Před-svědčování

Před-svědčování https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323695/mid_pred-svedcovani-9aO-323695.jpg 4 41 6

Svůj klasický bestseller Zbraně vlivu napsal Robert Cialdini už před dvaatřiceti lety. Úspěch první knihy – 3 miliony prodaných výtisků v 31 jazycích – byl ale jen začátkem. Tématem přesvědčování (anglicky persuasion) se autor zabýval i nadále a výsledkem je mimořádně čtivá kniha Před-svědčování (Pre-suasion). Na rozdíl od Zbraní vlivu, které radí, jak se bránit manipulativním technikám, se Cialdini nyní soustřeďuje na to, jak účinně ovlivňovat druhé, samozřejmě v etických mezích. A přináší zásadně nový, přitom vědecky podložený objev: nejdůležitější není samotné sdělení, ale jak zapůsobíme na posluchače ještě před ním. Na tom závisí, zda posluchač naše sdělení ochotně přijme a nechá se jím ovlivnit, nebo ho odmítne – ve skutečnosti už předem. V KNIZE SE DOZVÍTE: - Co je to privilegovaný moment, v němž máte největší šanci ovlivnit druhé - Že lidé považují za nejdůležitější to, na co se zrovna soustředí – a jak toho využít - Které marketingové a reklamní postupy fungují či nefungují, a proč - Čím nás při komunikaci ovlivňuje okolní fyzické prostředí - O neuvěřitelné účinnosti podvědomých asociací, které mění náš úsudek - Jak fungují atraktory, které automaticky přitáhnou pozornost, a jak magnetizéry, které pozornost dokážou udržet - Příklady mistrovských přesvědčovacích výkonů těch nejlepších vyjednavačů a obchodníků... celý text

Žánr:
Psychologie a pedagogika

Vydáno: ekniha , Jan Melvil , Jan Melvil
Originální název:

Pre-suasion: A Revolutionary Way to Influence and Persuade


více info...

Přidat komentář

Kampal
01.11.2022 1 z 5

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. V polovině jsem to vzdal a myslím, že ji už nikdy neotevřu. Zatím pro mě nejhorší kniha z nakladatelství Melvil.

karelpeter
19.06.2022 4 z 5

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.


Jacinda
19.11.2021 5 z 5

Moc se mi líbí, jak má pan Cialdini vše ověřené. Takto si představuji prvotřídní knihu osobního rozvoje. Opět jen škoda, že se to nedostane i k některým zabědněným osobám. Hlavně poslední kapitoly by si měla přečíst tak půlka zaměstnavatelů. Už se těším na další knihu.

hu_87
30.07.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na podobné téma, která se mi dostala do rukou. Velmi zajímavé a poučné, v praxi použitelné. Kdo se zajímá o ovlivňování, manipulaci, měl by si tuhle knížku rozhodně přečíst.

Opravdu super práce, pane Cialdini.

Dejvid
17.01.2019 5 z 5

Za mě předvědl R. Cialdini opravdu výbornou práci v převedení obtížně čitelných vědeckých článků do populární, dobře čitelné formy (seznam použitých zdrojů je na neuvěřitelných 77 stranách!!). Jednotlivé kapitoly, věnující se konkrétním způsobům před-svědčování jsou uvozeny obecným textem, doplněným množstvím většinou velmi zajímavých psychologických experimentů, které potvrzují úvodní obecnou část.

LadyKet
30.07.2018 4 z 5

Zajímavé čtení. Některé věci se rozhodně dají využít/použít (samozřejmě v dobrém). A zajímavé se dozvědět, jak někdy naše myšlení nelogicky/logicky funguje.