Přechod

Přechod https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56144/bmid_prechod-prechod-eYD-56144.jpg 4 738 174

Přechod série

Rozsáhlý, napínavý postkatastrofický příběh z nedaleké budoucnosti srovnávaný s Kingovým Svědectvím či Cestou Cormacka McCarthyho. Výpravný román na pomezí thrilleru a sci-fi: na zeměkouli se rozšířil nebezpečný virus, tajně vyprodukovaný americkou vládou, který mění lidi v nemilosrdné, vraždící upíry. Zbytky lidstva bojují o záchranu, přežije i šestiletá Amy, která má v sobě skryté schopnosti, jak této apokalypse zabránit. Práva na knihu prodána do dvaceti zemí, filmová práva zakoupil Fox 2000, režie se patrně ujme Ridley Scott.... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Passage , 2010

jordys
19.01.2021 5 z 5

Upíři trochu jinak, spíš mi to připadalo jako The Walking Dead. Větší část děje se odehrává až sto let po katastrofě a postavy jsou o to zajímavější. Propojení dějových linií z doby před a po je pozvolné a velmi uspokojivé. Podoba s Kingem tam určitě je, minimálně v počtu stran, ale tak rychle to prostě neutíkalo, možná jde jen o zvyk.

Gleam
15.01.2021 5 z 5

Nedávno jsem četla celou sérii podruhé. Byla to před lety asi moje první postapo kniha. Myslela jsem si, že to není můj šálek čaje, ale kniha mě pohltila. Sice jsem se přes některá místa obtížněji dostávala, ale celkový dojem za 5 hvězdiček. Ze série mi připadal slabší druhý díl, ale pokud vás zaujme první díl, doporučuji hned navázat dalšími, člověk tak neztratí niť.

allart
29.11.2020 5 z 5

Vynikajúca. Trochu viac obsažný popis množstva postáv, ale keď sa do toho človek začíta, vie sa celkom dobre orientovať... aspoň si precvičí pamäť :).
Jednoducho náročné čítanie (ale perfektné) aj písanie... všetka česť autorovi.

Durkovka
09.11.2020 1 z 5

Co na to rici...Tuto knihu jsem cetla nejmene rok a teda mohu vam rici, ze to bylo utrpeni! Na to, ze to ma skoro 700 stran, by jste cekali, ze autor je zrucny natolik napsat dokonale dilo, ktere vas vtahne po par strankach. Nu bohuzel to neobsahuje zadny bravurny pribeh. Obsah vas neupouta, jako kdejaka jina a lepsi kniha. Ma to sve svetle chvilky, inu ty po par odstavcich vyprchavaji a opet se tahnete nekonecnym popisovanim postav a mist a dej je tutam. Kniha je zbytecne zmatecne napsana a skace z jednoho mista k druhemu. Nektere postavy jsou tam absolutne zbytecne. Ani jeden charakter nebyl natolik rozebran, aniz by jste k postave prilnuli, vzili se s ni, ci s ni citili.
Nikde se neodehrava zadna velka bitva, zadne poradne napeti, strach, proste nic coby jste od knihy plne upiru cekali.
Nikdy bych necekala, ze se u knihy budu tak nudit a stihat myslet i na jine veci kolem.
Pokud vahate, tak radeji sahnete po necem jinem.

ydnac
20.09.2020 5 z 5

Tuhle super knihu jsem četla s přestávkami asi 3 týdny a teď už nechápu proč(obvykle mám přečteno za pár hodin,dní). Asi to bylo tím,že jsem si v první části zvykla na postavy a cca po 250 stranách začal autor o 100 let dál. Dlouho mi trvalo se začíst do další části, ale zdařilo se a najednou jsem hltala knihu dál:-) Přečtěte a uvidíte :-). Děj mě znovu naplno vtáhl, pospojovaly se určité části a moc se těším na další díly :-)

