Přátelé

Přátelé https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413462/bmid_pratele-6Or-413462.jpg 3 427 125

Šest přátel, kteří se stali rodinou. Televizní show, která se stala fenoménem. Dnes jsou Přátelé braní jako ikony 90. let ale když v roce 1994 začínali, nikoho nenapadlo, že by se tohle mohlo stát. Od první vlny nadšení, která vypukla, přes její návrat až po dnešek. Seriál s diváky udržuje nevšední spojení, každý v něm může najít svůj vlastní život a brát to jako útěk z reality. V následujících letech se Přátelé vyvinuli z nového megahitu, přes nostalgický příběh až k uznávané klasice. Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey a Phoebe stanuli na televizním panthenonu. Tato kniha je hloubková studie historie a tradic Přátel, zkoumá všechny aspekty seriálu, od nejistých začátků až ke společenským podmínkám, které jejich úspěch jen zesílili. Novinářka a pop culture expertka Kelsey Miller probírá nejsilnější momenty Přátel, osvětluje problematické prvky a zkoumá celosvětové prvky, které se díky Přátelům rozšířily - od současné fascinace kávou až po Rachelin účes během 90. let. Kelsey bere čtenáře do zákulisí a ukazuje vztahy mezi herci i postavami. Zkoumá média, svět měnící události i digitální věk. To všechno seriál i diváky ovlivnilo. Tato kniha je naprostou retrospektivou Přátel, skvělá nejen pro fanoušky ale pro každého, kdo někdy uvažoval nad úspěchem tohoto příběhu.... celý text

Humor Biografie a memoáry Umění
Vydáno: , Kontrast

I'll Be There For You , 2018

muchomurka
07.10.2019 2 z 5

Tahle knížka byla velké zklamání. Slibný rozjezd velmi rychle skončil. Celkem čtivé to bylo, ale já si chtěla přečíst o Přátelích, o seriálu, o jeho zajímavostech, hercích, věcech, co ještě nikde nezazněly. Kdyby tam byly fotky, hlášky ze seriálů atd. bylo by to super. Ale takto máme jakousi divnou úvahu autorky na téma vývoje společnosti v Americe, která je psaná divoce a na přeskáčku, kolikrát s větami bez smyslu. Navíc mi přišlo "vtipné", jak autorka cituje různé "osobnosti" (kamarádky, sestřenici atd.), to jsem opravdu potřebovala vědět, že každý večer s rodinou seriál sledují a stal se součástí jejich rodinných hlášek. Opravdu informace o nejoblíbenějších seriálu, bez které bych nemohla být. Srovnávání s jinými seriály bylo k ničemu, protože jsem žádný další vlastně ani neznala, tudíž mi to srovnání nic neřeklo. Škoda, moc jsem se těšila, jak se dozvím něco víc o Přátelích a nic.
Zcela souhlasím s komentáři zmíněnými přede mnou. O nejoblíběnejších seriálu všech dob jsme se nedozvěděli téměř nic (a i to, co tam bylo už nějakou dobu koluje éterem). Velké zklamání.

r0st4
29.09.2019 2 z 5

Pro fanoušky seriálu, toužící po (pikantních) detailech ze zákulisí tahle knížka vážně není. Poutavé obálce a reklamním sloganům navzdory. Ono v ní o fanoušky Přátel popravdě nejde vůbec. Pominu-li cca 20 stran pojednávajících o tom, jak jednotliví herci své ikonické role získali, seriál tu slouží jen jako berlička podepírající příšerně dlouhou stať o vývoji americké společnosti na přelomu milénia. A když pak autorka v samotném závěru do celého mixu ještě přihodila #MeToo kampaň, ztratila u mě šanci i na průměrné hodnocení. Čekal jsem "Vše o nejoblíbenějším seriálu všech dob", dostal jsem "Vše o životě generace X v Americe; se zvláštním zaměřením na menšiny". O to jsem vážně nestál.

Tereziee
23.09.2019 3 z 5

Přátelé. Světový fenomén. Tento seriál jsem viděla tolikrát, že to ani nejde spočítat. Znám každou hlášku, každý charakter, dějové linky...a proto jsem se na knížku strašně moc těšila. Připadalo mi ale, jako bych četla nějakou nudnou nekonečně dlouhou školní práci o jednom seriálu, co kdysi běžel a všichni ho milovali. Co mě na knize štvalo úplně nejvíc byly poznámky pod čarou (někdy i přes půlku strany), které z 90% obsahovaly naprosto zbytečné informace. A také neustále přirovnávání k jiným seriálům té doby (chvilkama jsem si říkala jestli nečtu náhodou knihu o seriálu Seinfeld). V knize byly i pasáže, které mě bavily a zajímaly...ale bylo jich žalostně málo. Nechat tyto pasáže a přidat hlášky, fotky, historky, zajímavosti...tak by kniha byla super. Jak už tu bylo řečeno. Na Přátelé budu radši koukat, než o nich číst :)

matula1977
22.09.2019 3 z 5

Jakožto velká fanynka Přátel jsem si knihu předobjednala, abych ji měla co nejdříve a moc se těšila. Obálka úžasná, ale dále už jen zklamání, čekala jsem knihu plnou fotek, informací o natáčení, dekoracích, různé vtípky, kterých muselo být při natáčení takového seriálu jistě plno, atd., atd. Místo toho jsem četla stále nějaké srovnávání s jinými americkými seriály, které se u nás ani nevysílaly, jak se herci handrkovali o honoráře, jak je to "bílý" seriál, prostě vyloženě americký pohled, my v Evropě podle mě tohle všechno bereme jinak, seriál už k nám přišel jako hit a dokázali jsme si ho užívat bez těchto problémů okolo. Takže je to o tom, co kdo od knihy očekává, já očekávala něco jiného.

eva3992
15.09.2019 2 z 5

Tato kniha nám slibuje, že se dozvíme vše o tomto seriálu. Od jeho začátku, až po jeho velkou popularitu. Pohledy do zákulisí, historky,...
Na knížku jsem se moc těšila, protože Přátelé miluji a viděla jsem je nespočetkrát, ale upřímně jsem byla velmi zklamaná.
Je psána stylem, jako kdyby to byl novinový článek, nezajímavě, nepohltí Vás. Od začátku do konce je tu zmiňováno pro porovnání spoustu Amerických seriálů, jejichž názvy mi vůbec nic neříkaly.
Autorka se snažila knihu vést chronologicky, ale v jednotlivých kapitolách skáče od jednoho tématu k druhému.
V knize měly být známé hlášky ze seriálu, našla jsem jich tak pět schovaných někde v závorce v textu. A právě závorky a poznámky pod čarou (těch bylo v knize 85!), s tím jsem měla další problém, protože byly všude.
Knihu bych uvítala napsanou lehčí formou, s fotkami, zajímavěji, poutavěji.
I nadále zůstanu věrná seriálu a budu se na něj raději dívat, než si o něm číst :-)