Před námi

Před námi https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447914/bmid_pred-nami-c56-447914.jpg 3 480 91

After série

< 5. díl

Pátá vlna emocionální exploze! Přečtěte si, jaký byl Hardin, než potkal Tessu, i co se s ním stalo po After. Dramatická love story Tessy a Hardina k sobě jako magnet přitahovala všechny okolo. Tyto vedlejší postavy, které doposud jen přihlížely, dostávají konečně šanci vyjádřit se k událostem série After. Spolu s nimi dostane slovo i samotný hlavní hrdina - Hardin Scott. Jeho verze prvního setkání s Tessou změní všechno, co jste si o něm dosud mysleli!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Before , 2015

Vendy1993
30.03.2021 3 z 5

Celkem ok...i pár nových informací o postavách... četlo se to celkem dobře

jaja10
12.03.2021 2 z 5

Podle mě zbytečný díl. Asi jen aby se z toho vytřískalo víc peněz, nevím. Nic moc nového se tam nedozvíme....

Charmedka
09.03.2021 3 z 5

Čekala jsem situace a scény, které v prvním dílu nebyly, protože je nezažila Tessa, něco zas trošku nového, co překvapí. Tohle ale bylo doslova převyprávění z Hardinova pohledu, nuda. Čte se to dobře, o tom žádná, příběh je to pěkný a sérii miluji, ale kniha je to prostě zbytečná.

tynka65
23.02.2021 3 z 5

První díl jsem četla v roce 2016 a byla jsem nadšená. Teď po 5 letech jsem přečetla After před námi a tolik nadšená nejsem. Bavila mě část, kterou vyprávěl Hardin. Ústřední příběh mě i po těch letech nutí hltat každé slovo, ale ta omáčka okolo, která byla vyprávěna z pohledu ostatních mě neskutečně nudila. A myslím, že mi nedala vůbec nic. Ke konci jsem se musela opravdu nutit, abych posledních asi 20 stran dočetla.

Lunacief
09.02.2021 3 z 5

Stejný příběh, který se odehrával v předchozích dílech smrsknut do jedné knihy, vyprávěn z pohledů různých osob - někdy zajímavé, častěji nudné.

oblakaknih
01.02.2021 3 z 5

První letošní zklamání. Po všech ne tak pozitivních recenzích jsem sice mnoho neočekávala, ale přesto mě kniha dokázala zklamat.
Čekala jsem, že se z příběhu dozvím něco o Hardinově minulosti. To přece slibuje jak název knihy, tak i část anotace. Bohužel části Předtím byl věnován snad nejmenší prostor.
V první části knihy je pár kapitol z pohledu různých postav z minulosti hlavního hrdiny. Ty byly zajímavé a určitým způsobem obohacující, ale bylo jich málo.
Naopak nejvíce prostoru zabírá v knize druhá část – Během. Je to v podstatě převyprávění začátků celé série, jen s pár detaily z pohledu hlavního hrdiny. U čtení této části jsem se sice nenudila, ale taky mi přišla poměrně zbytečná.
Nejvíce jsem si užila poslední část, hlavně potom kapitolu z pohledu Smithe. Byla dojemná, ale zároveň vtipná.
Autorčin styl psaní ale musím vyzdvihnout. Příběh mi pod rukama doslova proletěl, četl se moc dobře.
Konec knihy mě bohužel také zklamal.
Pokud máte sérii After rádi, bude pro vás tato kniha jen jakýmsi shrnutím.
Já osobně bych se spokojila s koncem čtvrtého dílu.

jahnovaz
15.01.2021 4 z 5

Je to moc hezky napsaný pohled Hardina na celou situaci. Dokonce se dozvíme i nové informace o jejich životě. Jen mi přišla poněkud osekaná.
Dozvíme se však i věci z jeho minulosti.

LaDouche
26.11.2020 5 z 5

Poslední díl ze série After je rozdělený na tři části - předtím (pohled Natalie, Molly, Melissy, Steph), během (Hardinovo vyprávění prvního dílu) a potom (pohled Zeda, Landona, Christiana a Hessy). Jsem ráda, že byla tahle knížka vydaná, protože vysvětlila hodně okolností, které mi vrtaly během předchozích čtyř dílů hlavou. Celá série je prostě úžasná!

