Pravá matka

Pravá matka https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436954/bmid_utajena-matka-4yf-436954.jpg 4 315 110

Když se Tessa vrátí domů, najde v kuchyni cizího chlapce, který tvrdí, že je její syn. Když to nahlásí, policie má podezření, že ho unesla. Motivem by mohl být fakt, že kdysi porodila dvojčata, která už jsou po smrti. Tessa všechny přesvědčuje o tom, že je nevinná, ale nikdo jí nevěří. I její manžel, s nímž už nežije, si myslí, že je blázen. Navíc ji pronásleduje záhadná žena. Tessa se rozhodne jednat na vlastní pěst a zjišťuje šokující pravdu nejen o neznámém chlapci, ale i o sobě.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secret Mother , 2017

Miretti
19.08.2020 4 z 5

Pro mě rozhodně zajímavá novinka, velice čtivě napsaná. Ač děj byl pro mě předvídatelný a v jistých oblastech tak trochu laciný, knihu určitě doporučuji .

Nuttelka
17.08.2020 4 z 5

Kniha mě vtáhla a moc dobře se četla. Poprvé jsem ani neměla páru, co se z toho vyklube. Od samého začátku jsem Tess věřila, že není blázen, i po to všem, čím si musela projít, na Scotta jsem byla neustále naštvaná a hlavně na tu jeho slepici Ellie. Carly si mé sympatie taky nezískala. Zato Ben získával plusové body od samého začátku a jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo.

ctenarkaEva
16.08.2020 2 z 5

Bohužel mě tato kniha nezaujala. Do mrazivého thrilleru má podle mě opravdu hodně daleko. Já jsem viděla pomalu plynoucí rozvleklý příběh, ve kterém se ale téměř nic neudálo.

hanap
15.08.2020 4 z 5

Kniha má zajímavý námět. Žena při porodu dvojčat o jedno dítě přijde a druhé zemře na rakovinu ve třech letech. Rozbije to její manželství, utápí se v žalu a jednoho dne najde ve své kuchyni chlapce a on se ji zeptá jestli je jeho maminka,...
Příběh se dobře čte, nechybí napětí, nutí to čtenáře dovědět se víc.

hana1039
15.08.2020 3 z 5

Právě dočteno,je to takové jednoduché čtení, dlouho se nic moc neděje, pozornějšímu čtenáři brzy dojde, kde by mohla být,, chyba,, trošku předvídatelné, ale stejně vás to nutí dočíst, protože se chcete dozvědět jak a proč zemřela dcera od Tess, jestli se dopatrá pravdy, jestli se jí podaří očistit jméno, že není žádná únoskyně malého Harryho.. Prostě za jeden den to máte přečtené :-)

kneslova
10.08.2020 4 z 5

Docela dobře čtivá kniha, já jsem spokojená.

plamínek21
10.08.2020 4 z 5

Nečekejte "mrazivý psychologický thriller", jedná se o čtivý psychologický příběh na jedno odpoledne. Nevadí ani, že zápletka je zřetelná relativně brzy.

kofola33
06.08.2020 3 z 5

Ano, ctive to bylo, ale neco tomu chybelo. Brzy se dalo predpokladat, jak se pribeh vyvine. Proste takova rychla oddechovka, kde nemusite premyslet.

Janča089
06.08.2020 3 z 5

Kniha se četla pěkně, stránky ubíhaly. Ale zpočátku mi přišlo, že byla zbytečně velká část věnovaná popisu činnosti novinářů a samotný děj se moc nehýbal. Pak se to rozjelo, ale přišlo mi tam víc věcí takových hodně jednoduchých, naivních, jako kdyby autorka potřebovala knihu rychle napsat a věnovat se hned něčemu dalšímu.

leny.wood
06.08.2020 4 z 5

Je úplně jedno, že brzy začnete tušit, jak to dopadne, protože napsané je to sakra dobře. Autorka vás zaháčkuje a jen tak nepustí.

Martiiiik
06.08.2020 5 z 5

Kniha se mi docela líbila, četla se dobře.. Taková průhledná jednodenní oddychovka.. Asi na třetí stránce už bylo jasné, o co jde, jen byla otázka jaký to bude celý příběh.. Protože kdy bylo také jasné.. :-D Kdo a proč vlastně také... :-D Ale to vlastně zas tak nevadilo, bylo to velmi čtivé a člověk potřeboval rychle vědět, jak to celé bude.. :-)

xena2711
04.08.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer. Od poloviny jsem věděla, jak to dopadne, ale stálo to za to. Thriller je velmi čtivý, zajímavý a s dobrým koncem. Doporučuji.

L.Helena
04.08.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem vůbec nemohla odložit, prostě jsem ji přečetla na jeden zátah. Nemírně napínavá, přestože neobsahuje žádné dějové zvraty a spíš se děj stále ubírá tušeným směrem, tak je tam prostě něco, co mě nutilo číst pořád dál a dál.

Dela111
31.07.2020 2 z 5

Tato kniha má k thrilleru asi tak daleko jako krabičák k archivnímu vínu...
Názor na děj vyjádřím udělením 2*, více ho raději komentovat nebudu. Nemyslím to zle, ale bylo by lepší, kdyby se autorka věnovala jen románům pro ženy. Na to má očividně talent, na poli romantiky by mohla sklízet velké úspěchy...

Zdenas5
29.07.2020 4 z 5

I když toto téma bylo už mnohokrát zpracováno a dá se celkem odhadnout, jak to všechno bylo, kniha je velmi čtivá.

MichaelaS081
27.07.2020 5 z 5

Kniha je skvělá. Nedalo se přestat číst. Napínavá od začátku do konce.

Danago
26.07.2020 2 z 5

Bohužel se nemůžu připojit k oslavným komentářům.
Předvídatelná , tisíckrát zpracovaná zápletka, žádné překvapení. A navíc mi to celé připadalo hodně nepřesvědčivé, nevěrohodné po všech stránkách.

sabca
23.07.2020 5 z 5

Tak kniha byla perfektní. Nedalo se jí odložit a přesto, že bylo zřejmé jak vše dopadne, neztrácela na atraktivitě. Tess byla sympatická a držela jsem jí palce, aby se vše vysvětlilo. Ráda bych si od této autorky ještě něco přečetla. Doporučuji

Damaj
15.07.2020 5 z 5

Úplně úžasná knížka, všem doporučuji. Přečteno jedním dechem, nedalo se od ní vůbec odtrhnout. Do posledních stránek čtenář neví, jak to dopadne, kdo je malý chlapec nebo zda Tess mluví pravdu nebo má bludy a opravdu dítě unesla.
Jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Fakt skvělá.

zuzana2599
15.07.2020 5 z 5

Shalini Boland byla pro mě doposud neznámá autorka, ale po přečtení Pravé matky si ji určitě zapamatuji. A budu se pídit po jejích dalších knihách.
Pravá matka je tak překvapivě malá knížka, s nemnoha stránkami, akorát tak do ruky. Skrývá v sobě ale báječný psychologický thriller, čtivý tak, že jsem zvědavostí šílela, a čtení si náležitě vychutnala. Je příběhem matky - Tessy, která v životě ztratí všechno. Vlastně to nejcennější - děti. Když se u jejího kuchyňského stolu objeví malý chlapec a říká jí maminko... tak to je začátek víc jak skvělý.
No, přečtěte si, další parádní thriller je tady !!

thrillery pro ženy

2020  83%Pravá matka