Pozorovatelka

Pozorovatelka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420223/bmid_pozorovatelka-gST-420223.jpg 3 193 51

Pozorovatelka / Selah série

Selah čekala celý život na svůj šťastný konec. Jako jediná dcera vládce Potomacu zná svou povinnost: najít si dokonalého partnera, který jí pomůže zabezpečit budoucnost jejího lidu. Ten den konečně nadešel. Ale poté, co ji její nejbližší přítel z dětství veřejně poníží svým odmítnutím, navrhne její matka nevídané řešení. Selah se musí vydat na plavbu přes Atlantik, kde na ni očekává několik vhodných nápadníků – a pokud se nevrátí domů zasnoubená, neměla by se vracet vůbec. Před budoucí princeznou se tak otvírá jedinečné dobrodružství, při kterém uvidí vše od zahrad anglických zámků po norské fjordy. Ale plány její matky nejsou jediným tajemstvím, které se skrývá neviděné v podpalubí… a v sázce je možná mnohem víc než jen šťastný konec.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Beholder , 2019

Haňulilinka
29.12.2019 4 z 5

Skvělá knížka. Když jsem si myslela, že vím, jak to skončí, stal se nějaký zvrat a já jsem zase nevěděla nic. Těším se na další díl, protože to skončilo neukončeně. Jednu hvězdičku jsem strhla za místa, kde se děj odehrává, jednou to je v Anglii, která existuje a pak je to v zemi, která vůbec není, což mi trochu vadilo.

anishta
28.12.2019 3 z 5

SPOILER
Tak jo. Čekala jsem nějaké pořádné námořní dobrodružství. Vedle. Nemůžu říct, že je to úplně zklamání. Ono mě to svým způsobem bavilo a četlo se to skvěle.

Ale Selah... Bože.. u prvního nápadníka to ještě šlo až na to, že neviděla to co bylo jasné, ale říkala jsem si, že je naivní a důvěřivá. U druhého jsem si už rvala vlasy a říkala si kdy se ta holka vzpamatuje. Až na dva okamžiky, kdy našla páteř, byla prostě nudná, nezajímavá, ale samozřejmě si získala srdíčka všech.

A ten konec? Celá kniha je o tom, že musí co nejdříve sehnat snoubence aby se mohla vrátit za svým otcem, ale poslední věta řve do světa. Kašlu na to, umři si tam, já si jdu do nepřátelské země pro svůj příběh. Sice tam hrozně moc nechtěla, ale teď se rozhodla pomoct rebelům o kterých ví asi 10 minut.

Každopádně jsem zvědavá co bude dál, jestli bude stále taková trumbera, nebo se zocelí, naučí se sarkasmu a tak. Zatím nejzajímavější postavou je okrajově zmiňovaná, všemi obávaná carevna, baba Jaga, na tu jsem zvědavá nejvíce v dalším díle.

Btw na Goodreads jsem četla, že knihu si oblíbí ti, co mají rádi Selekci, s tím na 100 % souhlasím. Já asi úplně největší fanoušek nebudu, ale další díl si přečtu. Kvůli všem ostatním postavám mimo Selah.

baroo
25.12.2019 4 z 5

Překvapivě se mi četla rychle a dobře. Knížka se neodehrává v úplně propracovaném světě, některé popisy (časové zařazení? magie? věda a technika?) dost často nedávaly smysl a byly vyloženě matoucí. Stejně se mi ale kniha líbila, je to taková romantická oddechovka s intrikami na pozadí. Nalákala i na druhý díl, jsem vážně zvědavá, co bude dál.

Horselen
15.12.2019 3 z 5

Na téhle knize mě strašně rozčilovala jedna věc. Nedokázala jsem příběh zařadit do žádné doby. Na jednu stranu New York, Anglie, na druhou šílené a jednoznačně fantasy jméno Imperije. Jména všech postav taky stála za to, obzvlášť když se pořádně nedala ani přečíst a že jich tam bylo.
Druhá věc - nemohla jsem se začíst, vůbec. Děj byl potenciálně rozjetý, všude tajuplno ohledně kapitána Langa, ale v podstatě se nic nedělo.
Třetí věc - rozhodně hlavní hrdince nevěřím, že se tak hluboce za tak krátkou dobu zamilovala hned do 3 nápadníků. Minimálně pochybuji, že by na ty ostatní hned zapomněla.
A zvrat, který jsem fakt nečekala byl v celé knize pouze jeden, možná jeden a půl.
Vzhledem k tomu, že jsem četla reading copy, se o chybách v textu radši zmiňovat nebudu.

Veruu95
13.12.2019 3 z 5

Nevím, co si o knize myslet.
Hrozně moc postav, šílených jmen, názvů, všechno mi to připadalo takové zmatené. Nedokázala jsem se do příběhu pořádně vžít.
Ale na druhou stranu - četlo se to rychle a úplně hrozné to zase nebylo. Dalšímu dílu možná dám šanci.

estelina2300
09.12.2019 4 z 5

Taková průměrná YA kniha, ale konečně je to po dlouhé době něco, co mě bavilo a oslovilo. Jsem beznadějná romantička, tak jsem to docela prožívala. Místy jsem docela nerozuměla hlavní hrdince, ale šlo na ní hezky vidět, jak se vyvíjí a dospívá. Hodně lidí tady psalo že se to podobá selekci, ale ani mi to tak nepřijde. Jsou tam nějaké podobnosti, ale nic zásadního. Nevím proč, ale ke konci jsem cítila podobnou atmosféru jako v prokletí vítězů .

Ještě musím pochválit autorku za pojetí království - země vždycky vyobrazila nádherně a do každé dala kulturu a osobytost (jestli chápete).

