Pozvala mě dál

Pozvala mě dál https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454629/bmid_pozvala-me-dal-b2N-454629.jpg 4 276 109

Elle Fieldingová se rozhodne pronajmout svůj dům, a když se pak vrátí, nic jí nepřipadá jako předtím. Atmosféra domu se úplně změnila ̶ jako by se tam ochladilo… Elle má pocit, že někdo sleduje každičký její pohyb. Neděje se to ale všechno jen v její fantazii? Koneckonců je spisovatelka, a tak má bohatou představivost. Přesto všechno působí tak skutečně, jako by někdo odhalil tajemství, která jí brání v noci usnout. Elle začíná ovládat strach a panika a domov se pro ni stává pastí. Někdo odemkl minulost – a ona sama mu dala klíč.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

You Let Me In , 2018

Aghatte
18.03.2021 1 z 5

Souhlasím s názorem Ja.Yitka.
Zklamání veliké.

Ja.Yitka
16.03.2021 2 z 5

Pro mě obrovské zklamání, dle recenzí jsem bohužel očekávala asi příliš mnoho. Kniha o "spisovatelce" co není schopná dát dohromady knihu mi přišla více než trefná a dost mi připomínala autobiografii. Více jak půl knížky se pouze babráme v plytkých popisech o tom jak ji nejde napsat kniha, je tam spousty zbytečných postav a popisků, její místy až hysterické stavy mě vyloženě iritovaly a celkově jazyk psaní a slovní obraty mi přišly na velmi tuctové až amatérské úrovni. Dvě hvězdy dávám za vyústění knihy které bylo trochu očekávatelné ale i tak mě potěšilo (od poloviny knihy jsem měla dilema jestli ji odložit nebo ne, tak aspoň tak).

a.k
11.03.2021 3 z 5

Úspěšná bestsellerová spisovatelka Elle pracuje na novém románu ve svém honosném domě na útesu cornwallského zálivu.
Příběh má veškeré atributy současných psychologických románů a zápletka je rozehraná výborně. Čím více stránek jsem ale s paranoidní Elle trávila, tím více mi lezly její hysterie na nervy. Po dlouhém trápení, které v podstatě nepřinášelo žádný významný dějový posun a bylo stále o tom samém, jako by se autorka rozhodla vyrazit čtenářům dech přehnaně zkonstruovaným akčním závěrem, u kterého už jsem jen kroutila hlavou. No, tohle mi moc nesedlo.

Bee240
10.03.2021 5 z 5

Tak tomu říkám pořádný psychothriller.
Od této autorky jsem četla knihu Stíny nad zálivem a proto se mi moc líbilo jak byla tato kniha v tomto příběhu použita.
Už dlouho jsem při čtení nebyla tak napnutá. Tato kniha je skvěle napsaná, a je děsivé jak může být lehké prohrávat si s něčí myslí.
Během čtení jsem zjistila, že ne vždy může být dobrý nápad pronajmout svůj dům či byt někomu koho neznáte.
V této knize je hlavní postavou Elle - spisovatelka, která píše svou druhou knihu a které se po čtrnácti dnech co byla mimo svůj dům úplně otočí život vzhůru nohama. Po návratu se jí začínají dít zvláštní věci a pocit že je v domě něco špatně se jí drží při každém kroku.
A teď přichází otázka zda je Elle jen paranoidní a děje se vše jen v její hlavě kvůli nespavosti a stresu - nebo zná někdo její tajemství a pomalu a jistě jí chce připravit o rozum?
Při čtení této knihy mi fantazie jela na plné obrátky a přemýšlela jsem jak to celé bylo a moc jsem chtěla zjistit co má Elle vlastně za tajemství. Nebyla chvíle kdy bych se nudila a byla jsem v šoku jak to celé dopadlo.
Chvílemi to vypadalo že to bylo tak nebo tak a když konečně došlo na rozuzlení řekla jsem si to nene.....úplně jsem nechápala jak je tohle možné.
Konec byl jen třešnička na vrcholu skvělého příběhu.

evin84
07.03.2021 5 z 5

Super kniha, vtáhla mě do děje.

Hvězdinka
02.03.2021 4 z 5

Čtivé, napínavé, i když šlo brzy odhadnout, kdo za vším stojí. Doporučuji.

xena2711
02.03.2021 4 z 5

Moje první knížka od autorky a nebylo to vůbec špatné. Příběh je od začátku až do konce napínavý a nepředvídatelný. Fantazie nebo realita? To opravdu zjistíte až v závěru...

shootingstar
01.03.2021 4 z 5

V pořádku jako vždy. :)

Monuli36
01.03.2021 4 z 5

První třetina knížky byla nuda.Furt jsem čekala co teda bude a chvilkama jsem to chtěla vzdát a nedočíst.Pak to začlo být zajímavý a na konci mé štvalo,že už je konec :) :)

Holly.W
28.02.2021 5 z 5

Výborné. Čtivé, napínavé a plné zvratů. Kniha mě vtáhla do děje a nešla odložit. Takto si představuji dobrý thriller.

