Já, Poutník

Já, Poutník https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2019 583

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

delfin69
09.02.2016 5 z 5

Kniha se četla sama, opravdu lahůdka, bohužel v dnešní době hodně aktuální a nebezpečné téma o nebezpečí islámu a jejich fanatiků.
Doporučuji všem a doufám, že se dočkáme pokračování s hlavnim hrdinou.

zuzi1162
08.02.2016 5 z 5

Wow, jsem zvědavá na filmovou podobu.

anais
05.02.2016 5 z 5

Absolutně nejlepší a nejpropracovanější kniha, jakou jsem kdy četla. Ačkoli mě vyděsil počet stran, jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Úžasná kniha.

Briv
04.02.2016 5 z 5

Doporučila mi ji sousedka. Po prvních pár stránkách - mrtvá na hotelu - jsem měla chuť to nechat být v obavě, že podobnými popisy se to bude jen hemžit. A naštěstí to tam v hojné míře není. Je pravda, že prvních cca 200 stran mi přišlo docela nezáživných, ale přes ně jsem se přenesla docela rychle a knížku jsem měla za pár dní přečtenou.
Před závěrem díla klobouk dolů. To bylo tak fantastické, že se mi to nechtělo ani jedním dechem přečíst, ale nešlo jinak. Opravdu strhující a nádherně vystupňované. Úplně se mi tajil dech a moc jsem poutníkovi fandila. Doporučuji.

Jediná věc, co mě na knize mrzí je moment, kdy Ingrid vede Dodge přes zahradu k místu vraždy a nevidí je žádná z kamer, byť je předtím jasně řečeno, že pokud by tam někdo takto šel, kamery by jej zachytily - tohle vnímám na tak propracovaném dílu jako chybu...

rubit
31.01.2016 5 z 5

Kniha mého gusta. Kdo má rád dobré thrillery, toho určitě nezklame. I když je děj velmi rozsáhlý, popsaný do všech detailů, rozhodně nenudí. Líbilo se mě to a jsem zvědavá na film, jestli se jednou podaří natočit.

fajvka
26.01.2016 5 z 5

Přečteno přes víkend, jedním dechem, kniha, která se hodí jak pro muže, tak i ženy. Donutí nás zamyslet se nad světem...

Andy74
24.01.2016 4 z 5

Knihu jsem louskala něco přes měsíc a musím přiznat, že začátky byly těžké. Ztrácím se v problematice špionáže, v tajných službách , v americké politice - takže jsem si musela vypíchnout z jednotlivých kapitol momenty a těch se držet :o) A asi to zní morbidně, ale nebýt té kombinace Amerika vs. muslimské státy, asi by mě to až tak nechytlo.
Nakonec z toho byla úžasně neskutečně poutavá detektivka, která měla grády až do konce.
Co se mně jako čtenáři líbilo a moc mi pomáhalo, bylo to, že postupně se jednotlivé kapitoly zkracovaly a tím mi dělaly ten příběh tak nějak přehlednější.
Ale podruhé už to asi nepřečtu....

Kolka11
20.01.2016 5 z 5

S naprostou fascinací - právě dočtenou - tuto knihu odkládám. Úžasně promyšlený příběh, který vám nedovolí ani na chvíli polevit v napětí a koncentraci. Je až neskutečné, jak události do sebe zapadají a vždy se všechno rozplete v ten nejlepší okamžik a člověku už nezbývá nic jiného, než jen žasnout. Opravdu tleskám a doporučuji přečíst!

fina3210
19.01.2016 5 z 5

Prvních pár stránek knihy mne velice nadchlo, nedokázala jsem se odtrhnout! Poté přišlo několik desítek stran, kde jsem se neustále ztrácela v ději, několik příběhů naráz, neustále přeskakování mezi lety, daty, zážitky, vzpomínkami, vypravování o jiných osobách,... Nicméně jsem se donutila číst a číst a brzy nato jsem se opět začetla - v momentě, kdy se autor dostal k hlavnímu ději jsem vše předcházející pochopila. A musím autorovi poděkovat za takto neobvykle sepsaný příběh. Tolikrát se mi stalo takové to klasické "ahaaaa, no jooo!", což je mimochodem pocit, který při čtení knih zbožňuji :) A těch pocitů bylo nespočetně. Navíc autor vyniká popisem tak dokonale zpracovaným, že se člověk nenudí, popis naopak vtáhne do děje, lehce si představit všechny předměty, cestu, po které hrdina jde, myšlenky, které se mu honí hlavou a proč se mu honí hlavou,.. Je suis Pilgrim, jednoznačně "must read" kniha, po které se mi teď bude horko těžko shánět dílo obdobné kvality.

