Dvanáctka

Dvanáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153318/bmid_prechod-dvanactka-Rl5-153318.jpg 4 398 84

Přechod série

V mezinárodním bestselleru Přechod vytvořil Justin Cronin nezapomenutelný obraz apokalyptického světa, v němž celý americký kontinent zachvátí tajemná „upírská“ infekce. Ve Dvanáctce se příběh vrací do roku Nula. Nakažení lidé se mění ve vraždící nesmrtelná monstra a chaos a zmar postupně ovládá jedno město za druhým. Uprostřed vylidněného světa přežívají zbytky těch, jimž se dosud nákaza vyhnula. Těhotná lékařka Lila, válečný veterán Kittridge a dospívající April se setkávají uprostřed zkázy, aby zjistili, že nejsou úplně sami…Ve sto let vzdálené budoucnosti zatím Amy a její přátelé bojují o přežití posledních potomků lidstva. Jejich nepřítel se však změnil: prvních dvanáct infikovaných totiž usiluje o mnohem víc než jen o povraždění posledních živých bytostí na Zemi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The twelve , 2012

NeznámáL
23.12.2014 5 z 5

Je to prostě úžasné sci-fi. Vtáhlo mě to zpět do světa viráků a boje proti nim hned na první stránce. Doporučuji všem, co mají tento žánr rádi.

veverka179
02.12.2014 5 z 5

Naprosto úžasné pokračování sem tam jsem uvažovala jak se kdo s kým zná ale to je jenom můj problém protože jsem si všechno nepomatovala ale jina :3 :3 prostě úžasné

Salonka
09.11.2014 3 z 5

Veľmi slušné pokračovanie prvého románu.
Oceňujem, že autor zostal verný svojmu štýlu. Rovnako ako v románe Priechod vyzdvihujem rôznorodosť postáv, ale najmä dynamiku, nepredvídateľnosť a originalitu deja (tiež posuny v čase, prostrediach a „spoločenských“ pomeroch). Druhý diel sa mi páči aj tým, že je tak celkovo trochu drsnejší/ brutálnejší. :-)

Teším sa na Mesto zrkadiel.

Ben Nevis
29.10.2014 5 z 5

Důstojné pokračování ságy. Autor si ukousl velké sousto a prozatím statečně žvýká a věřím, že se nezadusí!

Uvítala jsem na začátku vtipnou rekapitulaci minulého děje, protože jsem díly četla s velkou prodlevou. Bohužel jsem si nepamatovala všechny detaily, a tak první třetina knihy (rekapitulující děj roku nula) s odkazy na postavy mi moc neřekla. Pak se vracíme zpět k Peterovi a Amy a vše vrcholí v jedné velké bitvě, která mi přišla příliš destrukční, ale uvidíme, kam se ubere třetí díl.

nemer
08.08.2014 odpad!

Co je to, prosím, za úchylárnu? Po skvostném první dílu přišlo obrovské zklamání. Zatím jsem nebyla schopná dostat se přes 30. stranu :( Začínám mít obavu, aby nešlo o autora jediné dobré knihy.

senseifails
18.07.2014 5 z 5

Tak tato série je regulérní droga.Nimralové určitě vypozorují spoustu dílčích chyb,avšak v celkovém záběru je esence starého Kinga vdechnutá do post-apo eposu nesmírně strhujícím čtením.Jen doufám,že Město zrcadel nebude trpět syndromem Lost.

dobromilnebojsa
07.07.2014 4 z 5

Dvanástka je skvelá kniha. Je pravda, že sa mi Priechod páčil o trochu viac ale to je len zmenou náhľadu na postapokalyptický svet.
V priechode to bolo skôr o putovaní malej skupiny odvážnych dobyvateľov naprieč nepriateľským vírmi obývaným svetom a V dvanástke sa autor pokúsil ponúknuť širší obraz tohto sveta s načrtnutím viacerých táborov i frakcií.

Pekné na tej knihe je, že i napriek veľkému množstvu postáv, ktorých uvádzanie do deja trochu knihu spomaľuje sú vzťahy nakoniec relatívne dobre uzavreté.

Teším sa na 3. diel

dexeded
24.06.2014 4 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc...tady mi trvalo než jsem se pořádně začetla a potom byl konec. Určitě si přečtu i další díl.

Šošana
19.05.2014 5 z 5

Páni, opravdu skvělá kniha, od začátku do konce, na každé stránce, se stále něco dělo.. Stejně jako v předchozím díle byl příběh zpočátku roztříštěný, ale postupně do sebe vše začalo zapadat. Za mě rozhodně lepší než první díl!