Ophelie
07.02.2021 4 z 5

Čtivé, přečteno za odpoledne, začetla jsem se a nechtěla přestat. Příběh nabírá postupně grády i tím, jak je vyprávěn - ze současnosti z pohledu Elle, z minulosti a z pohledu další osoby. Zajímavá zápletka s překvapivým rozuzlením.

SimonaP
07.02.2021 3 z 5

Kniha byla napínavá, zajímalo mě, jak to všechno je a kdo za tím stojí, ale ty důvody, proč to všechno, mi přišly malicherné a těžko uvěřitelné. Stíny nad zálivem byla mnohem lepší kniha.

M100
01.02.2021 3 z 5

Autorku mám ráda, ale tato kniha o něco slabší. Ale zaujala a konec překvapil.

mikika
01.02.2021 3 z 5

U téhle autorky mám ráda její mořské prostředí, tím se dost odlišovala, ale touhle knihou se už víc přiblížila oblíbenému trendu vynervovaných hrdinek, které vám dost pijí krev a máte problém jim fandit.

KatyM.
01.02.2021 5 z 5

Autorkou mám moc ráda a na knihu jsem se těšila. Příběh byl napínavý se zajímavou zápletkou. Od poloviny knihy to mělo grády a musela jsem dočíst, abych zjistila, zda vše co se děje Elle je realita nebo fantazie. Závěr opravdu překvapil. Přečteno za 3 večery. Doporučuji a už se těším na další knihu od autorky.

niki7763
31.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Já bohužel nemůžu ohodnotit větším počtem hvězd... Kniha stíny nad zálivem byla snad o 99,9% lepší než Pozvala mě dál. Tohle dílo je celkově jedna velká nuda. Děj se ani v půlce knihy nijak nerozjede. Všechno je pomalé, táhlé, žádné zvraty nepřichází. Pořád zbytečné popisy přírody, vzpomínek, které prakticky s dějem nemají absolutně nic společného. Kvůli jednomu tajemství, které se táhne až do půlky knihy, je popsáno tolik zbytečného. Studentský život, párty, které mám neřeknou vůbec nic. Tajemný chlap, který je naprosto nedůležitý. Kniha mohla být o polovinu kratší a nic by se nestalo. Děj předvídatelný, rozuzlení v klidu přejdete, přeskakovala jsem odstavce a neuniklo mi nic. K postavám si žádný vztah nevybudujete. Jakési rodinné rádoby cosi, nevím, drama či jak to nazvat?... Tohle není ani psycho, ani thriller. Zařadila bych to spíš do nějakého rodinného románu. Kniha mě nebavila a četla jsem ji šíleně dlouho. Až mne mrzí, že jsem dávno mohla svůj čas věnovat dalším dílům, které mám v knihovně. Hrůza...

Angelicca
31.01.2021 5 z 5

Napínavý příběh, mladí lidé, moje gusto. Ze začátku se příběh tak nějak táhl, ale následně dostal spád. Kniha se mi celkově líbila a doporučuji k přečtení. Určitě si zase od autorky něco přečtu.

MMacicekk
25.01.2021 4 z 5

Zápletka byla skvěle vymyšlená i zpracovaná, sice mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Rozuzlení bylo překvapivé, ale konec mě mírně zklamal. Konečná scéna byla přehnaná až nereálná a domnělý happyend tomu také moc nepomohl. Psychothrillerem Stíny nad zálivem nasadila autorka laťku velmi vysoko a touto knihou se jí bohužel překonat nepodařila. I nadále zůstává autorka mou oblíbenkyní a na každý další její nový román se budu těšit a nenechám si ho ujít.

Kaja1
24.01.2021 1 z 5

Psycho možnâ, ale thrillerem bych to nenazvala. Konec se mi ani nechtělo dočítat.

Knihomol2108
16.01.2021 1 z 5

Skvělé téma i zápletka, ale mizerné zpracování. Na každé druhé stránce se pije nebo nalézá sklenka vína, nepřesvědčil vykreslené postavy, hlavní hrdinka ne moc sympatická. Kniha má potenciál ale nevyužitý.

tajemství psychologické thrillery Cornwall thrillery pro ženy

Lucy Clarke
britská, 1981