Pravda o zázracích

Pravda o zázracích https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432837/bmid_pravda-o-zazracich-yEn-432837.jpg 4 193 58

Třetí sbírka romantické poezie od bestsellerového autora a instagramového fenoménu Atticuse. Texty o hledání smyslu ve věcech, které nás obklopují, i v nás samých, texty o obyčejných radostech života, o lásce i bolestivých rozchodech. Atticus píše citlivě a úsporně, s vtipem, laskavostí a sobě vlastním půvabem. Svou minimalistickou poezií nám připomíná, že zázraky jsou všude kolem nás – stačí se jen správně dívat.... celý text

Literatura světová Poezie
Vydáno: , Yoli (ČR)

The Truth About Magic , 2019

Sofonisba
02.03.2021 5 z 5

Moje první setkání stačilo, aby vznikla láska po zbytek života. Krásné verše, které míří do srdce a poutavá , něžná grafika. Super!

Fortuna7
18.02.2021 5 z 5

Tohle bylo nádherné. Tak upřímné, plné lásky a smutku. Za mě je to zatím nejlepší básnická sbírka od tohoto autora. A ještě velký bonus v podobě krásného grafického zpracování. Fotky jdou překrásné.
Za mě obrovské doporučení❤❤

NikolaJ.
18.02.2021 5 z 5

Třetí autorova sbírka je úplně úžasná, není jen o lásce, mluví i o dalších tématech, která mi učarovala. Těším se na další autorova díla.

kurama45
11.01.2021 2 z 5

Za jednu, či dve pekné básne autorovi ďakujem, no ďalšie jeho skvosty si i tak neprosím. Ak máte radi pekné obaly s prázdnym vnútrom, presladené reči, nič nehovoriace otrepané motivačné a iné citáty („So often, we punish ourselves with the bad love we think we deserve.“), je to kniha pre vás. Ale v tom prípade by bolo podľa mňa jednoduchšie ísť na inspirobot.me a pár dementných citátov si vygenerovať.

Viac v recenzii.

vandalindakova
29.12.2020 3 z 5

Vím, že poezie mě extra nebere a neumím ji ocenit, takže zde bude menší problém.
Grafické zpracování je fakt nádherné a vymazlené. Některé části se mě dotkly a dokázaly se mnou něco udělat a donutit mě se nad tím zamyslet, jiné části mě nechávaly chladnou.
Určitě to může být kvalitní kousek, který zkrášluje knihovnu pro ty, kteří to opravdu ocení.

Zelvicka03
04.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha !!!!!!

Roscata
14.11.2020 5 z 5

Čisté pohlazení po duši, přesně tak bych nazvala Atticusovi básně. Ve spojení s nádhernými fotografiemi jsou pro mě jeho knihy balzámem. Vždy mě donutí zpomalit, zamyslet se a užívat si každé písmenko. A to občas potřebujeme všichni.

IG: zrzi_cte

karolina5333
01.11.2020 5 z 5

Krásné! Je tam tolik malých velkých pravd. Dalo by se to číst stále dokola...Což asi udělám :)

Fortuna7
30.10.2020 5 z 5

Krásné básně...

Irsaf
17.10.2020 4 z 5

Poezie nikdy nebyla můj šálek kávy, ale Atticusova tvorba se mi vážně líbí...
I když Laskou ji nespoutáš se mi líbila o něco víc...

anez66

Krásné a moudré

ZÓNA
11.09.2020 4 z 5

Dobře...
Přijmu ATTICUSE jako novodobého skladatele tezí ze života.
Zajímalo by mě, jaké to je číst jeho texty v originále. Zda se v nich najde více rytmu, než v překladu do češtiny.
Krátká vyjádření jsou hodně lidská, procítěná a z valné většiny pravdivá a dráždivě svádějící k činům.
ATTICUS je majitelem dobrého srdce.
Nazval bych jej encyklopedistou pocitů. Narážek a pohlazení.
Jeho tvorba zasáhne převážně mladé lidi. Ale kdo vnímá svět s láskou, může si jeho slova číst stále dokola. A je jedno, kolik má za sebou prožitých let.
Kniha je i krásně zpracovaná. Fotografie mnohdy podbarví text, byť jsou černobílé.
Asi nebudu daleko od pravdy, když napíši, že současný svět přijímá raději básníky, kteří básníky nejsou.
A nevnímejte moje slova jako hanlivá.
Takový je současný svět poezie...

adevis
10.09.2020 4 z 5

Spotřebovala jsem zase spoustu lepíků stejně jako u Tmy mezi hvězdami. Některé verše mluví za mě. Ke všem knihám od Atticuse se velmi ráda vrátím :)

ivzu77
08.09.2020 3 z 5

Tak já nevím, pro mne moderní poezie asi psaná není, máloco jsem si musela přečíst vícekrát a zamyslet se nad tím.. některou báseň, pro mne spíše citát, jsem si vyfotila...více mne ale zaujaly asi černobílé fotografie.
Splněna ČV 2020

ZÁZRAKY VE SLOVECH
" Knížky jsou báječně přenosné kouzlo"
Stephen King

Anna 13
08.09.2020 5 z 5

Silně toužím po další dávce Atticuse...
... možná neodolám a ještě dnes někde objednám další jeho knihu.

Protože tohle je krása a pravda. A radost a klid.
Literatura, která povznese a pohladí a rozzáří duši.

A já to miluji a děkuji...

VéjaTarabová
24.08.2020 3 z 5

Na mě je autorova tvorba až moc romantická. V podstatě celá kniha obsahuje maximálně deset básní, které nezahrnují lásku. Ovšem skvělé jsou černobílé fotografie doplňující text.

lucy.sankova
21.08.2020 4 z 5

O malinko více se mi líbily jeho předešlé knihy. Moc mě nezaujala pasáž "o dobrodružství" a klidně bych ji z celé knihy vyškrtla :D .. ale abych nebyla jen negativní.. některé myšlenky mi zůstanou hluboce ukryté v hlavě a duši ...

"My lidé jsme květiny, kveteme, jen abychom umřeli. Ale stále zůstáváme krásní v zahradách, které jsme vytvořili.

temna.vila
19.08.2020 5 z 5

Já Atticuse prostě miluju. Klasická poezie mi nikdy nic neříkala, za to v té moderní jsem se našla.

JP
11.08.2020 3 z 5

Náladou pořád na témže místě, ale už to působí ohraně. Ono to působilo ohraně už i napodruhé, ale je to taková ta lehká naivní poezie pro ty, kteří se rádi nechává unášet univerzálníma veršema, co samy o sobě nic neříkají. Je to někde mezi, někdy jo, někdy ne. A dospělo to do stádia, kdy už člověk začíná lacinost těchhle pouťových triků zpochybňovat z hlediska zachování vlastní integrity. Možná je Atticus trans-princezna, co žije v kanadským zámku, a to jak vzdušným, tak reálným, ale jeho pseudohumanismus mě začíná iritovat. Nehledě na to, že samotné autorství mnoha z jeho textů je pochybné parafrázování jiných autorů (Hunter S. Thompson, Marcel Proust).

básně

Atticus (p)
kanadská
2018  81%Láskou ji nespoutáš
2019  78%Tma mezi hvězdami
2020  81%Pravda o zázracích

Kniha Pravda o zázracích je v