
30.11.2016 5 z 5

To je tak krásná knížka, do Noaha jsem se hned zamilovala. Dlouho jsem něco takového nečetla,nemohla jsem přestat. Můj manžel vůbec nečte a při četbě této knihy jsem mu říkala, že mě mrzí, že nezažije to co zažívám teď já. Ten pocit, kdy je vám jedno, že ráno vstáváte, ale kniha vás nepustí jít spát, prostě ji musíte dočíst. Ten pocit, kdy jste napnutí a čekáte jak to dopadne, pláčete...hltáte každou stránku. Ten pocit, který máte, když dočtete poslední stránku a řeknete si, tak tato kniha má místo v mé knihovně!

RosaLucis
27.11.2016 5 z 5

Dokonalý, dojemný příběh. Při čtení jsem se smála, i nejedna slza ukápla. Přečteno jedním dechem.u

Jaruce
25.09.2016 5 z 5

Nádherný příběh dvou mladých lidí, jen bych tu popisovala to samé co v předešlých komentářích, takže za mě super!

kik68
16.09.2016 5 z 5

Nádherný příběh dvou životem zkoušených mladých lidí. Je to úplně jiná kniha než jaké jsem v poslední době četla. Celý příběh byl tak krásný a zároveň smutný, že mi tam vůbec nechyběl sex :-). Vlastně naše hlavní hrdinka zůstala až do konce "neposkvrněná" :-).
Vztah Noaha k bratrům je dojemný a to jak se nakonec rozhodl dokazuje, jak moc je zodpovědný a milující.
Hodně jsem u této knihy brečela, ale dostala jsem i jeden záchvat smíchu a to při hlášce: "To dítě ještě není hotové." - Směju se ještě teď :-)

blonďatá.luc
28.08.2016 4 z 5

Kniha plná emocí, která si vás získá. Vůbec nic jsem neočekávala a dostala jsem toho tolik. Vztah Noaha a jeho bratrů, Echo a její životní problémy... Postavy jsou propracované a rozhodně nejsou dokonalé, příběh je originální a napsán je - geniálně. Miluji, když se ve vyprávění střídají hlavní postavy a v této knize se mi to splnilo. Takže pokud váháte, pojďte do toho!

jitka7
12.08.2016 5 z 5

Nádhera. Příběh je o náctiletých, ale je naprosto úžasný. Sem tam slzy ukápnou. Noaha jsem si naprosto zamilovala, ale i hlavní hrdinka Echo má svůj skvělý příběh a přijde mi také úžasná. Krásná kniha plná emocí, dojetí, zloby, usmíření a smíření.

cukrovka
01.08.2016 5 z 5

Naprosto skvělá kniha plná emocí. Nemohla jsem zastavit slzy a probrečela se ke konci. Příběh psaný z pohledu obou hlavních hrdinů byl osvěžující. To jak Noah miloval své bratry a snažil se udržet si naději na péči o ně, mě opravdu dostávalo. I boj Echo o navrácení paměti a zjištění všech příčin byl emočně náročný. Kniha opravdu stojí za přečtení.

kopretinka69
05.07.2016 5 z 5

velice dobre ctiva :-)

majík1
03.07.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jedním dechem a prostě super