Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

Litocha
17.06.2016 5 z 5

Tahle knížka patří v rámci žánru k tomu nejlepšímu, co jsem četla. Postavy byly dostatečně vykreslené, životné, aby byly uvěřitelné. Líbilo se mi, že prodělaly vývoj. Životní situace Noaha i Echo byly dost vyhrocené, ale budiž, o něčem ta knížka musí být. Střídání pohledů bylo výborně zpracované, nedocházelo tady k dvojímu líčení stejné situace, které mě v knížkách většinou spíše otravuje, ale každá kapitola děj posouvala. Sympatické bylo, že se kniha nesoustředila na sex, jako tolik jiných, ale na to vyrovnat se s ranami, které život postavám uštědřil, a nalézt pro sebe něco normálního. Vztah mezi hrdiny na mě působil vyváženě a rovnocenně, krásně se ovlivňovali navzájem. Přestože už dávno nejsem ta správná cílová skupina, čtení jsem si i opakovaně užila.

AWKWARD.
08.06.2016 5 z 5

Několik prvních kapitol jsem stále nemohla přijít na to, proč to čtu. Ale pak jsem si uvědomila, že kvůli Noahovi. Nevím, já jsem si více oblíbila Noahovu stranu příběhu. To jak moc chtěl své bratry zpět. Na druhou stranu Echo to taky neměla jednoduché co si budeme povídat. Úžasné jak se dvě osoby z jiných poměrů a jiných společenských vrstev dostanou až na samé dno. Přehlížejí se, ale nakonec nějaká ta náhoda je svede dohromady. Ze začátku nevinné, ale nakonec jsem si i přála aby spolu byli jako pár. Začala jsem jim fandit.
A nakonec jsem byla i ráda jak to dopadlo. Po tom jak to mezi nimi bylo, než si k sobě opět našly cestu, trhalo mi to srdce. A pocit kdy se Echo odhalila mě dojal.

CHESS
02.06.2016 5 z 5

Výborná kniha! Skvělý děj. Moc se mi líbí, jak jsou hlavní hrdinové zlomení a z jiné společnosti, ale i přesto si k sobě dokáží najít cestu. Za mě úžasný :D

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Obálka strašná, navíc kniha, která je evidentně pro trochu jinou věkovou kategorii a která se ke mně dostala úplnou náhodou. Vůbec jsem nepředpokládala, že mě tak chytne a přečtu jí v podstatě jedním dechem. Teď abych si někde sehnala tu další v této sérii :-)

machrus
20.02.2016 5 z 5

Životní zkoušky je to co náš charakter a život utváří.

Přiznám se bez mučení vztah Noaha k bratrům mě několikrát dostal k slzám.
Kniha má mouchy, ale mě se prostě líbila a nevidím důvod nedat jí 5*.

vlkove
31.01.2016 4 z 5

Čekala jsem hloupoučkou romantiku a dostala jsem příběh nabitý nespravedlností života a zoufalou touhou žít normálně. Opravdu příjemné překvapení.
Příběh je psaný z pohledu dvou hlavních postav, musím přiznat že pohled Noaha mi byl bližší. Noah se nebojí použít sprostá slova a přiznejme si to, v jeho situaci musí být těžké držet se nad vodou.
Obálka je pěkná. Styl psaní autorky příjemný. Jediné co se mi na knize nelíbilo byli občasné výstupy kamarádek Echo, které se chovaly jako naprosté p....
Knize dávám ★★★★ hvězdy a doporučuji knihu přečíst. :)

mája1970
17.01.2016

Nádherná kniha,četla jsem jí jedním dechem

Terezkaa69
09.01.2016 3 z 5

Je to taková oddechovka, kdy nemusíte moc přemýšlet ale přesto děj chápete, i když je malinko složitější. Kniha mě zaujala a ráda si ji přečtu znova.:)

Aira
22.12.2015 5 z 5

Rozhodně stojí za přečtení, je to taková ta správná oddechovka.Tahle knížka se četla sama :)

MíšaK.
19.12.2015 4 z 5

Po druhé jsem její příběh chápala už o mnoho lépe. Hezký děj, který vás prostě pohltí. Sice bych tam asi nemusela mít oba pohledy, přesto to na kráse knihy neubralo. Občas jsem nechápala některá rozhodnutí a někdy jsem se rozesmála nad některými hláškami. Za mě velmi povedená knížka.

Haňulec
17.11.2015 5 z 5

Takovýto žánr knih jsem četla poprvé a musím říci, že ne naposledy. Krásný kniha s krásným dějem u které se člověk nemůže nudit. Posledních 20 stránek pro mě bylo velice emotivnich, (slzy jsem neudržela), protože jsem celý děj prožívala s hlavními postavami. Tato kniha by si zasloužila více jak 5*, ale bohužel to nejde. Mohu jen a jen doporučit :-)

Bet
13.11.2015 3 z 5

No je to taková oddychovka ;-)

eniete
11.11.2015 2 z 5

Říkám si, jestli jsem vážně četla to samé, jako ostatní? Nemůžu si pomoct, ale takovýhle knih je spousta a nepřijde mi, že by zrovna tahle něčím vyčnívala a zasloužila si takové hodnocení. A nebo jsem už na to ve svých 18 možná už moc stará.

Papina1256
01.10.2015 5 z 5

Tato kniha určitě stojí za přečtení. Knížku jsem přečetla jedním dechem během 1 dne. Střídání pohledu bylo velmi fajn.

evelýny
26.09.2015 4 z 5

,,Z Luka jsem měla v břiše motýly. Noah rozséval zmutované pterodaktyly". Tak tahle a podobné hlášky mě v této knize rozesmály. Velmi čtivě napsaná kniha, takže ani neřešíte logičnost a propracovanost příběhu, který je spíše určen mladé generaci na prahu dospělosti. Konec trochu překombinovaný, nicméně plný emocí - někdy ukápne i slzička.
Ve skrytu duše doufám, že někde na této planetě žije spoň jeden Noah. Opravdu doufám.... :-)

lukyli154
08.09.2015 5 z 5

Knížka se mi četla báječně, bavila mě a nutila číst další a další kapitolu. Střídání pohledu Echo a Noaha bylo super a obě postavy jsem si oblíbila. Doporučuji k přečtení ;-)

helena19
18.08.2015 5 z 5

Úžasná..nejdřívě mi jméno Echo přišlo poněkud zvláštní, ale pak mi do textu a příběhu úplně zapadlo. :)

IrennCasman
09.08.2015 5 z 5

Prožívala jsem každičké slovo, neboť to bylo jako bych četla svůj vlastní příběh. Bylo to jako bych prožívala dva velice podobné životy najednou. Ano, příběh možná nebyl tak ohromující svým obsahem, ale svou hloubkou citů se mi vryl do duše.

Bbooks
09.08.2015 3 z 5

Knížka byla celkem dobrá

*Pájuše*
16.07.2015 5 z 5

Knihu jsem nejdříve četla v originálu a teď znovu v českém překladu. Ať se na to dívám, jak chci, kniha ani českým překladem neztrácí na kvalitě. Poutavý příběh o překonávání překážek, vlastního strachu a pocitu viny. O nalezení smyslu života, nové rodiny, stejně tak jako o nelezení sama sebe. Nádherný příběh, který vám ukáže, že život není vždycky spravedlivý, ale umí rány, které sám způsobí, léčit. :-)