Prázdné sliby

Prázdné sliby https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485280/bmid_prazdne-sliby-YqU-485280.png 4 519 519

Prázdné sliby série

Brie víly nenávidí a odmítá s nimi mít cokoli společného, i kdyby to mělo znamenat, že bude hladovět a žít na ulici. Ale když je její sestra prodána sadistickému králi dvora temných víl, aby tak splatila dluh, udělá Brie cokoli, aby ji získala zpátky. Klidně uzavře dohodu s králem samotným: ukradne pro něj tři kouzelné předměty ze Světlého dvora. Získat přístup mezi světlé víly, to se však snadněji řekne, než udělá. Brie má jedinou možnost: bude předstírat, že je potenciální nevěstou prince Ronana. Brzy se do něj však doopravdy zamiluje. Je ale odhodlaná nenechat se rozptylovat tím, co jí říká srdce, a přijme pomoc od skupinky odpadlíků z řad temných víl, kteří mají vlastní tajné cíle. Brie tak začne trávit spoustu času s jejich záhadným vůdcem Finnem... odolávat jeho svůdnému šarmu není o nic snadnějši. Brie je teď chycena mezi dvěma nebezpečnými dvory a musí se rozhodnout, komu věnovat svou věrnost a své srdce. Zvolí si správně?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , CooBoo

These Hollow Vows , 2021

Jlozkin
11.01.2023 4 z 5

Knizku jsem si objednala, protoze me zaujala popiskem. Az potom jsem si precetla kritiku a byla mirne zklamana, i presto jsem se do ni dala. Dvory jsem jeste necetla, ale Selekci ano a byla jsem ze zacatku vazne zklamana, ze to je na zpusob selekce, ale pozdeji jsem poznala, ze to tam vubec neni podstatne a od pulky knihy jsem se do ni zamilovala. O vikendu kupuju druhy dil.

Matri
03.01.2023 5 z 5

Knihu označujú v mnohých prípadoch za "vykrádačku" iných kníh z tohto žánru. Skloňuje sa najmä Selekcia, Dvory pripadne Krutý princ.
No s Dvormi, nepopieram, má námet spoločného dosť, ale zasa nič, čo by som už nečítala aj niekde inde. Ostatne prirovnania sú podľa mňa trošku prehnané.
Páčil sa mi milostný trojuholník.. mám rada milostné trojuholníky, a hlavne keď dopadnú podľa mojich predstáv (čo teda zatiaľ vôbec netuším). Ten námet mám naozaj rada a aj keď áno, je to podobné s Dvormi, ale no a čo? Dajte mi ešte viac takýchto príbehov, lebo čítať ma to sakra baví!!
Brie, ako hlavnú postavu som naozaj mohla. Je rozumná, myslí jej to, neriadi sa romantickými citmi ako pobláznená školáčka, takže jej správanie bolo v celku logické a nie až tak na facku.
Princovia sa mi tiež páčili, ich vykreslenie, pohnútky, zázemie.. dokázala som si k nim vybudovať sympatie, a nakoniec aj antipatie.
Dej bol naozaj pútavý a ja som naozaj veľmi spokojná. Príbeh plynul sám, stále sa niečo dialo. Neobišlo sa to bez pár úsmevných momentov, pár vzrúšo scén, akcie, nakoniec aj zvratov. Niektoré veci boli samozrejme predvídateľné, ale odpúšťam autorke drobné nedostatky.
Ešte, že mám doma druhý diel, lebo po tom konci sa do neho musím hneď pustiť.
Celkovo hodnotím fakt vysoko 4,5⭐/5⭐
Keďže som čítala, že dvojka je oveľa lepšia, pol hviezdičky si nechávam ako rezervu. Určite sa zaraďujem k fanúšikom tejto série!

Percabethka
31.12.2022 3 z 5

Klasická vílí fantasy, jak přes kopírák se spoustou jiných knih. To bylo jasné už z anotace. Baví mě ale autorčin styl psaní a jako oddechovka na 1-2 dlouhé zimní večery, když se člověku nechce moc přemýšlet a chce se začíst do něčeho, co ho odpoutá od reality, je to super. Jen je potřeba nejít do toho s očekáváním něčeho převratného.