Jenom mě mrzí, že další díl vychází až příští rok v červnu a to v angličtině. Nenávidím nedokončené věci! Vždycky potřebuju nutně další díl.

Pegasus
11.11.2019 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, jen mi vadilo velké množství chyb a překlepů, protože mi to dost kazilo dojem ze čtení. Ale to je chyba korektury ne knížky, takže nechávám 5*

OsolenéKnihy
09.11.2019 3 z 5

Huh. Na tohle jsem se těšila. Super obálka a to, že tomu vyšla i reading copy, mě navnadilo na čtení a také nasadilo očekávání. Což byla asi ta chyba, pravděpodobně jsem čekala moc. Selah musela opustit svou rodnou zemi kvůli odmítnutí sňatku. Do nové země putovala jak dlouho, měsíc? Další měsíc byla v Anglii a už se zamilovala do dalšího chlapce. Poté odjela a netrvalo dlouho, než i jeho někdo nahradil. Buď se Selah zamiluje do každého, koho potká, nebo se rychle zotavuje ze zklamání a omylů, na mě to každopádně působilo tak, že je na svých osmnáct let dosti naivní. Takhle, měla dobrou strategii co se návratu domů týkalo. Ale ten zbytek? Věci jí moc rychle nedocházely. Vzhledem k její situaci nebudu zmiňovat ufňukanost, asi se to dá výjimečně chápat. Prostě mi nesedla. Stejně tak její nápadníci a autorčino pojetí hezkého mladého muže, které jako by bylo zpracováno se šablonou "pohledný mladík". Nepřišlo mi, že by šlo o něco víc než fyzickou přitažlivost.

Co mě ale trápilo více, to byl překlad názvů a časové zasazení. U názvů nemůžu porovnat s originálem, takže pokud je to už v anglické verzi, ok. Ale slova jako cařiče a Impérije, to mé oči bolelo. Z původních téměř třiceti jiných, pravopisných chyb, se stalo deset, což je fajn. Už jsem ani nevěřila tomu, že by se CooBoo na své knihy dívalo víckrát. Na ně dobrý výkon. No a časová neurčitost... Vypadalo to na dobu kolem objevení Ameriky. A pak se tam najednou připletly pojmy ala basketbal a rádio.

Tahle kniha mně nepřesvědčila o tom, že by byla nějak jedinečná, ale byla poměrně čtivá a netrpěla jsem u ní dlouho, proto hodnotím jako lepší průměr.

teer.h
08.11.2019 4 z 5

Velmi příjemné "oddechové čtení".. před touto knihou jsem četla Nikdynoc, takže tahle kniha se četla velmi lehce.
Musím říct, že příběh se mi velice líbil. Připomínalo mi to lehce Selekci (kterou opravdu miluji). Selah mi byla velice sympatická a hned jsem si ji oblíbila. Některé události, co se v knize staly, jsem nečekala. Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

Knihomolka97
29.10.2019 4 z 5

Taková škoda toho začátku!
Už anotace vypadala velmi slibně a originálně, i když jsem v tom trochu viděla podobnost se Selekcí a Sněhurkou. Ale, proč ne? :-)
Těšila jsem se na knihu hodně, měla jsem docela vysoká očekávání. A bohužel nejsem úplně nadšená, jak jsem čekala...
Jak jsem psala výše, škoda toho začátku, který byl strašně utahaný a zdlouhavý. Kde bylo nějaké to dobrodružství? Čekala jsem třeba nějaké nástrahy na cestě a nic. Ani mi nepřišlo, že se to na lodi odehrává. Četlo se to ale dobře, i když se prakticky nedělo skoro nic. Řekla bych, že až po cca 100.straně se konečně začalo dít něco zajímavého.
Hlavní hrdinka Selah mi byla velmi sympatická, jen byla až příliš naivní a málo obezřetná...což se jí také vymstilo. Mužské postavy, o kterých ani zdaleka není nouze, byly také super. Ani nevím, koho jsem si oblíbila víc... Ovšem nemůžu si pomoct, ale i na kapitánu Langovi něco je...
Romantická linka je tedy moc pěkná, milá, nenucená, svým způsobem i docela smutná, tak akorát.
V knize nechybí i nějaké zvraty událostí, něco jsem čekala, něco mě překvapilo.
Myslím, že v druhém díle se dočkám slíbeného dobrodružství, protože konec byl ... no prostě skvělý. :-D
A ještě bych zapomněla... moc se mi líbily krátké úryvky z pohádek nebo jiných příběhů na začátcích některých kapitol. :-)

oblakaknih
29.10.2019 4 z 5

Po přečtení anotace jsem od knihy očekávala, že bude podobná Falešnému polibku. Kniha mě ale překvapila, byla velice originální.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ostatní postavy jsem si také rychle oblíbila.
Vzhledem k tomu, že Selah v knize cestuje, potkává spoustu nových postav. To mi chvílemi přišlo matoucí, ale na dojmu to neubralo.
Kniha se četla dobře a rychle. Styl psaní jsem si zamilovala, kapitoly byly docela krátké.
Děj je opravdu nabitý akcí a zvraty, pohltil mě od první stránky.
V knize je dost romantiky, ale ne příliš.
Takové nepatrné minus jsou pro mě překlepy, ale protože mám knihu jako reading copy, nemůžu k tomu přihlížet.
Obálka je krásná už teď, těším se na finální verzi.
Pokud hledáte něco, co vás šokuje, dojme, donutí se zamilovat a zlomí vám srdce na milion kousků, tohle je to pravé.

láska dobrodružství

Anna Bright