Zvrácená pouta

Zvrácená pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503590/bmid_zvracena-pouta-gPg-503590.jpg 4 272 53

Prázdné sliby série

< 2. díl

Lapena v síti vlastních lží. Druhý díl vílí fantasy romance. Když Brie přišla o svoji sestru, která padla do spárů víl, myslela si, že život už nemůže být horší. Pak se ale zamilovala do dvou princů… a věřit teď nemůže ani jednomu. Zatímco na Temném dvoře zuří občanská válka, Brie si nedokáže zvolit stranu. Jak by jen mohla, když už se neumí vyznat ani sama v sobě? Čím rychleji se Vílí říše rozpadá na kusy, tím jasnější je, že věštby nelžou a Brie sehraje svou roli v osudu magických království – ať se jí to líbí, nebo ne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

These Twisted Bonds , 2022

Knihomolka97
03.01.2023 5 z 5

Za mě určitě lepší než předchozí díl. Měla jsem teda ze začátku problém vyznat se v postavách, moc jsem si je nepamatovala, ale do děje jsem se dostala v pohodě. Přibyly i nějaké nové postavy a obzvlášť Mishu jsem si neskutečně oblíbila. Byl skvělý, charismatický a vtipný. :)
Líbilo se mi, jak se příběh postupně vyvíjel tím směrem, který jsem chtěla. Jisté události a odhalení byly předvídatelné, ale něco přece jen překvapit dokázalo. Bylo zde mnoho akce, magie, příběh měl skvělé tempo. S romantikou a se sbližováním hrdinů jsem maximálně spoko. Dokonce mě pár částí i dojalo. A jsem ráda, že jsem se dočkala i lehce pikantních scén.
Byla jsem zvědavá na konec, jak tahle zapeklitá situace dopadne. A jak to dopadlo? To si budete muset přečíst. :D Nedávám plný počet ale 4,8⭐️/5⭐️

Percabethka
01.01.2023 3 z 5

Jsem překvapená, jak moc je tenhle díl lepší než ten předchozí. Je čtivější a zajímavější. Pořád je to jen další neoriginální vílí ya, ale bavilo mě to. Jen mě mrzí, že tu nezbylo víc prostoru pro Sebastiana.

knihomolkaJani
31.12.2022 5 z 5

Druhý díl je jedna velká jízda! Miluju každou stránku a to jsem velmi pozitivně hodnotila již první díl, ale tohle je ještě lepší!

Moc hezky zpracovaný svět i postavy. Knize nechybí svižné tempo, napětí, zvraty, chtíč i láska...
Knihu rozhodně doporučuji.

Prokrastinuji
31.12.2022 3 z 5

Leč jsem první díl hodnotila jako průměrný, i tak jsem byla zvědavá na pokračování, a neodolala tomu se do knihy pustit. Zvrácená pouta plynule navazují na Prázdné sliby, a vílí příběh pokračuje.

Na začátku jsem byla hodně příjemně překvapená, ale pak autorka začala sklouzávat opět k tomu, co mi na jedničce tolik vadilo. Knize se rozhodně nedá upřít čtivost, ale v jistých věcech tu stále vidím podobnost s populárními YA knihami, a bohužel je tady tedy i určitá předvídatelnost.

Brie se povahově trochu změnila, ale jako hlavní hrdinka, mi její charakter asi nikdy tak úplně nesedne. Koho jsem si, ale zamilovala je nová postava Mischi - bavil mě jeho temperament. Mým favoritem byl od prvního okamžiku téhle série Finn, ale teď to mám možná nerozhodně :D Přijde mi, jako by autorka Finna v tomhle dílu trochu upozadila. Co se týká Sebastiana, v jedničce jsem ho zas tak moc nemusela, a celkově jsem z vývoje jeho postavy ve dvojce trochu meh.

V knize nechybí napětí, tajemství, zvraty a obří odhalení. Až si říkám, jestli toho nebylo až moc. Na druhou strnu, nejsou tady žádné přebytečné pasáže a zbytečné popisy.
Pokud si myslíte, že vám nebude vadit podobnost s Dvory, Krutým princem a Selekcí, věřím, že by se vám série mohla líbit. V opačném případě, ale doporučuji se téhle dualogii vyhnout. Nejvíce podle mě sedne těm, kteří nemají YA a knihy o vílách tolik načtené.

Simeona
30.12.2022 4 z 5

Upřímně!? Nevím. Z části se mi kniha líbila z části ne. Očekávala jsem že se hlavní hrdinka povahově změní.. Očekávala jsem že bude drsnější. Zmylila jsem se. Nakonec jsem si zamilovala Mishu.. Úžasná to postava. Víc k knize nemám co říct. Z části mě zklamala a z části nadchla. Opravdu mám rozporuplné pocity ke knize.