Nale
31.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Ano, je to nehorázná vykrádačka a být Maasová, autorku zažaluju. Dvory, vílí víno, zdrogování, Ronan (RoWan? + bílé vlasy, zelené oči, Tamlin), Finn (kopírka Rhyse), 3 úkoly, ssssspeciální hrdinka, které badboy pomáhá s trénováním ssssspeciálních schopností a takhle bych mohla pokračovat. A šoupnout do příběhu Selekci bylo naprosto zbytečné, protože se s tím vůbec nepracovalo, víly mi zase nepřišli jako víly a odhalení matky Brie nebylo žádné překvapení, protože celá kniha byla jedno cliché za druhým. Navíc tam byla spousta nelogičností a hloupostí. Postavy nemají osobnost, hlavní hrdinka byla na odstřel, svět je jednoduchý, nepřekvapí a "romantika" tu byla k smíchu... Ale kupodivu mě to bavilo. Ano, sama tomu nemůžu uvěřit. Asi jsem byla zrovna v povznesené náladě, protože jinak bych takovou knížku zahodila za humny. Možná, jestli si dám někdy re-reading, budu hodnotit jinak, kdo ví.

Jedná se o takovou oddychovku, když zrovna nemáte co říct a nechcete příliš přemýšlet. Čtivé, jednoduché. Tohle je přesně ten typ knihy, která je sice špatná, ale svým dobrým způsobem.

JaAnička
20.12.2022 3 z 5

Prvních pár stran - zajímavá kombinace klasických fantasy -, a pak už to šlo do kopru. Postavy jsou prostě nezajímavé a nevýrazné (na jejich charakter není čas), protože autorka se viditělně zaměřovala spíše na Macguffiny a vytvoření vílího světa - který je opravdu dobrý.
Co si budeme...dvě znepřátelené království není nic sice převratného, ale autorka to má docela dobře podchycené. Sice si s některým vysvětlením musíme počkat do dvojky (ale i tam to dává - více méně - smysl).

Je to průměrné fantasy, které ničím nevyniká a rozhodně to není pro fanoušky Maasové nebo Armentroutové, kteří se pod náporem podobných knih, budou strašně nudit. Nejde ani tak o akčnost (téma se ztracenou sestrou je nosné dost...o tom žádná), nedostatek romantiky nebo příběhovou nevyváženost. To všechno tam je, ale dohromady je mdlé, nezajímavé a takové "zkrácené".
A (což je hlavně můj osobní problém) nesnáším milostné trojúhelníky a ani je nečtu a tento je prostě strašný a naštěstí je stejně jako zbytek knihy vlastně strašně unylý (dejme tomu, že Finn je aspoň trochu zajímavý, ale není to dost).
Zkrátka tu knihu vrátím do knihovny a už se k ní nikdy nevrátím (teda - přeletím druhý díl, abych to měla komplet).

Wajny
17.12.2022 5 z 5

Prázdné sliby jsem poprvé četla loni v době jejího vydání. Z knihy jsem byla nadšená, takže když vyšel druhý díl Zvrácená pouta, ihned jsem se pustila do rereadingu, abych si příběh připomněla (dost věcí jsem totiž zapomněla).

Kniha se četla velmi dobře a rychle ubíhala, nejsou zde žádné přebytečné pasáže a autorčin styl psaní mi opravdu sednul (není zde moc popisů ani myšlenkových pochodů postav). V knize nechybí tajemství, zvraty, akce a intriky. I přestože někdo namítá, že Prázdné sliby jsou vykrádačkou Selekce, Dvorů a Krutého prince, mě to tak nepřišlo. Jsou tu jisté podobnosti, ale když vezmeme knihu jako celek, tak je jiná a originální. Líbí se mi rozdělení vílí říše na Dvory, které mají své charakteristiky a i originální pojetí pouta. Konec mě překvapil (vlastně i teď na podruhé, protože jsem si nepamatovala všechny detaily).

Hlavní hrdinku Brie jsem si oblíbila, je odhodlaná, obětavá a snaží se chovat dospěle. Občas jsem tedy některá její rozhodnutí nechápala a vadila mi její nerozhodnost.

