Zvrácená pouta

Zvrácená pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503590/bmid_zvracena-pouta-gPg-503590.jpg 4 272 53

Prázdné sliby série

< 2. díl

Lapena v síti vlastních lží. Druhý díl vílí fantasy romance. Když Brie přišla o svoji sestru, která padla do spárů víl, myslela si, že život už nemůže být horší. Pak se ale zamilovala do dvou princů… a věřit teď nemůže ani jednomu. Zatímco na Temném dvoře zuří občanská válka, Brie si nedokáže zvolit stranu. Jak by jen mohla, když už se neumí vyznat ani sama v sobě? Čím rychleji se Vílí říše rozpadá na kusy, tím jasnější je, že věštby nelžou a Brie sehraje svou roli v osudu magických království – ať se jí to líbí, nebo ne.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

These Twisted Bonds , 2022

pavlinececcka
03.03.2023 5 z 5

I když podle recenzí, tato kniha nemá velké hodnocení ani velké nadšení u čtenářů, mě se moc líbila a jsem ráda že tuto dvoudilnou sérii můžu mít v knihovničce a ze jsem se do ní pustila.

katee21
25.02.2023 4 z 5

Je to fajn fantasy, asi stejně dobré jako první díl. Ale je pravda, že tady ten děj dřív začal šlapat a začalo se něco dít.
Některé věci mi přišly zbytečně přitažené za vlasy, z jiných mi spadla brada.
Takové asi neurazí nenadchne

padajicidvere
21.02.2023 2 z 5

(SPOILER) Cítila jsem se jako F., ale obráceně, doufala jsem, že se konečně probudím..

Od začátku má děj NESKUTEČNÝ spád, a to doslova. Nedá se to zkousnout. Během chvíle se odehraje tolik zážitků, zvratů a zápletek, že se to zpracovat, natož se do příběhu začíst. Připadala jsem si jako křeček v běžeckém kolečku, který nemá konce, až se mi dělalo nevolno..

Vtipné je odhalení konce nápadnic prince S. To jak to Brie přešla, neuvěřitelné. To už přece bylo všem jasné, co se s nimi děje v první knize, ale ona nic nepochopila dokud jí to nevysvětlili. Bez komentáře.

Postava Brie je jako narychlo poskládané puzzle, které do sebe prostě nezapadá. Puberťačka plná vášně, odhodlání, odvahy, lásky, zvrácenosti, loajálnosti, prohnanosti..a nevím čeho ještě dalšího.

Finn je světlý bod celé knihy. Nejspíš tomu napomáhá i totální kopírák Rhyse ze Dvorů..

A ten závěr.. Takže, S. se stane králem, jeho moc tak ještě zesílí, doslova by z něj mělo zářit, že je králem a plný silné magie, ale on je člověk a pomůžeme mu kněžkou. Cože? To, že se postará o jeho vzhled, smysl dává, ale co dál? To nikdo na jeho dvoře nepozná, že nepoužívá magii? Že z něj není cítit magie ani ta silná moc? To se nikdo nepozastaví nad tím, že jim stárne nějak brzo? - vzhled je jedna věc, ale celková vitalita a životní energie, to je jiná.. A co jeho nevěsta? Před tou to bude tajit? A jak? Pomoc..

Arinda
09.02.2023 2 z 5

Čekala jsem, že se autorka po prvním dílu ponaučí, a odchýlí se aspoň trochu od toho neskutečného kopírování Maasové a dalších předních YA fantasy autorek. Ale to se nestalo. Děj je předvídatelný, Abriella tou svou věčnou sebelítostí a naivitou neskutečně nudí. Finn je jako taková chabá náhražka Rhyse. Jedinou postavu kterou musím ohodnotit kladně je Misha, který oživil hlavně začátek knihy.