lihate
16.11.2020 3 z 5

Okey... Na vstřebání téhle knihy, a vlastně celé série, jsem potřebovala trochu času a přemýšlení, a o to podle mě u knih jde, aby ve vás vyvolali pocit něčeho, o čem musíte uvažovat. Tessa je někdy šíleně paličatá a neústupná, i když se to zrovna úplně nehodí. Hardin je podle mne srab a neuvěřitelně silný člověk v jednom. Nechápu, proč když celou dobu věděl, co Tesse od Steph hrozí, neřekl jí nebo alespoň nenaznačil, jaká je. Jsem moc ráda, že autorka tuhle knihu do série ještě zařadila, neboť mi hlavou vrtalo, co všechno se v Hardinovi odehrává a chtěla jsem vědět, kdy nastal ten zlom a najednou z toho bylo víc, než jen hra. Přestože má v ruce po celou dobu hry tu ceněnou, vítěznou figurku, nepochopil herní pravidla a nechal ji dál ve hře kolovat... A přitom stačilo jednat na rovinu a upřímně a nenechávat v sobě nevyřčené věty. V celém příběhu se opakuje vzorec, který asi nikdo nechceme zažít. Rozchod, usmíření, rozchod, usmíření... Otravuje to je, otravuje to všechny kolem, ale přesto nejde přestat. Nejde přestat část a v kůži hlavních hrdinů nejde přestat milovat i nenávidět. Ty knihy jsou moc hezky napsané, a proto se dobře čtou. Vidím v nich velkou sbírku citátů, u kterých mám nutkání si je podtrhávat stejně, jako v příběhu. Za mne je to celkem povedená série, a v budoucnu si ji určitě ještě jednou přečtu. Jsem ráda, že je v knihách nastíněno, jak dopadli a jak to všechno nakonec skončilo, i když by se mi líbilo podrobnější pokračování. Bavilo mě i zjistit víc o ostatních postavách, něž jak nabízeli knihy dosud, myslím, že to rozklíčovalo dost vedlejších dějových linií.

meda2007
07.11.2020 4 z 5

Je to k nevire, ale tenhle dil me dost bavil. Je fakt ze tam mohlo byt trochu vic Hardina a taky me stve ze neznam jmeno Londnovi zeny, ale i tam me bavil vic nez vsechny predchozi dily.

teer.h
01.11.2020 4 z 5

Já jsem si celou sérii velice zamilovala. Tato kniha mě trošku zklamala, protože jsem čekala, že autorka více rozvine příběh vedlejších postav. Zejména Steph, o tom jak a proč tolik nenáviděla Tessu. Ale i tak to bylo příjemné čtení a ten konec je krásný :)

Amifa
18.10.2020 5 z 5

Celá série mě bavila, i tato kniha z pohledu Hardina a ostatních postav z předešlých knih.

speciale88
02.10.2020 4 z 5

Super taková doplňková kniha. Jiný úhel pohledu celého příběhu. Proste pro fandy After parada.

VAnna
28.09.2020 5 z 5

Čekala jsem trochu něco jiného, ale toto se mi taky líbilo. Bylo to krásné ukončení, které si tahle série zaslouží.

katasokolov
27.09.2020 4 z 5

Tuhle knižní sérii jsem si oblíbila. Je to skvělá oddechovka, když nechcete na nic myslet a jen se ponořit do příběhu Hessy (i když mi někdy oba lezou na nervy :D ) Ano je pravda, že většinu příběhu jsme si už přečetli v prvním díle After: Polibek, ale co už.... opakování matka moudrosti a vidět tentokrát všechno Hardinovýma očima rozhodně neuškodilo .... bylo hezké, že autorka nezapomněla ani na ostatní postavy a v krátkých kapitolkách zmínila i jejich pocity.

1moniccka
02.09.2020 1 z 5

Jedina knizka kterou proste nedoctu vsechny dily byly dobry a tesila se jak budu cist pokracovani ale tad me nic moc nelaka

Monni
31.08.2020 3 z 5

Hezké doplnění celé série. Za mě příjemná jednohubka na oddech. Klidně bych si přečetla i více z předchozího života vedlejších postav, hlavně Molly.

LiLinka
29.08.2020 4 z 5

Pátý díl After je jiný pohled na již proběhlé situace z předešlých dílů (plus pár stran "life update" Hessy). Kniha mě bavila, ale samotnému příběhu se nevyrovná, proto musím hodnotit jen 4 hvězdičkami. Určitě ale stojí za přečtení, ať má čtenář kompletní příběh. :)

happy19
15.08.2020 5 z 5

TOHLE JE KNIHA PRO FANOUŠKY,-))))
Jelikož sérii miluji,musím ocenit plným počtem☆
Půjdu i do kina na další díl ve filmové podobě ...Hero♡...
Ano,jsem opravdu fanynka č.1:-D
Úplně vidím některé z Vás..
.. protáčet oči:-D..jo a užiju si to:-*

Zvíďa
13.08.2020 1 z 5

Kniha špatná až tak nebyla ale četla jsem ji čistě pro to, abych tím knižní sérii After zakončila. Z názvu vyplívá, že bychom se měli dozvědět něco o minulosti hlavních postav (hlavně Hardina), což se tak vůbec nekoná. Místo toho, tady máme krátce shrnuté minulosti vedlejších postav, kterým jsme se v předešlých dílech stejně moc nevěnovali. Tahle část se mi celkem líbila, lépe jsem tak aspoň pochopila chování či jednání daných postav. Jinak je zbytek knihy první díl z pohledu Hardina. Přijde mi, že kromě scény u rybníku tu autorka vynechala snad všechny zásadní scény, které se odehrávali v 1. Myslím, že tenhle díl byl lehce zbytečný a k ukončení série stačila 4 kniha. Celkově se mi knihy After líbily ale i nelíbily. Když jsem je četla byla jsem nadšená, teď však s postupem času si uvědomuji jak stupidní a klišé příběh to byl