Před-svědčování ekniha

Svůj klasický bestseller Zbraně vlivu napsal Robert Cialdini už před dvaatřiceti lety. Úspěch první knihy – 3 miliony prodaných výtisků v 31 jazycích – byl ale jen začátkem. Tématem přesvědčování (anglicky persuasion) se autor zabýval i nadále a výsledkem je mimořádně čtivá kniha Před-svědčování (Pre-suasion). Na rozdíl od Zbraní vlivu, které radí, jak se bránit manipulativním technikám, se Cialdini nyní soustřeďuje na to, jak účinně ovlivňovat druhé, samozřejmě v etických mezích. A přináší zásadně nový, přitom vědecky podložený objev: nejdůležitější není samotné sdělení, ale jak zapůsobíme na posluchače ještě před ním. Na tom závisí, zda posluchač naše sdělení ochotně přijme a nechá se jím ovlivnit, nebo ho odmítne – ve skutečnosti už předem. V KNIZE SE DOZVÍTE: - Co je to privilegovaný moment, v němž máte největší šanci ovlivnit druhé - Že lidé považují za nejdůležitější to, na co se zrovna soustředí – a jak toho využít - Které marketingové a reklamní postupy fungují či nefungují, a proč - Čím nás při komunikaci ovlivňuje okolní fyzické prostředí - O neuvěřitelné účinnosti podvědomých asociací, které mění náš úsudek - Jak fungují atraktory, které automaticky přitáhnou pozornost, a jak magnetizéry, které pozornost dokážou udržet - Příklady mistrovských přesvědčovacích výkonů těch nejlepších vyjednavačů a obchodníků...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323695/big_pred-svedcovani-9aO-323695.jpg 4.239
Psychologie a pedagogika

Vydáno: (ekniha), Jan Melvil, Jan Melvil

Pre-suasion: A Revolutionary Way to Influence and Persuade

Kniha Před-svědčování

Kampal
01.11.2022

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. V polovině jsem to vzdal a myslím, že ji už nikdy neotevřu. Zatím pro mě nejhorší kniha z nakladatelství Melvil.

karelpeter
19.06.2022

Kniha je zajímavá, ale závěry jsou často dělány na základě jedné či dvou studií navíc provedených na malém vzorku účastníků. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že jsou chybné.

Jacinda
19.11.2021

Moc se mi líbí, jak má pan Cialdini vše ověřené. Takto si představuji prvotřídní knihu osobního rozvoje. Opět jen škoda, že se to nedostane i k některým zabědněným osobám. Hlavně poslední kapitoly by si měla přečíst tak půlka zaměstnavatelů. Už se těším na další knihu.

hu_87
30.07.2019

Jedna z nejlepších knih na podobné téma, která se mi dostala do rukou. Velmi zajímavé a poučné, v praxi použitelné. Kdo se zajímá o ovlivňování, manipulaci, měl by si tuhle knížku rozhodně přečíst.

Opravdu super práce, pane Cialdini.

Dejvid
17.01.2019

Za mě předvědl R. Cialdini opravdu výbornou práci v převedení obtížně čitelných vědeckých článků do populární, dobře čitelné formy (seznam použitých zdrojů je na neuvěřitelných 77 stranách!!). Jednotlivé kapitoly, věnující se konkrétním způsobům před-svědčování jsou uvozeny obecným textem, doplněným množstvím většinou velmi zajímavých psychologických experimentů, které potvrzují úvodní obecnou část.

LadyKet
30.07.2018

Zajímavé čtení. Některé věci se rozhodně dají využít/použít (samozřejmě v dobrém). A zajímavé se dozvědět, jak někdy naše myšlení nelogicky/logicky funguje.