Miguelking
12.08.2020

Ztráta času, ztráta peněz. Nejdřív jsem si přečetl první kapitolu v elektronické podobě (staženo z Uložta). Nebyl jsem si jistý rozsahem ani neznámým jménem autora. A protože mě první kapitola brutálně zaujala, a protože rád podporuji autory koupí jejich knih, hned jsem si koupil. Bavilo mě prvních 100 stran. Dalších 50 stagnace. Dalších 100 totální nuda. Autor zřejmě ztratil dech. Těšil jsem se na apokalypsu, jenže tady byl přechod k takzvanému "středověku" odvyprávěn asi na 20 stranách ve formě fiktivních novinových článků. A pak... Vítej v novém světě asi o 100 let později! A víš co? milý čtenáři? Všechny postavy se kterými ses jako čtenář musel zdlouhavě a místy nudně seznamovat... dovol mi ti oznámit, že jsi to dělal naprosto zbytečně, protože všechny postavy jsou mrtvé (pravděpodobně až na Amy, která je možná nesmrtelná, ale jestli to tak je, se mi nechtělo zjišťovat). Sumasumárum: špatně postavený příběh na zdlouhavých popisech charakterů postav, které mají za cíl zhebnout zhruba na straně 150. Pak jsou tam postavy nové... Pubertální smradi, kteří to umí s lukem a někteří dokážou zabít upíra i ve skoku! Bleeee... Skončil jsem na straně někde kolem 250. Lituji peněz. Lituji i času.

devildeny
23.07.2020 5 z 5

Knihu jsem nyní četla znova po 10 letech. V r. 2010 jsem si ji vybrala v knihkupectví spíše náhodou, podle pěkné obálky a zajímavé anotace. V té době jsem byla tímto žánrem nepolíbená a pamatuji si, že jsem ji četla hodně dlouho na etapy a spíše ze zvědavosti a povinnosti, když už jsem ji pořídila. Matně jsem si ještě pamatovala základní zápletku, ale detaily už se z mysli vytratili časem, navíc jsem netušila, že se jedná o trilogii, takže mi tenkrát připadala taková nedokončená. Využila jsem situace, kdy byly zavřené knihovny a znova se do ní pustila. K tomu mě povzbudilo i zdejší vysoké hodnocení, při kterém jsem se zamýšlela, jestli jsem tenkrát přece jen něco nepřehlédla. Při čtení pro mě bylo zarážející, že, i když si o sobě člověk myslí, že po 10 letech je pořád stejný, není tomu tak. Za tu dobu už jsem přišla tomuto žánru na chuť a musím říct, že toto je pro mě jedna z nejlepších post-apo knih. 1. část knihy jsem doslova žrala, i když se to tvářilo, jako psychologický román, 2. část z kolonie pro mě byla méně záživná kvůli všem těm jménům a stále stejnému místu děje, ale pochopila jsem, že bylo důležité ty hlavní postavy blíže poznat kvůli následnému ději, 3. část knihy byla jízda, miluju tento typ "roadtrip" románů. Navíc motivace cesty byla obrovská a rozhodně to nebyla žádná procházka růžovým sadem. Jako u všech post-apo je kniha jaksi znepokojující, i vzhledem k tomu, co se zrovna děje v této době, ale člověk to musí brát trochu s nadhledem a čtení si užít. Těším se, jak mě překvapí druhý díl.

frantisek8863
07.06.2020 4 z 5

Upíří postapo vyprávěna ve dvou časových úsecích oddělených stoletím mě trochu ze začátku mátla, ale jakmile se člověk začte je to v pohodě. Skupina velmi mladých lidí putuje Amerikou, aby našli odpovědi a naději. Jednání lidí a odkazy na upíří mýty vytváří mnoho otazníků a nejasností, což mě vede k dalšímu pokračování.

BariEli
04.06.2020 5 z 5

Bez přehánění jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. A nechápu, jak mi tohle postapo mohlo 10 let unikat.