andrejci
05.02.2023 4 z 5

Tak druhý díl je za mnou. Ale já si nemůžu pomoct. Knížka je fajn, ale prostě jsem si z toho nesedla na zadek. Mě tam dějově prostě nesedlo.
Abriela mi přišla jako hrdinka o ničem. Stejně tak Finn a ostatní. Nemastní, neslaní. Za mě měl největší potenciál Finn a Misha a ti nedostali moc prostoru. U Finna mi přišlo že se vším tak nějak sžil a se vším souhlasil. Brie se mohla líp naučit zacházet se svými schopnostmi. Má být mocná, ale čekala jsme nějaké lepší triky. To mě strašně mrzí
Děj mě taky moc nebavil. Přišlo mi to hodně uspěchané. Závěr jsme rozhodně čekala velkolepější. Mě to prostě přišlo takové obyčejné. Strašně jednoduché. Čekala jsme prostě nějakou informaci nebo intriku ze které bych si sedla na zadek.
Knížka je rozhodně čtivá. Tím se to zachránilo a je to díky tomu nad průměrem. Sérii rozhodně hodnotím kladně, ale já si z toho na zadek prostě nesedla. Za mě stejná úroveň jak první díl.

Fortuna7
05.02.2023 4 z 5

První díl mě bavil daleko víc, a to kvůli tomu, že tady bylo daleko méně napětí... Přišlo mi, že hlavním hrdinům vyšlo všechno na co sáhli a vlastně to vždycky všechno dobře dopadlo. V prvním díle jsem byla nadšená hlavně z romantického trojúhelníku a tudíž jsem v tomto pokračování čekala něco podobného. No, tady byla ta romantika už hlavně jedno velké klišé.

Carol1122
04.02.2023 4 z 5

Z pomalého rozjezdu prvního dílu se vyklubal díl první zvratů, vášně, lásky, dobrodružství. Přidávají se nové postavy jako Misha a Brie se rozhoduje mezi láskou k Finnovi a Sebastianovi. Celkově se dostáváme o dost dále a příběh se lépe čte. Líbilo se mi i dobrodružství a cestování postav. Celkově doporučuji, knížka je opravdu skvělá.

Bětuu
31.01.2023 4 z 5

Ačkoliv jediné, co jsem za celé dva díly nepochopila, byly rodinné vztahy a kdo má jakou moc a tak.
Jinak je kniha opravdu čtivá, stránky rychle utíkají, zápletka je naprosto skvělá a postavy jako například Misha nebo Finn mají tak skvělou roli v příběhu a i když jsem obě knihy tak trochu tajně fandila Sebastianovi, musím říct, že Finn to opravdu vyhrál na plné čáře, ale co si budeme, ke konci už to bylo trochu klišé. (Realně, kolikrát řekl v posledních kapitolách slovo pocta a ctí? Xd)
Doporučuji!!

Markett
29.01.2023 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu moc hezké pokračování. Po přečtení prvního dílu jsem druhý netrpělivě očekávala, a když se konečně dočkala, tak jsem se hned musela pustit do čtení.
Když to porovnám s prvním dílem, tady je rozhodně o dost víc akce a napětí. Je pravda, že Abriella mě místy trošku štvala, protože některé výroky a chování nebylo úplně to pravé ořechové, ale ke konci se to zase zlepšilo.
Stejně jako u prvního dílu, tak i tady jsem prostě zbožňovala Finna, ten kluk je prostě boží, a občas jsem nechápala, co zrovna na té Brie má, ale budiž, s finálem jsem spokojená. Finn mě prostě nezklamal ani tentokrát, a díky němu a jeho činům mě to čtení prostě fakt bavilo. Pak opět nemůžu zapomenout na Prethu, ač ta tady neměla zas až tolik prostoru. Sebastian mě velice ke konci knížky překvapil, a můžu říct, že si u mě docela "šplhnul" a beru ho na milost, koneckonců v tomhle díle dost otevře své srdce, a člověk ho najednou chápe, ač někdy mi ho bylo docela líto.
A určitě musím "vyšvihnout" Mishu, nová postava, a naprosto úžasná. Opravdu ten mi do toho děje tak báječně pasoval a dodával tomu i špetku vtipu.
Takže když to sečtu a podtrhnu, druhý díl se mě osobně líbil o malinko víc než ten první. Postavy došly ke svému cíli, vše dopadlo tak, jak mělo, a já jsem ráda, že oba dva díly mají místo v mé knihovně a těším se, až se k nim jednou budu moct vrátit. :)

annes
29.01.2023 4 z 5

Ou, jeeee. To byla paráda. A jako super, že to nebylo natahovanéna tři díly. Dvojka byla prostě skvělá, napínavá, romantika a jiskření jsem si vážně užila. Rozhodně se k tomuhle dvojdílu ještě vrátím.