Sebastian mi přišel falešný už od začátku, pořád jsem čekala nějaké ale...., které nakonec přišlo. Finn mě zaujal, ale měl velmi málo prostoru. I přestože se k Brie choval hezky a mile, chybělo mi více interakcí mezi nimi.

Milostné trojúhelníky patří mezi mé oblíbené, když jsou tedy dobře zpracované (např. ve Falešném polibku, Pekelných strojích jsou úžasné). Tady mi přišel trochu nevýrazný a chybělo mi větší zapojení Finna. Ale na druhou stranu jste pořád nevěděli s kým vlastně skončí, protože oba dva měli relativně stejné šance (nebo já je tam alespoň viděla #teamfinn).

Já knížku můžu jenom doporučit! A jsem hrozně ráda, že už vyšel druhý díl a hned ho můžu začít číst.

Instagram: Nikmakbooks

Lidska_ctecka
03.12.2022 5 z 5

Svět víl už mi chyběl a tahle kniha mě při návratu nezklamala. Četla se krásně a hlavní hrdinku jsem si oblíbila. Děj byl zajímavý a spoustu zvratů a tajemství jsem nečekala.
Je pravda, že občas příběh nebyl úplně originální. Ale určité opakující se situace k vílím knihám prostě patří. Navíc neberu negativně, že se spoustu charakteristik víl opakuje napříč knihami, od různých autorů. Alespoň se v tom čtenář neztrácí a nemusí si pokaždé pamatovat úplně nová pravidla pro nový svět : )
Asi nejsem moc kritický čtenář, ale proč si kazit krásné příběhy? Moc se těším na další díl...

Kate3003
24.11.2022 3 z 5

Už chápu proč je u knihy poznámka “Pro milovníky SJM” kniha totiž působí tak trochu jako upravená verze jejich knih. Přesto že na knize není moc originálních motivů je velmi čtivá. Hlavní hrdinka příběhu mi sice nebyla moc sympatická, ale vynahradil mi to Finn kterého jsem si zamilovala hned. Líbilo se mi jak moc byla Brie obětovat pro záchranu sestry i když někdy to vypadalo že jí zajímá víc vílí princ než ona. Přesto že nesnáším otevřené konce tak se mi konec této knihy líbil a díky němu nejspíš budu uvažovat i o přečtení dalšího dílu.

veverrka11
08.11.2022 2 z 5

Knížka je zvláštní. Děj je poměrně cyklický, navíc se v něm pojí min. dvě velmi známé knihy, jde v podstatě o vykrádačku.
Hlavní hrdinka si neuvědomuje, že její talent není úplně lidský. Navíc se téměř celou knihu chová jako mrcha a je strašně naivní. Pro mě jde o naprosto nesympatickou postavu, která je schopná čehokoli a neváhá to vykonat ve jménu záchrany sestry.
Co se týče Finna a Sebastiana, tam jsem poměrně na vážkách. První je princem temných víl, druhý těch světlých. Kdyby se Brie alespoň na chvilku zamyslela nad příběhy, které zná (zejména poté, co zjistila, že spousta jich je pravdivých), došlo by jí, že... a to by byl obrovský spoiler.
Už anotace a spousta nadšených reakcí slibují neotřelou romantickou linku v podobě milostného trojúhelníku. Bohužel ani toto se nepovedlo. Nevím úplně, jak to bez spoilerů popsat.
Celkově nejde o nijak složitou četbu, ale často budete chtít knihou hodit o zeď.

nela3812
01.11.2022 2 z 5

Do tohoto příběhu jsem se pustila především z důvodu, že sliboval naprosto geniální a dechberoucí romantickou linku, ale upřímně fakt nevím, jestli jsem četla tentýž příběh, který je v tomto ohledu tak vychvalován. Za mě prostě ne, načtených mám už poměrně slušný počet romantických a fantasy knih a také romantických fantasy knih a tohle tedy rozhodně není nejlepší z nejlepších.

Příběh má skvělou zápletku, která mě moc bavila a upřímně jsem se jen díky tomu naprosto nadchla do čtení a od příběhu jsem se neodtrhla. Ale romantická linka nula nula nic a díky tomu i hlavní hrdinové, kteří ve výsledku neměli žádné osobní kouzlo a charisma, protože se autorka soustředila na vytvoření dokonalého romantického trojúhelníku, který se v mých očích v příběhu stejně úplně ztratil.

