Pražská buzna

Pražská buzna https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309576/mid_prazska-buzna-Chu-309576.png 4 150 44

Od coming outu až po krizi středního věku zažije průměrný gay spoustu věcí, o kterých si myslí, jak jsou jedinečné, ale ve skutečnosti si jimi projde prakticky každý – od krále gay barů až po nepřiznaného kluka z vesnice. Jinak to neměl ani Milan, který si celých patnáct let nahodile vedl deník, abyste mu mohli alespoň naoko závidět. A to bez ohledu na to, jestli jste gay, lesba nebo třeba i heterosexuál. V takovém případě je pro vás v knize přichystán i přehled toho, co byste jako začínající buzna měli vědět, pro případ, že by vás konvenční heterosexuální život začal nudit. Pražská buzna je debutem Jiřího Markvarta, který si jako každý správný gay buduje kariéru v reklamě. V roce 2015 psal stejnojmenný blog, který se během několika měsíců vyhoupl na místo jednoho z nejúspěšnějších českých queer blogů vůbec. Čtenáře si získal zobrazováním notoricky známých životních situací s velkorysým nadhledem i svým nevybíravým smyslem pro humor. Bez ohledu na vaši orientaci vás bude čtení Pražské buzny bavit. Možná i trochu urážet, ale rozhodně víc bavit.... celý text

MarVo86
18.01.2017 5 z 5

Je to sprostý, je to drzý, pro někoho možná až urážlivý.....přesto všechno je to ale především ohromně vtipný! Milane, ačkoliv jsi egoistickej pitomec, miluju tě!....k mojí veliké smůle jsem žena.

msjadepaton
09.12.2016 3 z 5

Bylo tam pár míst, u kterých jsem protáčela oči, ale i tak jsem se zasmála, protože Milana ve většině věcí stejně nešlo brát vážně. Je rozhodně nutné brát to s hodně velkou nadsázkou a nenechat se urazit, protože Milan opravdu střílí na všech frontách. Na druhou stranu je těžké nechat se urazit od někoho, o kom si stejně od začátku myslíte, že je to blbec.
Netroufám si odhadnout, jak moc je Pražská buzna založena na skutečnosti, ale ve výsledku je to jedno.
U podobných blogů jsou už téměř povinností takzvané škatulkovací články, které rozdělují do kategorií všechno, na co si jenom vzpomenete. V tomhle případě sice byla většina z nich úsměvná, ale bavila mě poněkud méně než "deníček", který tvořil zbytek textu.
Četlo se to v podstatě samo, ale v podstatě se pořád opakovaly ty samé situace dokola a po nějaké době jsem se začala trochu nudit. Vtipné to ale bylo, o tom žádná.

Babouš
07.12.2016 5 z 5

Až budu velký, chci být taky takhle vtipný. Lehce, svižně napsaná kniha mapující osudy jednoho českého gaye v průběhu více než 10 let.

rabor
28.11.2016 4 z 5

Sakra, vím že moje homofobní pověst, kterou si tak pracně šlechtím, teď utrpí vážné škody, ale tohle je pro mě asi nejvtipnější kniha v tomto roce. Autorúv smysl pro humor je sexistický, sarkastický a poměrně nevybíravý, takže hlavní předpoklad toho, aby se vám kniha líbila tkví v neschopnosti urazit se, bez ohledu na sexuální orientaci. Na rozdíl od blogu se kniha snaží o jakžtakž chronologický příběh jedné buzny. Nevím, jestli je to dobře, mnohem více totiž vyniká, jaký je Milan (ať už postava jakkoli fiktivní či reálná) kokot, který nemá zájem o cokoli kromě chlastání a šukání. Takový lidé (muži, ženy nebo něco mezi) jsou použitelní nanejvýš týden dva, pak začnou smrdět nudou, kocovinou a vyčpělou promiskuitou. A to jsem trochu cítil na konci této knihy, když už se vtip příliš opakoval a ztrácel jsem přehled, která buzna je která. Další věc, proč bych dal přednost blogu, o kterém jsem dříve nevěděl, je přítomnost knihy na poličce vedle postele, tedy v případě že jste buzna to múže přinést jen body navíc, ale v případě heteropoličky je to hendikep, který využijete jen u homofilních levicových aktivistek nebo v případě, že už to chcete s holkami vzdát. Samozřejmě pokud skoro nešukáte je úplně jedno co máte na poličce vedle postele, proto jsem si to mohl v klidu přečíst a zasmát se.

"Jsem teplej a žiju v Praze. A přišlo mi to natolik dúležitý, že jsem o tom musel napsat knihu"

"Zeptejte se ho, jaké má auto, případně jaké by si koupil, kdyby mohl. Pokud nebude schopen dodat jiné specifikace kromě barvy, je to pravděpodobně buzna. Pokud navíc už nějaké auto má, můžete si to ještě týž den rozdat na zadní sedačce. Ale pozor, pokud má interiér v kúži, bude se vám všude přilepovat prdel"

homosexualita ze života gayové LGBT, queer, LGBT+

Autorovy knížky