Přátele měj nablízku

Přátele měj nablízku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388434/bmid_pratele-mej-nablizku-16g-388434.jpg 4 214 75

Natty a Sean Wainwrightovi mají vztah pevný jako skála, dvě dospívající dcery, úspěšné podnikání a krásný dům. Když jejich mladší dcera onemocní na školním výletě do zámoří, Natty spěchá za ní. Naštěstí je právě na návštěvě Nattina nejlepší přítelkyně Eve Dalladayová; nabídne se, že zůstane u Seana a pomůže s vedením Wainwrightovy domácnosti. Po návratu domů však Natty zjistí, že Eve se v rodině zabydlela trochu moc: Sean se do ní zamiloval. Natty nezbývá, než se tvářit statečně. Snaží se znovu svůj život napravit, ale Eve ji pokaždé znovu srazí na dno. Pak Natty dostane anonymní dopis se sdělením, že Eve je „sériová milenka“. Něčeho podobného se dopouštěla už dřív – s fatálními následky. Teď se musí Natty dostat ze zrádného bludiště tajností, které ohrožují její život i bezpečí jejích nejbližších.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Keep Your Friends Close , 2014

Calibra
26.02.2020 4 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšena, pak nadšeni trochu opadlo, čekala jsem knihu mnohem napínavější, teda napínavá nebyla ani trošku. Ale velmi čtivá a chvílemi mi bylo opravdu šoufl, když jsem si představila, ze by se mi mělo stát něco podobného.

sabca
23.02.2020 5 z 5

Velice čtivá kniha. Zaujala mně hned od samého začátku a vydrželo to až do konce. Ze začátku ideální manželství se postupně rozpadalo. Konec knihy velmi napínavý. Doporučuji

Radka1911
17.02.2020 4 z 5

Pěkný, čtivý, reálný příběh.

soukroma
11.02.2020 1 z 5

Stačilo mi 50 stran, abych si udělala obrázek o hlavní hrdince, a první večer, kdy se octly samy další dva body trojúhelníku, abych si dokreslila obrázek i o nich, a po záchvěvu nevolnosti odkládám.

Aaloha
30.01.2020 5 z 5

Žádný složitý příběh, ale spokojenost. Napínavé a děj svižně plyne.

L.Helena
13.01.2020 5 z 5

Opět plný počet pro tuto autorku. Její knihy mě prostě baví, dokáže opravdu zaujmout hned od začátku a vyprávět příběh takovým způsobem, že se vám kniha prostě nechce odložit.

romana0733
02.01.2020 5 z 5

Moc jsem od této knihy nečekala. Ze začátku jsem nevěděla o čem kniha bude, pak mě překvapila co se vše odehrálo. Bylo to napínavé až do samotného konce. Určitě stojí za přečtení.

alexis818
26.12.2019 4 z 5

Kniha moc pěkně napsaná,čtivá.Příběh,který nijak neohromí,ale četlo se to výborně.

monci6485
05.12.2019 4 z 5

V knize je hezky napsáno, na čem stojí šťastné manželství. :-D Strhávám hvězdičku za sladké dialogy a konec se mi taky nelíbil. Já bych mu to rozhodně dala sežrat..

Mandlevest
19.10.2019 4 z 5

Nic nového pod sluncem, nic z čeho byste si sedli na zadek, ale knížka se čte výborně a určitě mě autorka nezklamala. Jen jsem nějak nemohla uvěřit tomu životnímu zvratu, který se odehrál za 10 dní, proto hodnotím 4*.

gordon13
27.09.2019 3 z 5

Musím konstatovat, že tady mě to moc nechytlo, kniha se dobře četla, ale takto pevný vztah jak byl popsán se nedá tak rychle rozvrátit, na mě to působilo dosti nevěrohodně, i když chlap je prostě chlap... :-)

Danago
22.08.2019 5 z 5

I když téma v knize je opravdu momentálně hodně populární, tak v této knížce je uchopeno zase trochu jinak. Příběh je rychlý ,napínavý má spád a určitě se u něj nebudete nudit. Tentokrát bych uvítala klidně knihu delší hlavně začátek mi připadal trochu moc rychlý. Ale jinak byla kniha skvělá a zhltla jsem ji jedním dechem.

Řekla bych, že hlavní postavy v knize byly spíše záporné, přesto rychle víte, na kterou stranu se přiklonit. Eve byla opravdu dokonalá psychopatka, Natty taky nebyla bez poskvrny a Sean no prostě chlap...

mirunda
18.08.2019 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych měla tolik času na čtení a knihu přečetla že dne na den. Tahle šla sama. Napínavá, zajímavá.

