Pozvala mě dál

Pozvala mě dál https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454629/bmid_pozvala-me-dal-b2N-454629.jpg 4 275 109

Elle Fieldingová se rozhodne pronajmout svůj dům, a když se pak vrátí, nic jí nepřipadá jako předtím. Atmosféra domu se úplně změnila ̶ jako by se tam ochladilo… Elle má pocit, že někdo sleduje každičký její pohyb. Neděje se to ale všechno jen v její fantazii? Koneckonců je spisovatelka, a tak má bohatou představivost. Přesto všechno působí tak skutečně, jako by někdo odhalil tajemství, která jí brání v noci usnout. Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost – a ona sama mu dala klíč.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

You Let Me In , 2018

L.Helena
13.01.2021 4 z 5

Docela dobrá knížka, moc se mi líbilo prostředí i postavy, ale i tak mi tam pořád chybělo něco, co by mě nutilo jen číst, číst a číst. Podle mě by thriller měl natolik vtáhnout, že úplně zapomenu na okolí a nevnímám nic jiného, než samotný příběh. Celou dobu jsem se totiž nemohla zbavit dojmu, že podobných psychothrillerů, kde hlavní hrdinka čelí nevysvětlitelným vpádům do jejího soukromí, jsem četla již hodně a tento je dost podobný řadě jiných. Od prvotních nejasných pocitů, přes pochybnosti sama o sobě, až po přesvědčení, že za tím stojí někdo, kdo chce záměrně škodit… Přitom okolí hlavní hrdince nevěří a ona je tedy odkázaná jen sama na sebe, aby se s tím vypořádala a odhalila, o co jde. To je prostě univerzální šablona těchto thrillerů, záleží jen na autorovi, zda z toho dokáže vytřískat navíc něco, co čtenáři bude nahánět husí kůži a proč zrovna ten jeho mu utkví v paměti. Připadalo mi, že autorka sama cítila, že hlavní téma knihy není natolik nosné, aby stačilo samo o sobě, proto do hlavní postavy vložila svou vlastní zkušenost se situací, kdy spisovatelka nestíhá termín odevzdání knihy. Jenže pak přišel závěr a docela překvapivé rozuzlení, kde se vše prolnulo a i to, co v knize doposud působilo jako nedůležitá vata, dostalo v závěrečných kapitolách svůj význam. Nastal zvrat v charakteru postav a říkala jsem si, jak z tohoto autorka vybruslí, aby si zachovaly aspoň trochu přijatelnou tvář. Povedlo se to. Závěr se mi moc líbil, takže promíjím i to hodně dlouho pozvolné plynutí příběhu.

VeruHoráková
12.01.2021 3 z 5

Knihu bych zhodnotila jako průměrnou oddychovku se slabším závěrem. Za mě se námět knihy mohl lépe propracovat, aby kniha více připomínala psycho thriller.

Višnička
12.01.2021 4 z 5

Dobře se četlo, zápletka šla poměrně lehce odhadnout, i když hlavní důvod celé té zášti jsem neuhodla. Jednu hvězdičku strhávám za lehkou nelogičnost - opravdu hlavní postavu v 21. století nenapadlo připevnit nějakou malou kamerku nad hlavní chod a prostě si pustit, kdo jí týdny a týdny chodí do baráku? Na druhou stranu, o čem by to pak bylo, že?

Marta_P
12.01.2021 5 z 5

Protože mám autorku a její příběhy ráda, ani tento jsem si nemohla nechat ujít a opět jsem nebyla zklamaná. Zajímavý příběh i zápletka, kniha měla tempo, žádná hluchá a zbytečná místa, která by nudily. Za mě velmi dobré, příběh nepředvídatelný - a tak to má být.

alnahu
12.01.2021 4 z 5

Čtivý psychothriller psaný ve třech dějových liniích-ta hlavní je z pohledu Elle. Příběh úspěšné spisovatelky Elle Fieldingové ,která si koupí krásný dům s výhledem na moře. Touto koupí se zadluží a proto svůj dům na čas pronajme -po návratu opět do něj nic není jako předtím. Někdo odemkl její minulost a ona ho pozvala dál a dala mu k ní klíč. Příběh je napínavý plný zvratů a mrazivé atmosféry.

něcosivymysli
07.01.2021 5 z 5

Skvěle napsaný psychothriller, vtáhne vás a už nepustí. Víc takových!

perpe2a
06.01.2021 5 z 5

Vynikající psychothriller o spisovatelce, zasazený do prostředí Cornwallu. Řeší se sesterské vztahy, rodinné záležitosti, křivdy, pomsta. Čtivé, kniha se nedá odložit a ten závěr, super.