IsaGonzález
27.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Prostě boží... Na to nejde snad ani nic jiného říct. Prázdné sliby na mě na internetu vyjely úplně omylem a když jsem si přečetla popis, bylo mi jasné, že tu knihu musím mít. A s druhým dílem jakbysmet...
Hned v prvních kapitolách tohohle pokračování si moje srdce získal Misha. Jak já bych byla Lexi Ryanové vděčná, kdyby se rozhodla napsat ten očekávaný speciál z jeho pohledu... Bavil mě jeho humor, temperament a celkově se dost podobal svou (jízlivostí?) Finnovi. Kdyby se tam objevil dřív, nevím, jestli by se mým favoritem pro Brie nestal místo Finna právě on. Ale takhle to bylo rozhodně lepší. V minulé knize mě Sebastian docela štval, ale v téhle to vynahradil. V těch jeho slovech byl cítit takový zármutek, že jsem chvílemi opravdu soucícila s Brie a přemýšlela, že bych si neuměla vybrat a že vlastně nikdo nemůže za nic a všichni za všechno. Svým způsobem mi ho chvílemi bylo i líto. Ale to, jak se pro Brie obětoval mě naprosto dostalo a šokovalo. Měla jsem čekat, že autorka vždycky vtěsná převratný BUM do poslední části knihy ;-)... A konečně - Brie a Finn. Jak já se těšila až se ti dva dají dohromady! A že to za to stálo... Jsou spolu prostě rozkošní... Zajímalo by mě, jak by si žili dálO:-). ( ACOTAR jsem ještě nečetla, takže nemůžu moc porovnat. )

barbb8k
27.12.2022 5 z 5

První díl této série jsem si také moc oblíbila, přestože mi strašně připomínal Dvory, ale jakmile jsem začala číst tento díl, naprosto jsem se zamilovala. Už tu nebyla žádná (ani nejmenší) spojitost s Dvory, toto byla naprosto originální a geniální knížka.

Děj se rozjel už hned na prvních kapitolách a akce každou stránkou přibývalo.
Zápletka, která se v této knize objevila se mi neskutečně zalíbila. Nebudu a ani nechci spoilerovat, ale věřte mi, určitě si to zamilujete.

Brie byla v prvním díle strašně naivní, to nejde snad říct jinak, v tomto se z ní ale stala inteligentní, milá a sympatická hlavní hrdinka. Stejně tak jsem si strašně moc oblíbila Finna. Sebi taky nebyl nijak špatný, po konci prvního dílu jsem ho nesnášela, ale docela si to v tomto díle vylepšil.

A ten konec... Jakože prostě wow.

Cenově: tato série je naprosto úžasná, prostředí, postavy a zápletky jsou jedny z nejlepších vůbec.
Hrozně moc vám tyto knihy doporučuju.

JaAnička
19.12.2022 3 z 5

Jsem v rozpacích... rozhodně je to lepší než jednička, ale zase ne o tolik, aby si to vysloužilo zvýšené hodnocení (prakticky si to jede pořád to svoje, akorát to není už tak očividná vykrádačka jiných fantasy).
Co se týče postav...nejsem z nich nijak zvlášť nadšená, Brie je nesympatická, Sebi je "ufňukánek, co mu někdo chce sebrat hračku", Finn je *** (já vlastně ani nevím, co o něm říct...je sexy, má hříšné myšlenky a sexy kudrlinky) a vlastně jediná dobrá postava je nový Misha, který bohužel nemá tolik prostoru.
A co do děje...no, musím uznat, že plot twistů a "Macguffinů" je tu celkem dost, chvílemi možná až moc. A konec? Já nevím, asi jsem moc stará na to, aby mě spokojilo něco tak plytkého a neskutečně zrychleného.
Závěrem: pro fanoušky hltacící YA po kyblech je to dobrý, ale i v sekci "víly" existují daleko lepší knihy.

+ SPOILER: Pochopil někdo, jak byl ten konec myšlený? Jakože vůbec neva, co se stalo Sebastianovi - "ono se to časem vyřeší" - nebo možnost dalšího volného pokračování?

Wajny
19.12.2022 5 z 5

Na druhý a zároveň závěrečný díl Zvrácená pouta jsem se těšila, protože první díl se mi líbil a já jsem byla zvědavá, jak se to bude vyvíjet dál. Autorka začala přesně tam, kde první díl skončil a ihned se ponořila do děje, takže opět žádné přebytečné pasáže a zbytečné popisy. V knize nechybí napětí, tajemství, zvraty a obří odhalení. Na konci se vše dotáhne do konce a uzavře. Trochu mi bylo líto, že příběh končí, ale na druhou stranu jsem ráda, že nedošlo k protahování a kniha neztratila své kouzlo.

Opravdu se mi hrozně moc líbilo pojetí magie, hlavně vše co se týkalo pouta, to autorka skvěle vymyslela.

V knize přibyly nové postavy, hlavně Mishu jsem si oblíbila a pořád jsem trochu doufala, že se více zapojení. Stvávající postavy prošly vývojem, hlavně Brie, která konečně začala myslet za sebe, nebyla už tolik naivní a nenechala se kdekým ovlivnit. Sebastiana jsem si neoblíbila ani v prvním díle a ne jinak je tomu tady, za mě je až moc ufňukaný a vynucuje si pozorvnost. Finn byl skvělý, jen škoda, že do příběhu zasáhnul až později a já celou dobu čekala, kdy se konečně objeví.

