Pražský rozparovač

Praha, konec 14. století. Nedávno založené Nové Město se bouřlivě rozrůstá, ale přitahuje nejen poctivé řemeslníky a kupce, nýbrž i zloděje, podvodníky a násilníky. Jakubu Protivovi však dělá starosti zejména tajemný rozparovač, který za temných nocí zvláště krutým způsobem vraždí lehké ženštiny. Dokáže mu pomoci mazaný a poněkud lehkomyslný františkánský mnich Blasius? A dokáží spolu tihle dva v mnohém rozdílní muži vůbec spolupracovat? Budou se o to muset každopádně pokusit, protože cíl mají společný: odhalit tajemného zabijáka, který je postrachem města....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11545/prazsky-rozparovac-11545.jpg 3.6103

Rychtář Jakub Protiva a mnich Blasius (1.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Pražský rozparovač

Carmen13

Poměrně jednoduchý příběh s očekávatelným výsledkem. Pro mě osobně byl nejzajímavější popis jednotlivých postav.

Radka1911
30.11.2018

Odpočinková historická detektivka z Prahy 14. století. Celkem dobře se čte, ale za nějaký literární skvost bych ji nepovažovala.

ondras666
20.11.2018

Příjemné čtení z pera českého autora.
Dobře se kniha čte, zápletka jednoduchá, vrah jasný skoro od začátku, ale ničemu to nevadí.
Velice oceňuji popisy míst a osob. Navíc místy známé osobnosti z našich dějin.
A velké plus je za mě sám Protiva. Těším se na další díl ze série.

Karborund
07.08.2018

Jednoduchý , předvídatelný děj, závěr téměř dětinský.

babystar
05.08.2018

Oddechovka. Historická detektivka z gotické Prahy. Jednoduchý předvídatelný děj i vrah. Místy jsem přemýšlela, jestli to není tak trošku parodie. Sympatické je, že autor do vymyšleného děje zahrnuje i skutečné historické události té doby a snad i skutečně existující stavby (kdybych byla z Prahy, tak se jdu určitě přesvědčit).

druzickaster
14.06.2018

Odpočinková a nenáročná četba. Celkem přímočarý detektivní příběh ze staré Prahy. Rád jsem poznal rychtáře Protivu i bratra Blasiuse. Jediné co mě toršku rušilo byla slova jako šéfe, volavka, geniální. Nejsem žádný jazykozpytec, ale prostě mi do té doby nějak nesedí. No mrknem i na další díl této slibné dvojice "detektivů".

Alma-Nacida
04.06.2018

Nejsem si úplně jistá, zda lze příběh o rozparovači označit za oddechovku, ale kdyby šlo, tak bych tak knihu označila. ;-) Čte se dobře, děj má spád a třebaže je předvídatelné, kdo je vrah, nenudila jsem se.

petka75
08.12.2017

Příjemné čtení, nenáročné, odpočinkové.