Pedruska01
26.01.2023 3 z 5

Budu zcela upřímná, na druhý díl jsem se hrozně těšila a když to přišlo, tak jsem dostala pěknou facku a dostavilo se obrovské zklamání a naštvání. Ta kniha má velkou výhodu v tom, že je dost čtivá, takže i když se člověku z mnoha důvodů nechce číst, tak to poměrně pěkně odsýpá. Jenže to bylo asi to největší pozitivum, které jsem v tom spatřovala. Přiznám se, že je to už dlouho, co jsem četla první díl, takže jsem si podrobnosti nijak nepamatovala, ale rozhodně jsem věděla, že tahle "špatné" to nebylo.
Hlavní hrdinka Brie pro mě byla dřív sympaťandou, které jsem držela palce a dost to s ní prožívala. Ale tady se z ní stala spíše otravná osina v zadnici. Nechápu, jak je možné, proč se hrdinka tak moc změnila a mě se zprotivila. Na jednu stranu byla hrozně hrr do záchrany všech a všeho, mohla se rozkrájet a pak zas byla chvíli sobecká, jednalo se o její pocity a její činy. Pořád se to točilo, jak kdyby byla labilní a nevyrovnaná. Hrozně mě fascinovalo, jak všechno ohledně magie najednou uměla skoro perfektně, aniž by jí to někdo nějak výrazně učil, jak byla skvělá ve všem dalším a přitom si hrála na chudáčka mučedníka. Nepochopila jsem, jak se sakra z takové motanice stalo to, že zrovna ona měla to štěstíčko se žezlem. Jako jo, byla to přece naše hvězdička, ale sakra, zrovna tahle Otrava Otravná? Brie mi vážně pak už ke konci bytostně vadila. Hrozně se její postava změnila a nebylo to bohužel v tom lichotivém smyslu. Až flustrovaně jsem ji na těch řádcích pozorovala, aniž bych jí porozumněla, dokázala mě rozčilovat, dokázala dělat blbosti a nelogické kroky, nad kterými jsem jen nechápavě kroutila hlavou. Nejradši bych jí propleskla. Nejednou.
Druhým hlavním hrdinou se stal jednoznačně v tomto díle Finn. Už v první knize mě nijak moc neokouzlil a tady se to ukázalo opět. Nebyla to špatná postava, nevadil mi, ale ta jejich vzájemná přitažlivost? Uměle vytvořená, nevěřila jsem tomu, opravdová chemie žádná a dvakrát se mi to nelíbilo. Taky mi někdy nepřišlo věrohodné, jak je vlastně skvělý, úžasný a myslí jen a pouze na svůj lid. Jo, je to obdivuhodné, ale možná to tam bylo už tolikrát nacpané, že to bylo přes čáru. Každopádně jsem si na něj zvykla a až do konce byl vlastně v pohodě. Až na prohřešek, že až moc žral Brie - toho bylo určitě moc a především kvůli tomu, že jsem jim tu lásku nevěřila.
Upozaděným hrdinou, který taky patřil k těm hlavním byl Sebastian. Toho jsem milovala v jedničce i tady ve dvojce. Měla jsem ho moc ráda a byl jediný, se kterým jsem soucítila a bylo mi ho zatraceně líto. Fandila jsem mu až do konce. Věřila jsem mu úmysly, omluvy, činy a city k té zatracené holce, která si to nezasloužila. Bylo mi líto, že byl věčně odstrkován, a to všema, což si nezasloužil. Za mě byl ve výsledku opravdový hrdina, když udělal to na konci. Až mi to nalomilo srdce. Zasloužil si víc.
Celý ten příběh se něco děje, nemůžu říct, že by to bylo hluché nebo nudné, ale je to místy zdlouhavé, protože se teda pořád něco děje, útoky, které jsou vždy tak dobře vyřešeny, že z toho vyváznou nebo jejich výpravy za čímsi a nevadí, že jsou někdy zcela zbytečné či případně řešení citečků, které jsou v tu dobu nemístné. Ale odpovědi čtenář pořádně a vlastně i dlouho nedostává, ba naopak se do toho víc a víc zamotává. Příběh se zdá vážně složitý ve smyslu moc jednotlivých akcí, což je pak těžké, když něco takového má jen dva díly a konečná. Další nehezký aspekt. Navíc po dočtení mám stejnak pocit, že mi toho mnoho stejnak nedochází anebo to vlastně nebylo vyřešené. Nastíněné možná? Nemám z toho dobrý pocit obecně. Jedině se mi ulevilo, že mám dočteno.
Z výsledku jsem vážně zklamaná a upřímně mě to vlastně štve. Tohle jsem po přečtení jedničky nečekala. Doporučení bych obecně nedala, ale vzhledem k tomu, jestli se četl začátek, logicky je potřeba i konec. Hodnotím lehce lepším průměrem - 3,5*, protože i něco málo hezkého tam bylo a nejvíc za Sebastiana a nejspíš i za vedlejší postavu Mishy, ale jinak to není žádná hitparáda. Dost mě to mrzí, jelikož to potenciál mělo obrovský a autorka ho buď uchopila úplně blbě anebo právě vůbec. Smutné. :(