Jediná věc s čím nejsem úplně spokojená je romantická linka. I přestože jiskření mezi Brie a Finnem bylo skvělé, něco mi v ní prostě chybělo. Přišla mi jednoduchá, hodně očividná a nevýrazná, A taky mě zarazil konec, hlavně vše co se týče Sebastiana - to se to jako nějak neřeší? Mě to přijde jako obří věc.

Celou sérii doporučuji všem milovníkům víl, hlavně víláků #teamfinn

Instagram - Nikmakbooks

lena.o.knihach
16.12.2022 4 z 5

I když Prázdné sliby nepřinesly nic originálního, kniha se mi moc líbila a na pokračování se těšila. Hlavně jsem se nemohla dočkat jedné postavy, kterou si oblíbili téměř všichni čtenáři.

Mluvím o Finnovi, víle z Temného dvora. Ve Zvrácených poutech si s ním dala autorka celkem načas a chvíli trvalo, než se objevil, ale vynahradila nám to jiným sympatickým hrdinou.
Kvůli Mishovi bych brala klidně další díl. Mrzí mě, že tohle je konec, protože jsem si Vílí říši Lexi Ryanové i spoustu vedlejších postav zamilovala a přála bych si o nich vědět víc.

Nedokážu říct, jestli Zvrácená pouta byla lepší. V každé knize bych vypíchla něco jiného, kvůli čemu stojí za to si duologii přečíst.
Prázdné sliby mají povedený milostný trojúhelník, inspiraci z oblíbených sérií (Dvory, Krutý princ, Selekce) a ve Zvrácených poutech je více Finna, přibyla nová boží postava a zápletka mě bavila o trochu víc. Oběma knihám se navíc nedá upřít čtivost.

#spoluprace @albatrosmedia

Knihomol_ka
11.12.2022 5 z 5

Druhý a zároveň poslední díl ze série Prázdných slibů je tady. Opravdu mě mrzí, že tímto můj milovaný příběh končí, ale na druhou stranu díky autorce, že se v tom zbytečně nenimrala a skončila v nejlepším.

Příběh byl velmi čtivý a propracovaný. Tahle série mi v mnoha ohledech připomíná Dvory, ale mně osobně to vůbec nevadí.
V tomto díle se nám objeví nová postava a tou je - Misha, kterého si od samého začátku zamilujete.
Dále tady máme naši úžasnou trojici a tou je Brie, Finn a Sebi.

Sebastian mě v tomto díle přišel hodně přecitlivělý a nesnesitelný. Úplný mrznout. Chvíle sním bych nejraději přeskočila, i když se musí nechat jak se k některým zásadním situacím postavil. (opravdu mě překvapil)

Mezi Finnem a Brie to konečně začne pořádně jiskřit a my se můžeme konečně na něco pořádného těšit. Děj byl pro mě poutavý, a i když jsem trošku něco předpokládala, tak jsem stejně byla naprosto spokojená s tím jak to skončilo. Tuhle sérii miluji a těším se až se k ní jednou zase vrátím.

DreamerX9
01.12.2022 3 z 5

První dil mi přišel jako vykradeni všech různých fantasy, druhý díl už si jel svoji linií. Za mě byl mnohem lepší než první dil. Celkově předvídatelný, ne vše sedělo a v podstatě knihu čtěte pro to abyste se dozvěděli hlavní milostnou dějovou linku. Z řad fantasy už jsem četla kvalitnější knihy o vilách apod ale co se vývoje postav i deje týče kniha měla hlavu a patu a vše do sebe tak nějak zapadlo

Spoiler!

Sebastian mi přišel opravdu už zbytecny, ufňukánek, ktery svou roli v ději v podstatě vzdal a krom pouta s Brie žádný extra převrat neukázal. Možno i proto nebyla kniha obzvlášť napínavá. Líbila se mi nová postava Misha a i Finn a jeho smysl pro humor. Celkově mi uzavření série stačí a celou sérii hodnotím jako průměr. (Tým Finn)

Lutzinka
30.11.2022 4 z 5

Tohle je tak těžké hodnotit...
Na jednu stranu tomu nejde upřít čtivost a síla vtáhnout Vás do příběhu, na tu druhou, pokud jste četli Dvory, tak už teď víte přesně, co se stane a jak to dopadne.
Když si to ale odmyslíte, tak dostanete celkem dobrý příběh a taky hlavně konec série.
Nesmíte v tom ale příliš hledat nějaký uvěřitelný, postupný vývoj postav, nějaké WAU, nebo nějakého charakterního a dobře vykresleného záporáka, nebo jakoukoli nejistotu z toho, kdo udělá co.
A pokud čekáte aspoň nějaké epické finále se spoustou napětí a strachu o vaše hrdiny, budete zklamaní.

Čtyři hvězdy, ač si to po literární stránce kniha nezaslouží, dávám za Finna a Mishu, mou nepochopitelnou radost z četby téhle knihy a taky proto, že to bylo lepší, než první díl.

víly, rusalky

Lexi Ryan