Celkově nejsem nikterak nadšená a opravdu jsem letos přečetla kousky, které mě nadchly mnohem více, z tohoto důvodu hodnotím pouze 2,5/5

Simeona
29.10.2022 3 z 5

Kniha se mi docela líbila. Zprvu jsem se sekla a knihu odložila, ale po čase jsem se k ní vrátila a rychle ji dočetla. Co mě však na knize rozčilovalo byla povaha hlavní hrdinky. Příliš emocionální, neustále řešila emoce. Konec se mi líbil. Doufala jsem, že se stane něco, co hlavní hrdince otevře oči a konečně se projeví její "temná" stránka. Byla jsem uspokojená a těším se až si přečtu druhý díl.

Ella161
09.09.2022

(SPOILER) Sama nechápu, že jsem se do téhle knihy pustila. Opravdu bytostně NENÁVIDÍM milostné trojúhelníky, fakt je nesnáším. Pokud tedy už z anotace poznám, že se v příběhu bude nějaký vyskytovat, většinou knihu ani nečtu. Jenže tady jsem musela udělat výjimku, protože na tuhle knihu byly všude reklamy a co jsem si tak pročítala, tak i kladné recenze. Navíc miluju vílí svět a tahle série se přirovnává k Dvorům, což mě přesvědčilo si knihu přečíst. (proč vždycky všechno tak okecávám, když vás tohle určitě ani nezajímá? No nic…)

Kniha se mi líbila, o tom žádná, jenže mě tam štvala ta část, kdy si princ Ronan vybíral z několika dívek svou potenciální nevěstu. Připomínalo mi to hrozně Selekci, asi jako každému. Já nevím, ale tohle se mi prostě do toho fantasy světa vůbec nehodilo a ani mě to nebavilo číst. Možná proto, že nejsem nějaký obrovský fanda Selekce. Nebo taky proto, že Brie se tady chovala nesměle a já nevím… neviděla jsem v ní tu odhodlanost a tu sílu jako tomu bylo ze začátku příběhu. Chovala se jako dítě, jako křehká panenka, která nic nevydrží. Byla přecitlivělá a furt řešila její pocity. Strašně mě to štvalo. Měla zachraňovat Jas, ale ani na ní moc nemyslela. No a rozhodně mě naštvala svým rozhodnutím ke konci, kdy jsem fakt nahlas musela křičet, ať to sakra nedělá. Moc dobře jsem věděla, že ani Sebastian nebude ten, za koho se vydává.

Nesnáším milostné trojúhelníky a tahle kniha mi přesně připomněla proč. Protože si víc oblíbím jednoho a ona skončí s tím druhým. A taky mě vždy pěkně štve, jak jsou ty hlavní hrdinky nerozhodné. Nooo, konec mě překvapil a mě strašně štve, že u sebe nemám druhý díl, který bych si mohla přečíst hned teď. Nějak jsem nepochopila, proč se kniha přirovnává k Dvorům, protože Dvory jsou rozhodně lepší. Jasně, společné prvky to má, ale přeci to nikdo nemůže srovnávat se DVORAMA, kde je ten svět krásně propracovaný a úžasný. Neříkám, že tahle kniha byla špatná, to vůbec. Jak už jsem psala, líbila se mi. Jen jsem od toho měla větší očekávání, což byla očividně chyba. Na druhý díl se ale opravdu těším.

Knihomol_ka
06.09.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale přišla mi jako kopie na dvory. Hlavní hrdinka mě celkem štvala jak byla nerozhodná a naivní, ale Finna jsem si hned oblíbila. Konec byl velmi zajímavý a těším se na pokračování :)

Alíček83
06.09.2022 4 z 5

Knížka se mi moc líbila. Sice byla podobná předchozím fantazy na toto téma, ale to nevadilo, prostě tento žánr miluju, tak to ráda čtu. Brie byla dobrá, ale zklamala mě, jak odpustila Sebastianovi to, že ji podvedl. Bylo zde spoustu tajemství, která se postupně odhalovala, i když ne všechna. Ze začátku to vypadalo na favorita se stříbrnýma očima, pak zase na první lásku, starýho kámoše, kterýmu se přece dá věřit. Různé zvraty se mi taky líbili, těším se na pokračování.

sabina4546
06.09.2022 5 z 5

Moc se mi do této knizky kvůli nižšímu hodnocení nechtělo, ale ja tenhle příběh miluju. Sice je to inspirované Dvory a ještě asi něčím, ale pro mě čím víc dvorů a víl,tím líp. A ten konec, pecka. Těším se na dalsi díl.