SimonaM86
23.01.2023 3 z 5

Mě se první díl opravdu líbil, těšila jsem se na pokračování a měla jsem opravdu radost, když jsem v knihovně narazila na druhý, ale za mě zklamání...Dlouhé, předvídatelné, hlavní hrdinka Brie, mi už ke konci lezla krkem... Jediným světlým a pro mě zajímavým bodem bylo propojení mezi Brie a Sebim ( musím říct, že jsem mu fandila ) a pak ještě Misha. Možná i proto tři hvězdy, jinak by to bylo mnohem slabší.

LadyD
21.01.2023 5 z 5

Tak jestli byl první díl dobrý, tak tento byl přímo skvělý. Mnohem víc akce, napětí, zvratů a buďme upřímní.. i motýlků v břiše. I když musím přiznat, že jsem chvílemi měla chuť hlavní hrdinku pořádně profackovat, aby se vzpamatovala, je mi upřímně líto, že jsem knihu dočetla a nemám žádné pokračování.
Ale jsem spokojená, vše dopadlo tak, jak jsem doufala.... Můj princ vyhrál :)

Damonka18
18.01.2023 5 z 5

Musím říct, že druhý díl mě více překvapil. Hrozně jsem si příběh užila. Moc, kterou Brie vládne je dokonalá! Tolik překvapení jsem nečekala, ale pár jich bylo předvídatelných. Ale ten konec! Jsem měla menší infarkt, když jsem si myslela, že skončí se špatným princem.

Jlozkin
17.01.2023 5 z 5

Objednala jsem si prvni dil a po precteni jsem nevydrzela a bezela do obchodu pro dalsi. Druhy dil je jeste lepsi, shltla jsem ho za dva dny.

Bryel
15.01.2023 4 z 5

"Člověk musí dát prostor naději. Vždycky. Nemám teď žádné řešení, ale slibuju, že se nikdy nepřestanu snažit."

Zvrácená pouta jsou čtivé pokračování, láska a sebeobětování vyhnané až na hranu (části s rozvíjejícím se vztahem hlavních hrdinů byly skvělé), ale.. Děj se místy zbytečně táhl, místy naopak byl zbytečně strohý. Z konce cítím rozpačitost, vypořádání s Aryou bylo strašně jednoduché. Knize by prospělo i více Finna z předchozího dílu. Brie byla místy strašně nerozhodná.. no nemyslím, že to je nejlepší adept na vládce. Také mi chybělo takové to udržované tajemno z prvního dílu.
Náměty se tu strašně rychle míhaly bez dostatečně logické provázanosti.
Ale kdybych tvrdila, že mě kniha nebavila a nezhltla jsem ji, byla bych nespravedlivá, proto přes všechny nedostatky dávám 4*. Fakt mě to vtahlo a nutilo číst a číst dál.