Jak už zde bylo několikrát zmíněno, i mně se líbilo vyprávění o Předtím víc. Vyvíjel se mi před očima úžasný příběh. Přistihla jsem se, že i když má kniha skoro 700 stran (!!!), tak si četbu pečlivě dávkuji. Jako bych si ji chtěla vychutnat co možná nejdéle. Snažila jsem se hádat, jakým směrem se bude vyvíjet. A vždy mě překvapilo, jaké příběhové zvraty autor nakladl hlavním hrdinům do cesty. Neobsahovalo ty vycpávky, jako zbytek knihy. Ale mám pro to pochopení. Cronin se snažil podrobně představit zcela nový svět. A jeho styl je perfektní.
Brečela jsem hned při první kapitole...no a pak ještě několikrát...

brojan
15.05.2020 5 z 5

teda, já jsem nadšená a to většinou takovýhle knížky nečtu

Neopol
14.05.2020 5 z 5

Super knížka-autor opravdu umí psát

Alíček83
07.05.2020 4 z 5

Trochu zdlouhavé, nudné pasáže. Napínavé pasáže byly super, ty se četli sami, nejvíc mě bavila Amy a Peter, pořád pořádně nevím, co jsou zač.

Epes
29.04.2020 4 z 5

Příběh tak rozvláčný, že mě děsí, že jsou ještě dva stejně tlusté díly. Osobně nemám rád tyto variace na klasický drakulovský horor.

Lucik100
25.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Příběh se neustále vyvíjel a já se opravdu nikdy nenudila.

nikiss76
30.03.2020 3 z 5

Hodnotila bych 3,5 * kdybych mohla. Byla to moje první sci-fi kniha a mám z ní rozporuplné pocity. Na jednu stranu mě příjemně překvapil námět a pojetí knihy ve dvou časových rovinách (před/po). Trvalo mi pár desítek stran než jsem ve stylu psaní našla jakýsi řád. Bavila mne část s Amy a pasáže, kde se vyskytovala. Některé části příběhu bych zrychlila, přišlo mi to zbytečně roztahané. Libilo se mi, že autor zakomponoval i zápisky z deníků jedné z postav. Nechybělo napětí, ale některé dramatické scény byly na můj vkus trochu odbyté, jako by je autor neuměl úplně prodat. Zkrátka tam, kde bylo potřeba, mě úplně nedokázal vtáhnout do děje, což byla škoda. Tato kniha byla jako puzzle, kdy s otáčením stránek si skládate jednotlivé dílky k sobě a vyplňuje prázdná místa.

LenkaWal
20.02.2020 5 z 5

Nádhera. Ta delka mě ze začátku děsila, ale hltala jsem stranku za stránkou. Za mě žádná hluchá místa. Mám druhý díl tak po něm hned jdu. Protože ten konec....
Doporučuju. Snad bude čas přečíst si nekdy znovu.

Cherryel
24.01.2020 5 z 5

Pěkný, dlouhý a zajímavý příběh.

letadlosknihou
09.01.2020 4 z 5

Slušný rozjezd. Vyprávění před rokem nula mi přišlo hodně kingovské - konkrétně mi připomínalo "Svědectví". Po roce nula už asi ale autor jede svůj vlastní styl a až na pár rušivých, až moc akčních, pasáží je to super. "Jsem Babcock " mi bude v hlavě znít ještě dlouho...

pavel.2
26.12.2019 1 z 5

Prozatím nedočteno. Jediné, co mě drží, je zvědavost kdo je vlastně Amy...
Jinak první část knihy (dávám 4 ****), s agenty FBI a příchodu apokalypsy, mě velmi bavila a nemohl jsem se od knihy odtrhnout.
Ale druhá půlka knihy je pro mě utrpením, hryžu si nehty nudou a otáčím stránku za stránkou, doufajíc že se bude dít něco důležitého.
Takže po necelých 400 stranách dočasně odkládám (s hodnocením odpovídající spíše druhé části knihy) a jdu si spravit chuť povídkami A.C. Clarka...
No, po odchodu z Kolonie se děj na chvíli trochu vypjal k tomu mě zaujmout, ale jen na chvíli. Takže odkládám definitivně, do vypuknutí apokalypsy jako velmi příjemné počtení, a budoucnost jako absolutní ztráta času.

mareksevc
09.12.2019 3 z 5

určité pasáže v knihe sa vliekli ale ako celok je to fajn čítanie , mínusom je trochu chaotické rozdelenie postáv