VenPokorna
19.08.2022 5 z 5

Za mě top. Četla jsem v angličtině, jsem nadšená a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

barbb8k
14.08.2022 4 z 5

Na tuto knížku jsem se těšila už dlouho. Věděla jsem, že tu bude vibe Dvorů a Kruťase, ale nečekala jsem, že až takovýto. Přesto mi to vůbec nevadilo. Víly, princové, světlý a temný dvůr, vyvolená... Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla.
Příběh se četl velmi krásně, styl, jakým byla kniha napsaná mi sedl, děj ubíhal, skvělé zvraty a akce...
Prostředí byla moc krásně popsáno. Každá maličkost měla v průběhu knihy nějaký svůj důvod. Rozdíl mezi světlými a temnými elfy se autorce také povedl moc hezky napsat. (I když... Byl tu vlastně nějaký rozdíl? (Hluboká myšlenka...))

Postavy jsem si hned oblíbila. Všechny, které mi měly sednout mi sedly a já se do nich zamilovala.
Brie mi přišla skvělá už od začátku. Silná a nebojácná hlavní hrdinka, sice s občasnými výpadky, ale přesto jsem si ji vážně oblíbila.
Milostný trojúhelník byl sakra skvělý! Bylo mi už předem jasný, s kým hlavní hrdinka skončí, ale přesto jsem se zamilovala do obou dvou.

Nemám úplně nic moc co vytknout. Tato knížka byla vážně skvělá.
4,5/5⭐

andreamrs
12.08.2022 3 z 5

Prázdné sliby by mohly být skvělou vílí fantasy, nebýt toho, že se jedná o vykrádačku několika populárních knih. Snaha o podobnost s Dvory a zejména Selekcí je až k smíchu a celou dobu mě to hodně štvalo. Hlavní postava Brie mi byla sympatická, stejně tak Finn #teamfinn. Postava druhého hrdiny Sebastiena byla kromě posledních několika stran bez osobnosti, až nudná a nesympatická. Pro mě číst části s ním bylo docela utrpení.

Obrovským problémem pro mě bylo to, jak autorka pomalu na každé straně nakousla nějaké téma a nový problém, aniž by cokoliv vysvětlila. Postavy, zejména Brie, řešily naprosté hlouposti, ale důležité věci je nikdy moc nezajímaly, ke konci jsem se dočkala několika odpovědí, ale ani zdaleka to nestačilo na to, aby se ten chaos vysvětlil. Příběh byl ale čtivý a konec hodně povedený, co nakonec ovlivnilo mé finální hodnocení.

Katka_Malfoy
02.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Naprosto dokonalé! Milovala jsem tu knihu už od padesáté stránky! Jakmile Sebastian Brie podvedl tak jsme mu nevěřila... Dobře jsem udělala, přestože se autorka snažila abych na to zapomněla a abych neměla ráda Finna. Hahahaa. Přečtěte si to, je to jednoduché, rychle se to čte a sem tam si řeknete woow.

__Vev__
27.07.2022 5 z 5

Kniha mě zaujala svou anotací, ale po přečtení recenzí jsem se do čtení moc nehrnula. Ale jakoooo, mě to hodně bavilo! Knížka v sobě nese neoriginální prvky, to ano, ale nijak zvlášť mi to nevadilo.
Bude pokračování? Protože jestli ne tak wtf, proč to tak jako skončilo? Konec, to byla úplná jízda. Sebastiana jsem ráda neměla a nějak mi jeho láska nesedla a nežrala jsem mu to. Zato Finn, o tom bych toho ráda věděla víc. Ten se mi líbil!
Chci pokračování, určitě. Potřebuju jiný konec, lepší.