stesti.s.knihou
06.01.2021 4 z 5

Hlavní hrdinkou je třicetiletá Elle Fieldingová, která se živí jako spisovatelka. Je mladá, úspěšná, její první román se ihned stal světovým bestsellerem. Elle žije v nádherném velkém domě na útesu, který jí nejedna čtenářka závidí. Zdánlivě jedinou vadou na kráse v Ellině životě jsou podivné události, které se v domě, ve kterém žije sama, dějí. Elle během jedné své služební cesty pronajala dům přes AirBnb a od té doby v něm nalézá podivné vzkazy, které jí jasně dávají najevo, že do jejího domu někdo chodí. Retrospektivně sledujeme také jistou událost z Ellina dospívání, která velmi poznamenala její následující život. Je všechno, co se okolo Elle děje, realita, nebo se pouze unavená spisovatelka nechává příliš unést svou fantazií při psaní thrilleru?
Zajímavá zápletka, velmi mrazivá atmosféra, která vás nutně vtáhne a pohltí, a rozuzlení, které zřejmě nebudete očekávat. Za mě jednoznačně stojí za přečtení!

em75
03.01.2021 5 z 5

Jedna z mála knih, které mi nedaly spát. Musela jsem vědět, kdo je ten tajemný návštěvník a jestli Elle opravdu jen blouzní z nevyspání. Paráda.

Misha*
02.01.2021 5 z 5

Na tuto knihu mi stačilo sobotní odpoledne, hned od začátku jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Neskutečná mrazivá atmosféra, děj postupně graduje a takový konec knihy jsem nečekala! Jeden z nejlepších psychothrillerů co jsem četla, doporučuji!

Aires
27.12.2020 5 z 5

Když zvažujete, jestli si máte někoho pustit do domu, promyslete to. Co když si ho pozvete domů a zůstane tam po něm stopa? Co když se pak váš vysněný dům stane mrazivou pastí?

Hlavní hrdinka Elle je spisovatelka, která je zrovna tak trochu v koncích. Nové nápady na knihu nepřichází a nepřichází, až to nakonec vypadá, že pořádný psychothriller si zažije sama na vlastní kůži. Svůj dům pronajala jiné rodině a teď po návratu něco není, jak má být. Hřejivá atmosféra domova se vytratila, nahradil ji chladný osten strachu. Někdo ji sleduje. Někdo se jí snaží dostat pod kůži. Děsivé vzkazy, rozbité těžítko v zamčené místnosti, otisk na okně anebo jen bujné hrátky její představivosti?

Tohle je zkrátka silně znepokojující thriller, přesně jak má být. Příběh je jako tikající bomba, s mimořádně intenzivní náloží mrazivé atmosféry!

ArwenAragorn
27.12.2020 4 z 5

70%
Připadám si jako vetřelec. Ale zároveň v kapse cítím drobný, ale pevný předmět - klíč od vchodových dveří, který se mi tiskne k horní části stehna.
Nejsem žádný vetřelec, připomenu si. Pozvala mě dál.

Poutavý psychologický thriller, který doprovází téměř od první stránky napětí, strach, obavy a tajemství. Autorka rozvíjí dvě dějové linky příběhu, jeden před nastěhováním do domu a druhý po. Atmosféra, která doprovází nádherný dům na útesu je dokonalá. Rozuzlení jsem takové nečekala, bylo fakt dobré.
Myslím si, že thrillerů s podobným tématem jsem četla už hodně, tento patří určitě k těm lepším. Nenechte si ho ujít.

Blaufik
27.12.2020 5 z 5

I když se ze začátku jedná spíše o pomalejší tempo, než jaké byste mohli čekat, tak autorka postupně přidává a děj začíná pořádně odsýpat. Stránky se začínají otáčet nebezpečnou rychlostí a v tuto chvíli je dost možné, že už budete do děje naplno ponořeni.

Atmosféra je tak opravdu mrazivá a děsivá. I když se nejedná o nic originálního, tak se rozhodně jedná o knihu, která si vás získá. Pokud máte rádi překvapivé zvraty, tak se do knihy rozhodně pusťte. Věřím, že si ji užijete, stejně jako já.

Miluna40
26.12.2020 4 z 5

Libila se mi. Konec jsem nepredvidala a nadchlo me,ze dej neprobihal ani nekoncil predvidatelne. Doporucuji

Kekik
25.12.2020 4 z 5

Měla jsem veliká očekávání. Oblíbená autorka + vysoké hodnocení na databázi knih mě nalákalo na čtení. Poměrně dlouho jsem ale nedostala to, co jsem očekávala. Kniha se dobře četla. Stránky ubíhaly, ale nebylo to ono. Teprve až kolem hranice třista stran jsem nabyla spokojenosti.
Příběh Elle, která je spisovatelkou, začíná v okamžiku, kdy se vrací do svého domu po čtrnácti dnech. Během její nepřítomnosti pronajala svůj dům rodině. A to byla chyba. Postupně nachází děsivé vzkazy, které ji připomínají minulost.
Sledujeme dějovou linku ze současnosti, z minulosti, a ještě nahlížíme do času, kdy dům obýval někdo jiný než Elle. Jenže kdo a jak to souvisí s minulostí?
Tentokrát nedávám plné hodnocení, ale i tak se velmi moc těším na další autorčinu knihu.

