Přátele měj nablízku

Přátele měj nablízku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388434/bmid_pratele-mej-nablizku-16g-388434.jpg 4 214 75

Natty a Sean Wainwrightovi mají vztah pevný jako skála, dvě dospívající dcery, úspěšné podnikání a krásný dům. Když jejich mladší dcera onemocní na školním výletě do zámoří, Natty spěchá za ní. Naštěstí je právě na návštěvě Nattina nejlepší přítelkyně Eve Dalladayová; nabídne se, že zůstane u Seana a pomůže s vedením Wainwrightovy domácnosti. Po návratu domů však Natty zjistí, že Eve se v rodině zabydlela trochu moc: Sean se do ní zamiloval. Natty nezbývá, než se tvářit statečně. Snaží se znovu svůj život napravit, ale Eve ji pokaždé znovu srazí na dno. Pak Natty dostane anonymní dopis se sdělením, že Eve je „sériová milenka“. Něčeho podobného se dopouštěla už dřív – s fatálními následky. Teď se musí Natty dostat ze zrádného bludiště tajností, které ohrožují její život i bezpečí jejích nejbližších.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Keep Your Friends Close , 2014

ArwenAragorn
26.05.2019 5 z 5

Výborný psychologický thriller, má spád a dovedně vykreslené postavy, nechybí ani trocha černého humoru. Nečekaný závěr se mi moc líbil. Za sebe ho mohu doporučit.

Pepina19
15.05.2019 5 z 5

Hóóódně dobré, dokonce jsem o některých momentech z knihy diskutovala v práci s kolegy a chtěla jsem znát jejich názor.

beruska
14.05.2019 5 z 5

Příběh dvou žen se mi velmi líbil :)... Co mne ale zaujalo nejvíc, byl závěr knihy, ten byl naprosto originální... Takový jsem opravdu nečekala...
Ráda dám 5* a už se těším na autorčinu novou knihu :) ...

Januli
04.05.2019 3 z 5

Natty mě točila snad u každé veci co udelala. Já nevím, že by až takový velký zvrat v rodině jen za deset dní? Mě by se libilo asi více popsany život Eve. Průměr....

anibeni
23.04.2019 4 z 5

Kniha byla velmi čtivá a i když jsme od začátku věděli, o co jde, přesto byl konec tak trošku překvapivý... Musím ale dodat, že předchozí kniha byla o mnoho lepší..

zuzana2599
12.04.2019 4 z 5

Raději si už žádnou kamarádku domů nepřivedu, mohla by mi totiž odvést manžela... Moje nejlepší kamarádky jsou knihy, takže určitě mi podobný scénář nehrozí. Je to příběh čtivý, okořeněný černým humorem hlavní hrdinky Natty, zábavné i napínavé čtení.

Dela111
09.04.2019 4 z 5

Příběh je vystavěný na určitých typických vlastnostech, dovednostech a hlavně slabostech jak ryze ženských tak mužských. Obzvlášť nedokonalosti obou pohlaví autorka využila na maximum. Určité pasáže mě i pobavily, i když by vlastně neměly...
Kniha má od začátku úžasný spád a velmi dobře se čte. Žádné překvapení na konci jsem nečekala, ale autorka to zvládla vygradovat tak, že se jí povedl i nečekaný závěr.

edith79
04.04.2019 4 z 5

Tohle byl úprk. Kniha doslova pádila kupředu a já nestačila zírat. Ale bylo to napínavé čtení, i když opravdu trochu přitažné za vlasy. Hlavní hrdinka mi ale byla jistým způsobem sympatická, hlavně svým smyslem pro černý humor. Dobré čtyři hvězdy.

piquillio
22.03.2019 4 z 5

U nás vydána předchozí kniha se mi sice líbila víc, ale téhle taky bylo snadné podlehnout.

alnahu
04.03.2019 3 z 5

Čtivý psychothriller o spokojeném manželství do kterého se vetře nejlepší přítelkyně a vše obrátí naruby a co chlap- ten se samozřejmě do ní zamiluje.

Hella
22.02.2019 3 z 5

Natty mě neskutečně vytáčela svojí naivitou. Plus k tomu přidejte ten celkový rozvrat za pouhých a zcela nevěrohodných 10 dní a nejspíš dojdete k podobnému závěru jako já: Tenhle příběh se tomu geniálnímu prvnímu zcela jistě nevyrovná.

kiraa
27.01.2019 4 z 5

Věřte, nevěřte, tato kniha mi poskytla odpověď minimálně na dvě otázky. Mohu nechat o samotě chlapa s ženskou, který lezou leopardí tanga na prdeli??? V žádným případě, jedná se o řízenou sebevraždu!!! Jakou rychlostí v tomto případě padá mužský mozek do kalhot??? Nezměřitelnou!!!

plamínek21
13.01.2019 1 z 5

Tak tady se k superlativům nepřipojím. Jediné, co se autorce nedá upřít je čtivý sloh. Jinak dlouho jsem nečetla (tedy po pravdě jen do poloviny) takovou slátaninu. Absolutně nevěrohodné motivy a chování hrdinů, že mi to hlava fakt nebrala.

kneslova
25.12.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, žádná hluchá místa, dobrý psychothriller, to mám ráda

Šánka
12.12.2018 5 z 5

Výborně napsaný psychologický thriller, líbil se mně ještě o fous víc než autorčina prvotina. Přitom to téma samotné, není nijak originální, zejména v tom množství podobných rodinných dramat.
Ale děj se rozjede správným tempem od první kapitoly a je to neskutečně čtivá jízda bez jediné nudné stránky. Co dokáže jedna manipulativní potvora ( slušnější slovo mě nenapadlo :-)), dokonce nejlepší kamarádka, provést s téměř dokonalým manželstvím ? Stojí za to zjistit, proto doporučuji :-).

nevěra rodinné vztahy psychologické thrillery milostný trojúhelník thrillery pro ženy

Paula Daly
britská
2017  81%Co jsi to za matku?
2019  84%Udělala jsem chybu
2018  83%Přátele měj nablízku

Kniha Přátele měj nablízku je v