Pre zábavu

Pre zábavu
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304465/pre-zabavu-agI-304465.jpg 4 318 318

Mladý Austrálčan Daniel Roke stojí pred veľkou dilemou. Má naďalej zveľaďovať svoj žrebčinec v nádhernom prostredí austrálskych hôr, alebo sa zapojiť do pátrania po nebezpečných podvodníkoch v oblasti dostihového dopingu? Túžba po dobrodružstve umocnená presvedčivými argumentmi grófa Octobra napokon zvíťazí, a tak sa Daniel preoblečený za ošetrovateľa koní púšťa do nebezpečnej hry v ďalekom Anglicku.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

For Kicks , 1965

alfinha2321
25.10.2015 4 z 5

Solidní Francisovka, která vám ukáže, že spadnout na dno lze i záměrně, a že hodně moc lidí dá na první dojem, který nemusí (a dost často ani není) úplně správný. Dávám čtyři hvězdičky a určitě se k ní v budoucnu vrátím.

zoew
22.04.2015 5 z 5

Asi nejlepší, co D.F. napsal.

Jara 56
02.04.2015 5 z 5

Krásná Francisovka jedna z nejlepších.

lennyd
08.04.2014 5 z 5

Asi jedna z nejlepších Francisovek - mladý australský farmář je pozván do Anglie, aby vypátral co se dá o podvodech, které se nedají dokázat. Musí se z ušlechtilého gentlemena ponořit až na samé dno, aby se nechal zaměstnat v té nejhorší dostihové stáji - aby přišel celému případu na kloub.
Stejně jako ostatní Francisovky se báječně čte, a i přesto, že čtenář (=já) rozumí dostihovému sportu a koním jak koza petrželi, tak detektivní pojetí této knihy celé dostihové prostředí perfektně doplňuje.

Pawlisman
27.01.2014 5 z 5

Moje první Francisovka a byl jsem u vytržení. Těšil jsem se, kdy se opět vrátím do děje. Tak strohé a zároveň naplno přesvědčivé. je tam toho vše přesně akorát. Plně doporučuji. Krimi není mým stylem, ale toto je přesně jak má být od začátku do konce. Napětí a spojení s hlavním hrdinou. 9/10

Petronille
26.01.2014 5 z 5

Moc hezká kniha, mám ji od Dicka Francise nejradši, doporučuji

lenocka2013
04.10.2013 4 z 5

Výborná kniha, fascinovala ma, netušila som, že príbehy z prostredia dostihov, môže byť zaujímave. Som veľmi rada, že som tomu dala šancu, inak by som prišla o zaujímavé príbehy.

soukroma
30.08.2013 3 z 5

Jedna z mála Francisových detektivek, kde obětmi jsou především koně, a to dost drsným způsobem (jde o mučení spíš než o "prosté" dopování), takže toto čtivo není zrovna příjemně oddechové (jak překvapivě uvádějí ostatní komentátoři) pro milovníky němých tváří. Jinak hlavní hrdina je príma.

fialka voňavá
08.06.2013 4 z 5

Světová detektivka z dostihového prostředí, pojednává o dopování koní, hlav. hrdina odjede do Anglie a tam se nechá najmout do nejhorších stájí a tam odhalí pachatele, kteří dopují koně. Dick Francis je skvělý autor a jeho knihy mě oslovily.

Skawin
29.05.2013 4 z 5

Skvělá detektivka - skvělé oddychové čtení. Dlouho jsem si chtěla nějakého Dicka Francise přečíst a určitě jsem nelitovala.

kattyV
23.03.2013 5 z 5

Uvolněný Australan s překvapením sleduje, jaká přísná hiearchie panuje v britských dostihových stájích. A v těch horších přímo tyranie. Vzhledem ke svému založení se s tím dokáže vyrovanat a objeví v sobě instikt lovce, který navzdory nebezpečí přemůže nepřítele.

Makoves
20.03.2013 3 z 5

Knihu jsem dostal jako cenu na učilišti.

Dandulka
17.05.2012 5 z 5

Další skvělá detektivka D. Francise.

AnnaAlžběta
30.01.2012 5 z 5

Rovněž doporučuji. Velice podařený příběh

tomik27
17.11.2011 4 z 5

skvělý příběh z oblasti dostihů

mis22
23.08.2011 3 z 5

Moc pěkná kniha, doporučuji...

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010