čef
02.04.2014 4 z 5

Přechod mne nenadchl a tak jsem od tohoto dílu nic zvláštního nečekal. Řekl bych, že Dvanáctka má přeci jen lepší spád i když některé pasáže byly opět k neučtení předimenzované. Autor je silný v obrazném popisu scén s mnoha zajímavými detaily, bohužel si v nich na můj vkus často rochní až příliš.

P.ary
23.03.2014 5 z 5

Opět bezvadný díl... líbí se mi styl psaní Cronina... Druhý díl jsem četla zhruba po měsíci, ale chvílema jsem měla zmatek v postavách, občas jsem tápala kam kterou postavu zařadit. A rozhodně se těším na pokračování...

kormoran78
07.03.2014 5 z 5

Příjemné pokračování první části nazvané Přechod. Opět můžeme sledovat dobrodružství původních postav a několika nových. Proti prvnímu dílu mi přišly některé pasáže trochu zdlouhavější a vzhledem k delší pauze mezi čtením těchto dvou knih jsme chvilku tápal v postavách, ale do finále jsem si příběh užil a těším se na další díl, kterým by se měl příběh lidstva decimovaného "upírským" virem zakončit.

Posli
19.01.2014 3 z 5

Od této knihy jsem očekávala poněkud víc a asi proto mě moc nepotěšila. V postavách jsem se ze začátku ztrácela. Místy mě to moc nebavilo, ale u některých částí jsem se zas nemohla odtrhnout. Mrzelo mě, že už se v knize moc nevyskytovaly postavy z prvního dílu, protože ty jsem si velmi oblíbila. Přestože mě tento díl moc neuchvátil, zaručeně si přečtu další.

Kortexo
04.01.2014 3 z 5

Dvanáctka je boužel jen přechodem mezi dvěma knihami.Začátek je velmi dobrý, ale potom se kniha změní jen v cestu všech postav k třetímu dílu.Děj nepřináší nic nového a jen znovu předkládá stejnou knihu bez nových nápadů.
Třetí díl to rozhodne...

Jitulisko
29.11.2013 5 z 5

Tak i druhý díl byl luxusní... Postavy propracované, osudy propletené, ale rozhodně ne nepochopitelné.. Je zde hodně objasnění nepoložených otázek z prvního dílu. Děj Vás navede na přehodnocení plno věcí o kterých jste si mysleli, že nepřekvapí.. Finále dobré avšak už teď se těším na konec a uzavření 3. dílem :D

vojtaruzek
28.11.2013 5 z 5

Pesimistické (ze začátku přinejmenším), temné, místy i smutné, všude však neuvěřitelně poutavé a zajímavé.

Cronin ví, co dělá.

yueh24
24.11.2013 1 z 5

Na tuto knihu jsem se dva roky těšil, o to větší bylo zklamání. Přechod považuji za jednu z nejlepších knih, které jsem v posledních letech četl, Dvanáctku za jednu z nejhorších. Do konce jsem se do knihy nezačetl, děj mě naprosto nevtáhl, přišel mi naprosto nezajímavý, ani mě nezajímalo, jak vše dopadne, bohužel...

Hudis
05.10.2013 3 z 5

Pro mě dost zklamání. Po výborném prvním dílu, který jsem hltal a nemohl spát, je druhý díl skoro opak. I když sem týden nečetl, nějak mi to ani nechybělo. Nevím, jestli to bylo slabším příběhem nebo postavami, které se mi občas pletly. Dost se mi líbil začátek, kde byli představeny nové postavy, ale pak mi to přišlo dost uspěchané, jako by autor někam spěchal. No a o konci už vůbec škoda mluvit. Doufám, že třetí díl mě nezklame jako tato kniha.

Christo
26.09.2013 4 z 5

Měl jsem trochu problém rozeznat od sebe nové postavy. Upozorňuji, že jmenný rejstřík je úplně na konci knihy, tak doporučuji ho pro podobné případy využít, neboť jsem to zjistil až po přečtení knihy....
Proto jsem si ji bohužel náležitě nevychutnal a netroufnu si ji komentovat. Vždy mě nejvíce baví začátek a konec knihy a pravděpodobně to bude i případ této trilogie. První díl se mi moc líbil, prostředek méně a závěr celého příběhu bude snad grandiózní...

Vikina333
16.09.2013 4 z 5

První část knihy dobrá, od 300. stránky jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem naprosto skvěle vtažená do děje. Domovina báječně popsaná.. Paráda.. Jenom mě mrzí, že budeme čekat další 2 roky na další díl..