Poznáváme, hýbeme se a tvoříme

Poznáváme, hýbeme se a tvoříme https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329515/mid_poznavame-hybeme-se-a-tvorime-sLT-329515.jpg 4 2 1

Kniha je výstupem pedagogické praxe autorky a vychází z požadavku doby na začlenění věkového období dítěte od 2 do 3 let do výchovné a vzdělávací práce mateřské školy. Po krátkém teoretickém úvodu věnovaném potřebám malých dětí a praxi mateřských škol následují praktické kapitoly, které nabízejí činnosti v různých výchovně-vzdělávacích oblastech. Kniha koresponduje se stávajícím kurikulárním dokumentem RVP PV, aktivity jsou „šity na míru“ dětem nízkého věku a odpovídají možnostem českých mateřských škol. Mgr. Pavla Petrů-Kicková je dlouholetou učitelkou a v současné době ředitelkou mateřské školy. Publikuje v řadě odborných pedagogických časopisů a je členkou redakční rady časopisu Informatorium 3-8.... celý text

Přidat komentář

muchomurka
05.02.2021 3 z 5

Kniha ve mně budí rozporuplné pocity. Nejdřív jsem byla naštvaná, protože jsem čekala, že dostanu mnoho nápadů pro volný čas s dětmi od 2 do 3 let, ale když jsem knihu otevřela, tak jsem zjistila, že je psaná pro učitelky MŠ. A to nikde na obálce není ani naznačeno. To mi hodně vadilo.
Když jsem se s tím smířila, že si knihu přečtu i tak, tak jsem si říkala, zda paní autorka někdy vešla do školky. Vešla. Dokonce je sama učitelkou, nyní ředitelkou MŠ, jak jsem se dozvěděla ze zadní strany knihy. Uh. No nevím, kdyby to takto ve školkách fungovalo, bylo by to super, ale já mám jiné zkušenosti a bohužel ne v úplně pozitivním směru.
Také představa maličkého dvouletého prďolky ve školce mi rvala srdce. Já nevím, ale takto malé děti podle mě nejvíc potřebují milující náruč maminky a ne nějakou tetu ve školce, kde je dalších x dětí. Líbilo se mi, že je v knize kladen důraz na zachování individuálního přístupu k dítěti a respekt k jeho osobnosti, ale kolik by učitelka mohla mít maximálně dětí, aby toto splnila? A ještě stihla hlídat, zda si dítko odskočilo, chce se mu/nechce, jestli dost pilo, jestli tohle, tamto... A do toho rozvíjet všechny možné stránky dítěte - pohyb, řeč, kreativita atd. Mají můj obdiv.
Co na knize bylo pozitivní - vysvětlení, jak malé děti fungují, jejich vývoj a soupis různých aktivit, co s takto malými dětmi lze dělat. To jsem chtěla, jen jsem to dostala zaobalené do úplně jiné knihy, než jsem čekala.
Knížku si nechám, bude se hodit, když budu chtít čerpat nějaký nápad, co s prďolkou dělat.

Autorovy knížky

2017  80%Poznáváme, hýbeme se a tvoříme

Kniha Poznáváme, hýbeme se a tvoříme je v

Přečtených3x
Knihotéce1x