Pozorovatelka

Selah čekala celý život na svůj šťastný konec. Jako jediná dcera vládce Potomacu zná svou povinnost: najít si dokonalého partnera, který jí pomůže zabezpečit budoucnost jejího lidu. Ten den konečně nadešel. Ale poté, co jí její nejbližší přítel z dětství veřejně poníží svým odmítnutím, navrhne její matka nevídané řešení. Selah se musí vydat na plavbu přes Atlantik, kde na ni očekává několik vhodných nápadníků – a pokud se nevrátí domů zasnoubená, neměla by se vracet vůbec. Před budoucí princeznou se tak otvírá jedinečné dobrodružství, při kterém uvidí vše od zahrad anglických zámků po norské fjordy. Ale plány její matky nejsou jediným tajemstvím, které se skrývá neviděné v podpalubí… a v sázce je možná mnohem víc než jen šťastný konec....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420223/pozorovatelka-gST-420223.jpg 3.825
Fantasy, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, CooBoo

The Beholder, 2019

Kniha Pozorovatelka

Veruu95
dnes

Nevím, co si o knize myslet.
Hrozně moc postav, šílených jmen, názvů, všechno mi to připadalo takové zmatené. Nedokázala jsem se do příběhu pořádně vžít.
Ale na druhou stranu - četlo se to rychle a úplně hrozné to zase nebylo. Dalšímu dílu možná dám šanci.

estelina2300
09. prosince

Taková průměrná YA kniha, ale konečně je to po dlouhé době něco, co mě bavilo a oslovilo. Jsem beznadějná romantička, tak jsem to docela prožívala. Místy jsem docela nerozuměla hlavní hrdince, ale šlo na ní hezky vidět, jak se vyvíjí a dospívá. Hodně lidí tady psalo že se to podobá selekci, ale ani mi to tak nepřijde. Jsou tam nějaké podobnosti, ale nic zásadního. Nevím proč, ale ke konci jsem cítila podobnou atmosféru jako v prokletí vítězů .

Ještě musím pochválit autorku za pojetí království - země vždycky vyobrazila nádherně a do každé dala kulturu a osobytost (jestli chápete).

Jenom mě mrzí, že další díl vychází až příští rok v červnu a to v angličtině. Nenávidím nedokončené věci! Vždycky potřebuju nutně další díl.

Pegasus
11. listopadu

Knížka se mi moc líbila, jen mi vadilo velké množství chyb a překlepů, protože mi to dost kazilo dojem ze čtení. Ale to je chyba korektury ne knížky, takže nechávám 5*

OsolenéKnihy
09. listopadu

Huh. Na tohle jsem se těšila. Super obálka a to, že tomu vyšla i reading copy, mě navnadilo na čtení a také nasadilo očekávání. Což byla asi ta chyba, pravděpodobně jsem čekala moc. Selah musela opustit svou rodnou zemi kvůli odmítnutí sňatku. Do nové země putovala jak dlouho, měsíc? Další měsíc byla v Anglii a už se zamilovala do dalšího chlapce. Poté odjela a netrvalo dlouho, než i jeho někdo nahradil. Buď se Selah zamiluje do každého, koho potká, nebo se rychle zotavuje ze zklamání a omylů, na mě to každopádně působilo tak, že je na svých osmnáct let dosti naivní. Takhle, měla dobrou strategii co se návratu domů týkalo. Ale ten zbytek? Věci jí moc rychle nedocházely. Vzhledem k její situaci nebudu zmiňovat ufňukanost, asi se to dá výjimečně chápat. Prostě mi nesedla. Stejně tak její nápadníci a autorčino pojetí hezkého mladého muže, které jako by bylo zpracováno se šablonou "pohledný mladík". Nepřišlo mi, že by šlo o něco víc než fyzickou přitažlivost.

Co mě ale trápilo více, to byl překlad názvů a časové zasazení. U názvů nemůžu porovnat s originálem, takže pokud je to už v anglické verzi, ok. Ale slova jako cařiče a Impérije, to mé oči bolelo. Z původních téměř třiceti jiných, pravopisných chyb, se stalo deset, což je fajn. Už jsem ani nevěřila tomu, že by se CooBoo na své knihy dívalo víckrát. Na ně dobrý výkon. No a časová neurčitost... Vypadalo to na dobu kolem objevení Ameriky. A pak se tam najednou připletly pojmy ala basketbal a rádio.

Tahle kniha mně nepřesvědčila o tom, že by byla nějak jedinečná, ale byla poměrně čtivá a netrpěla jsem u ní dlouho, proto hodnotím jako lepší průměr.

teer.h
08. listopadu

Velmi příjemné "oddechové čtení".. před touto knihou jsem četla Nikdynoc, takže tahle kniha se četla velmi lehce.
Musím říct, že příběh se mi velice líbil. Připomínalo mi to lehce Selekci (kterou opravdu miluji). Selah mi byla velice sympatická a hned jsem si ji oblíbila. Některé události, co se v knize staly, jsem nečekala. Určitě se těším na další díl a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :)

Knihomolka97

Taková škoda toho začátku!
Už anotace vypadala velmi slibně a originálně, i když jsem v tom trochu viděla podobnost se Selekcí a Sněhurkou. Ale, proč ne? :-)
Těšila jsem se na knihu hodně, měla jsem docela vysoká očekávání. A bohužel nejsem úplně nadšená, jak jsem čekala...
Jak jsem psala výše, škoda toho začátku, který byl strašně utahaný a zdlouhavý. Kde bylo nějaké to dobrodružství? Čekala jsem třeba nějaké nástrahy na cestě a nic. Ani mi nepřišlo, že se to na lodi odehrává. Četlo se to ale dobře, i když se prakticky nedělo skoro nic. Řekla bych, že až po cca 100.straně se konečně začalo dít něco zajímavého.
Hlavní hrdinka Selah mi byla velmi sympatická, jen byla až příliš naivní a málo obezřetná...což se jí také vymstilo. Mužské postavy, o kterých ani zdaleka není nouze, byly také super. Ani nevím, koho jsem si oblíbila víc... Ovšem nemůžu si pomoct, ale i na kapitánu Langovi něco je...
Romantická linka je tedy moc pěkná, milá, nenucená, svým způsobem i docela smutná, tak akorát.
V knize nechybí i nějaké zvraty událostí, něco jsem čekala, něco mě překvapilo.
Myslím, že v druhém díle se dočkám slíbeného dobrodružství, protože konec byl ... no prostě skvělý. :-D
A ještě bych zapomněla... moc se mi líbily krátké úryvky z pohádek nebo jiných příběhů na začátcích některých kapitol. :-)

oblakaknih

Po přečtení anotace jsem od knihy očekávala, že bude podobná Falešnému polibku. Kniha mě ale překvapila, byla velice originální.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická, ostatní postavy jsem si také rychle oblíbila.
Vzhledem k tomu, že Selah v knize cestuje, potkává spoustu nových postav. To mi chvílemi přišlo matoucí, ale na dojmu to neubralo.
Kniha se četla dobře a rychle. Styl psaní jsem si zamilovala, kapitoly byly docela krátké.
Děj je opravdu nabitý akcí a zvraty, pohltil mě od první stránky.
V knize je dost romantiky, ale ne příliš.
Takové nepatrné minus jsou pro mě překlepy, ale protože mám knihu jako reading copy, nemůžu k tomu přihlížet.
Obálka je krásná už teď, těším se na finální verzi.
Pokud hledáte něco, co vás šokuje, dojme, donutí se zamilovat a zlomí vám srdce na milion kousků, tohle je to pravé.