Povídky o manželství a o sexu

Povídky o manželství a o sexu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211987/mid_povidky-o-manzelstvi-a-o-sexu-211987.jpg 3 558 49

Podle Světové zdravotnické organizace myslí žena na sex v průměru třicetkrát denně, a to i v klimakteriu; muž, bez ohledu na věk, průměrně každých osm minut.

Achillesaželva
19.12.2023 1 z 5

Pár situací zábavných, jinak laciné a obscénní... Napadá mě, že v tomto je podobnost Hartlovi opravdu nápadná. Tak jedna hvězda za snahu.

SUC185
17.11.2022 2 z 5

Poslední knížka, kterou jsem od pana Viewegha četl. Začátek knížky byl dobrý a dobře se četl, ale pak kvalita hodně upadala a do dočtení jsem se musel vyloženě nutit a to do slova.
Dost mě to otrávilo a znechutilo, hlavně děj a vyprávění autora. Nemám teď díky ní vůbec chuť něco dalšího číst od pana Viewegha.

werick
27.10.2021 2 z 5

Začátek knihy mě celkem bavil, ale pak už mi to nepřišlo zajímavé. Dočetla jsem ji jen proto, že nemám ráda nedočtené knihy.

Lucie_1986
25.08.2021 5 z 5

Ja nevim, ale mne se kniha libila. Psana na konci 90.let, tudiz dej se odehrava v tomto obdobi. Psano sice "povidky", ale jak sam autor poznamenava, ve skutecnosti se jedna o roman, rozdeleny do kapitol. Pro me nenarocna oddychovka.

maximus13
16.04.2021 odpad!

To byla teda blbost! Autor si řekl: "Jméno mám, lidi to budou kupovat. Už nemám sice žádné nápady, je to jako slohovka ze střední školy, ale účty se samy nezaplatí. Tak šup s tím do knihkupectví." Vyloženě slabé a nudné!!!

Doubravka1975
19.01.2021 4 z 5

Podle názvu knihy i podle anotace jsem si myslela, že to bude trochu jiné čtení, ale jsou to pohodové a čtivé povídky.
Moje první kniha od autora , ale filmy jsem viděla všechny a v pohodě, líbily se

kamila5406
23.12.2020 2 z 5

Některé povídky dobrý ale na mě moc arogantní knížka

Luluhappy
27.11.2020

Vtipný příběh o Oskarovi a jeho vztazích. Zase ta všudypřítomná nevěra :)
Ale pobavilo mě to dost. Hlavně příběh o Marušce :)

Afilada
06.11.2020 4 z 5

V druhé polovině 90. let byl Viewegh na vrcholu svých tvůrčích sil. Zachycoval velmi dobře stav a vývoj (části) české společnosti, tedy těch ekonomicky a společensky úspěšných, mezi něž také patřil on sám.
Název souboru povídek je poněkud zavádějící, sex je zde jen jednou z mnoha rovin toho, co jsme tehdy žili.
Čtivé, svěží, pravdivé.

Martin_Eli
01.11.2020 2 z 5

Nemám Viewegha rád, to říkám dopředu. Nicméně několik povídek je opravdu povedených (tak 5). Zbytek je šedý průměr, některé jsou trochu nechutné, ale s tím se u tohoto tématu asi nedá nic dělat, každý má prostě hranici někde jinde. Celkově nelituji, že jsem četl, opakovat určitě nebudu, nicméně pár citátů a situací se mi zarylo pod kůži, také jsem je v životě zažil.

knihojed
17.10.2020 1 z 5

Veliké zklamání.

darinakovacova
04.10.2020 3 z 5

Některé mě i bavily, ale celkově jsem se knihou prokousávala a těšila se na konec.

Šnek86
23.09.2020 3 z 5

Více, či méně zdařilé povídky, pro oddechové čtení s vtipnými situacemi. Podané zábavnou lidskou formou.

gacie
16.09.2020

To je ten slavný český spisovatel? To jako vážně?

suffragium
09.09.2020 1 z 5

Nikdy jsem nechápal popularitu tohoto druhořadého autora. Nebavila mě ani Báječná léta pod psa, která bývají uváděna jako jeho nejlepší dílo. V případě těchto povídek bohužel nemohu dát lepší hodnocení; ta fascinace banalitou a jakási poťouchle pomrkávající věčná nedospělost se mi prostě příčí.

Jájinka
03.08.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, osvědčený vieweghovský styl psaní...

weisbach
30.12.2019

Autorův odskok od absurdity a bizáru k něčemu všednějšímu.

jprst
18.08.2019 1 z 5

Slabota, z mého pohledu jen potvrzuje hypotézu, že autorovi se povedlo několik knih a řada, i když pro řadu čtenářů čtivých, slušných propadáků. A tato kniha to jen potvrzuje.

Gweny
29.07.2019 1 z 5

Když jsem si knihu brala do ruky, říkala jsem si, že to bude vzrůšo, že po těch všech románech atd. si přečtu taky něco peprnějšího... a ono NIC. Povídky možná - ale o manželství a sexu? Tak sexu se to téměř netýkalo, krom jednoduchého flirtování Oskara s bezpočtem milenek. A manželství - až na první část knihy o něm taky nemůže být řeč. Za mě tedy velké zklamání.

ronave
13.02.2019 4 z 5

Zábavné čtení na odpočinutí :-)