1259
14.01.2023 5 z 5

Knížka byla naprosto, ale naprosto boží. Od začátku až do konce byl příběh prošpikovaný vším, co správný příběh potřebuje a víc nevím, co bych dodala, takže boží.

Nale
14.01.2023 1 z 5

(SPOILER) Bože, to bylo tak zdlouhavé! Celá kniha je jenom nudné okecávání, litování se a losování, kdo se obětuje jako první.
Brie se stala příšerně otravnou. V jednu chvíli je plná odhodlání, síly a v druhé (doslova na další stránce!) obrátí o 180°a všem říká: "Nejsem speciální, jen obyčejná, hloupá holka. Nechci tu být."
A pak ZASE OBRÁTÍ. Tyhle její vnitřní pochody, které mění jak ponožky, nás doprovázejí doslova celou knihou. A její rozhodování mezi dvěma princi už taky bylo otravné - jednomu řekne že ho miluje, ale vzápětí skočí k druhému, protože chudáka nechce zranit. Sebastian byl kapitola sama o sobě, přesto se mi líbilo, jak to na konci vyřešil. Finn... Kam se poděl ten sarkastický vílák z Prázdných slibů? Jeho osobnost se vypařila a stal se z něj poslušný pejsek obdivující nesnesitelnou hrdinku, protože bez ní by byl nepoužitelný.

K ději... Upřímně nevím, co k němu napsat. Předvídatelný? Protože je. Pokud jste četli Dvory nebo Z krve a popela, uhádnete doslova každý krok, uhádnete konec, nic nemůže překvapit (oslovení "princezno", Brie je skrytá královna, potomek Mab, vyřešení celého sporu o trůn atd...). Zápletky jsou naskládané bez ladu a skladu, autorka je tam vsunuje prostě "jen aby se něco dělo", přestože to nedává valný smysl. Závěr je neskutečně odfláknutý - nejmocnější královnu. která všechny zotročila a podle Mab je nejmocnější vílou, kterou se všichni snaží odstranit už od prvního dílu, zabije Brie mrknutím oka? V její vlastní posteli? Jo, proč ne.

Logika v tomhle světě taky nehraje žádnou roli, protože vše funguje jak se zrovna hodí a systém magie (přestože snad jediná Brie ji využívala mezi všemi těmi mocnými vílami a dva princové i král vedle ní vypadali jako amatéři) mi vůbec nedával smysl.

Jediné pozitivum celé knihy byl Misha. Jako jediný se pořád jen nelitoval. Bez tohohle úžasného, upřímného, telepatického, sarkastického krále, bych Pouta už dávno hodila za humny. Třikrát sláva Mishovi!!!

Matri
06.01.2023 5 z 5

Tomu sa hovorí jazda... Pri tejto sérii veľmi vyzdvihujem, že ide o duologiu, nič sa zbytočne nevlečie, a naopak nie je ani uponáhľane. Dej bol pútavý, dlho som netušila ako to nakoniec dopadne a čakalo ma naozaj epické a príjemné ukončenie. Som veľmi spokojná, že som sa do tejto série pustila a určite sa k nej ešte niekdy vrátim!!!

whiolet
03.01.2023 3 z 5

První díl mě nadchl právě tím nápadem- nenávidím víly,ale musím tam, a číst příběh až na pár momentů byla radost.
Druhý díl však už taková radost nebyla. Bohužel.
A je to velká škoda, protože já se na to pokračování, tak moc těšila.
Brie mě skoro celou knížku vyloženě štvala svým chováním i neustálým knučenim (Sebi mě využíval, Finnovi nevěřím) přitom jí to všichni odpouštěli a bezmezně jí i dál milovali.
V knížce jsem postrádala hlubší děj a epictejsi zakončení s kralovnou Aryou.
Ach, jo takový nevyužitý potenciál.
Avšak je tu jedna postava, kterou musím vyzdvihnout, protože díky ní ta knížka o něčem aspoň byla a to je... Finn, ehm jak jinak, že :D Podoba s Rhysandem čistě náhodná? Nemyslím si. On byl prostě jako hlavní postava skvělý, škoda, že jeho ženská polovička je zrovna Brie.

víly, rusalky

Lexi Ryan