LeSk
16.08.2019 5 z 5

Dokonalá kniha, vynikající obsah, přečteno za dva dny, velmi napínavý příběh, který vás vtáhne do děje. DOPORUČUJI

Toňula
14.08.2019 4 z 5

Autorčina prvotina mě zaujala, proto jsem přečetla i její další román, o kterém jsem dlouho neměla tušení. Téma příběhu sice není úplně originální a jak bylo zmíněno v předchozích recenzích, podobně laděných příběhů vyšlo a vychází hodně, ale upřímně - jsem vděčný konzument a každý autor má přece jen odlišný styl vyprávění, proto nelituji. Navíc Paula Daly vyprávět umí a její příběh o několika tvářích pravdy, tajemstvích z minulosti i o důvěře a odpuštění určitě dokáže zaujmout a udržet čtenáře v napětí.

Knižní střípky
11.07.2019 3 z 5

Od autorky jsem četla již její knihu CO JSI TO ZA MATKU?, která se mi hodně líbila, proto jsem s radostí sáhla i po tomto kousku. Je to ten typ novodobých psychothrillerů, kterých se v posledních letech vyrojilo spoustu. Já bych je thrillery nenazývala, ale budiž. Podstata příběhu spočívá v tom, že zde máme opět jednu bestii (Eve), která se snaží rozvrátit rádoby spořádanou rodinu své dlouholeté kamarádky Natty. Eve využije její nepřítomnosti způsobené odjezdem za nemocnou dcerkou a ujme se vlády nad její domácností se vším všudy. Po návratu Natty zjistí, že se její muž dal dohromady s její kamarádkou a vše je najednou vzhůru nohama. Co teď? Nechat Eve vyhrát? Vzdát se bez boje? Vyklidit pole? Natty se rozhodne za svou rodinu a svůj život bojovat. Začne pátrat v Evině minulosti a to, co postupně začne odhalovat, jí doslova vyrazí dech. A to ještě neví, že bude muset v podstatě bojovat i o holý život. Eve je psychopatka, která si jde tvrdě za svým cílem a neohlíží se na své okolí. Knihu bych doporučila čtenářům B.A.PARIS, SHARI LAPENY, LIV CONSTANTINE, J.P.DELANEY apod.
Nemohu říci, že by se mi při čtení tajil dech, ale rozhodně mohu knihu označit za svižné a čtivé dílko, i když ne úplně do hloubky propracované. Např.jsem očekávala, že bude poněkud déle trvat, než Eve dostane Seana, ovšem než jsem se nadála, už ho měla v posteli. Ale i přes drobné výtky z mé strany jsem si čtení užila a těším se na autorčinu knihu NESPRÁVNÉ ROZHODNUTÍ, která má u nás vyjít na podzim letošního roku.

Agida
03.07.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla jsem již od této autorky Co jsi to za matku. I tady platí pravidlo, že není všechno zlato, co se třypí. Eve si hrála na velkou kamarádku a jak to nakonec všechno dopadlo? Snažila se rodinu rozeštvat a ukrást kamarádce manžela. A jak už to bývá, každý má nějakého toho kostlivce schovaného ve skříni, postupně se všechny pravdy začaly drát na povrch...Konec byl pro mě nejlepší.... Určitě stojí za přečtení.....

tess.de.veles
16.06.2019 4 z 5

Čekala jsem to lepší, ale i tak to nebylo špatné :-) Stojí určitě za přečtení.

Kekik
13.06.2019 5 z 5

Autorčina prvotina Co jsi to za matku? u mě obstála na výbornou. A nyní mě její kniha pohltila též.
Již od první stránky mě příběh zaujal. Jediné, co mě zklamalo, byl velice rychlý začátek- těšila jsem na rafinovanost Eve. Stačilo jen málo a ... Tento menší nedostatek jsem rychle zapomenula a ponořila se do velmi čtivého příběhu. Oceňuji vsuvky humoru. S koncem jsem maximálně spokojená.
Obě knihy by si zasloužily mnohem větší pozornost čtenářů.
Těším se na další autorčinu knihu. Snad se jí brzy dočkáme.

Peti081
04.06.2019 4 z 5

Kniha čtivá,napínává.Ač mi to někdy přišlo překombinované,byla jsem zvědavá na závěr.