musivila
19.12.2020 5 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a rozhodně si umí udržet pozornost.
Když se známá spisovatelka Elle vrátí do svého luxusního domu na pobřeží, který na 14dní pronajala cizí rodině, začne mít nepříjemný pocit a přestává se v domě cítit bezpečně. Začíná být čím dál tím více ve stresu... tlačí ji termín k odevzdání druhé knihy, manžel se odstěhoval, trpí nespavostí, dohání ji tajemství z minulosti a v domě se dějí věci, které si nedokáže rozumně vysvětlit.... „Je to jen v tvé hlavě!“ Opravdu? To si musíte přečíst. Někdy v polovině knihy jsem začala tušit, kdo nebo co nedá Elle spát. Ovšem autorka dokáže navodit situace, že jsem několikrát začala pochybovat o svém úsudku.

Jajiinka
07.12.2020 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐

Tento příběh je o spisovatelce Elle Fieldingové, která se rozhodne pronajmout svůj krásný dům na útesu přes službu airbnb. Když Elle přijede z Francie, vchází do bytu s pocitem, že host je ona. Zdá se jí, že je něco jinak – atmosféra domu se změnila. Dům je však na první pohled v pořádku, čistě uklizený a nezničený. Její velká představivost jí ovšem nedá spát a pomalu si skládá střípek ke střípku. Rozbité těžítko, které bylo zamčeno v pracovně. Vyškrábaný vzkaz na noze psacího stolu. A ten samý vzkaz v několika výtiscích její knihy – LHÁŘKA. V neposlední řadě, napsaný vzkaz na zamlžené okenní tabuli - „Jsem v tvém domě.“
Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost a ona sama mu dala klíč.
Její nejbližší osoba jí tvrdí, že se to děje jen v její hlavě. Je to pravda? Všechno si to jen vyfantazírovala?

Tato kniha je velice zajímavě napsaná, většina příběhu se odehrává z pohledu spisovatelky Elle. Je však proložena krátkými úseky z pohledu návštěvníka, co si dům pronajal. Také jsou tam flashbacky do minulosti Elle, v které je dost skryto. Knihy byla velice zajímavá a moc hezky se četla. Byla napínavá a držela mě v neustálém tempu. Kniha se hodně zabývá psychologii hlavní postavy, sama neví, zda se tu odehrává jen v její fantasii. Také si mi moc líbili spisovatelské rady s každou další kapitolou. Velice zajímavý nápad. Autorka vyvolává v čtenáři napětí a poskytuje více různých vodítek, aby vás zmátla. Kvalitní psychothriller, který mě opravdu zaujal a ráda si ho přečtu znovu.

zuzana2599
02.12.2020 4 z 5

Knihy této autorky mám ráda, nezklamala mě ani tato novinka ! Je to kvalitní psychothriller !
Děj se odehrává na atraktivním cornwallském pobřeží, v luxusním domě na útesu. Námět příběhu a prostředí nejsou nikterak originální, ale o napětí, strach, děs, pochyby a obavy zde není nouze. Kvůli dějové lince z minulosti jsem chvíli tápala, ale pak jsem pochopila.
Přečtěte si příběh jedné mladé spisovatelky !

Martiiiik
28.11.2020 4 z 5

Kniha se mi docela líbila :-) Jen začátek je poněkud zmatený, protože čtenář neví, jak bude kniha strukturovaná.. Tak jsem se v určité chvíli musela vrátit na začátek a začít to číst s novým pohledem na věc :-D pointu jsem nečekala, ikdyž zpětně vzato se dala vytušit :-) hezky vykreslené pochyby hlavní hrdinky, zda je to všechno jen v její hlavě nebo se to skutečně děje :-) ale na druhou stranu, už jsem četla lepší..

Tereziee
22.11.2020 5 z 5

Po delší době jsem sáhla po thrilleru a tohle bylo přesně to, co jsem chtěla. Příběh mě vtáhl od prvních stran a já prostě číst musela. Autorka nám záměrně celou knihu poskytuje několik různých cest a vodítek a snaží se čtenáře zmást až do poslední chvíle...což se jí v mém případě povedlo. Závěr mě opravdu překvapil a četla jsem ho se zatajeným dechem. Za mě si tedy tato kniha zaslouží plný počet.

tajemství psychologické thrillery Cornwall thrillery pro ženy

Lucy Clarke
britská, 1981
2018  84%Stíny nad zálivem
2015  85%Modrá
2015  81%Poslední nádech
2020  80%Pozvala mě dál
2022  88%Trosečníci

Kniha Pozvala mě dál je v