ThrisaManx
17.01.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco úplně jiného, proto ačkoli byla velmi poutavá a příběh byl skvělý a promyšlený, trvalo mi přečtení této knihy bezmála půl roku. Nevydržela jsem u ní sedět víc jak pár stránek a vždy po pár minutách čtení jsem musela sáhnout po lepší knize.
Co se týče anotace, hodně mě zmátla. Čekala jsem něco mnohem víc....tajemnějšího? Napínavějšího?
Příběh byl perfektní, nicméně nebyl napínavý. Opravdu napjaté nervy jsem měla až ke konci knihy.

mihal5570
12.01.2016 4 z 5

Jako kdybych se koukal na akční film, napínavé, čtivé, ale prázdné. Musím ohodnotit kvalitní řemeslnou práci autora, nicméně další knížku od něho si už nekoupím.

vyvodka
12.01.2016 5 z 5

Když jsem si knížku (po několikaměsíčním čekání) konečně v knihovně půjčila, trošku mě vyděsila ta tloušťka. Napadlo mě: "skoro 800 stran, to budu číst půl roku." Ale nakonec to bylo jinak, během 10 dnů jsem Poutníka přelouskala, tahala jsem jí v kabelce, četla jsem každou chvilku, kdy to šlo.
Líbilo se mi, jak jednotlivé dějové linky do sebe postupně zapadaly. Rychle mi došlo, že každý detail, který se může zdát v daném okamžiku zbytečný nebo nelogický, bude mít v dalším ději důležitou roli. Na rozdíl od klasických detektivek nebo severských krváků jsem skoro celou dobu prožívala kromě napětí ještě další pocit: pocit znepokojení. A očekávání, že tahle knížka asi nebude mít happyend.
Podle mého názoru není až tak podstatné, že v knížce mělo být cílem útoku USA. Možná mi tento fakt chvíli rušil dojem ze čtení podobností s americkými filmy oslavujícího svého statečného prezidenta, ale teď po dočtení to vnímám jen jako jeden se zapadajících dílků členitého děje. O špionáž jsem se nikdy nezajímala a nedovedu posoudit, nakolik byla dobrodružství Saracéna a Poutníka reálná. Ale jedno je jisté: vzdálenosti na zeměkouli se zkracují a kromě otevřených válečných konfliktů, které vidíme ve zprávách, se bojuje skrytě. A nezbývá, než věřit, že machři, jako je Poutník, existují.
Shrnutí: čtivé, napínavé, mrazivě znepokojivé, ne nereálné, oceňuji prolnutí detektivního tématu se špionážním, dobře přeloženo, rychle přečteno.

Kristulda
10.01.2016

Prave doctena. Nadherna.ctiva kniha. Jak uz tu nekdo zminil i pres svou tloustku byl dej svizny napinavy. Hodne dobre promysleny dej.proste nadhera

LMih
10.01.2016 2 z 5

Žasnem nad vysokým hodnotením tejto knihy. Skutočne rozprávka pre nedosplelých. Prečítajte si knižku Posledný pútnik, ktorú napísal Gard Sveen a uvidíte rozdiel. Obe knihu sú prvotiny.

amigo17
05.01.2016 4 z 5

Aj napriek tomu, že som sa špionážou len nedávno presýtil v podobe dvoch sérii seriálu Homeland (o vianočných medovníkoch ani nehovorím), tak som knihu zhltol. A to možno bola trochu chyba a mal som si ju dávkovať po menších častiach a striedmejšie, lebo aj keď knihu hodnotím ako nadpriemer, tak na mňa nejako hlbšie nezapôsobila a ja som od nej, aj na základe jej referencií, čakal podvedome čosi viac.

Chcel by som upozorniť, že slovenská verzia od Ikaru je strašná (nemyslím tým preklad, ten bol výborný), ale toľko preklepov, zlých časov, slovíčok navyše či chýbajúcich - tak s tým som sa ešte nestretol a dopálilo ma to až tak, že som to od 360tej strany začal počítať a po poslednej kapitole som sa dopracoval takmer k číslu 40, veľmi ma to vyrušovalo.

Alushka07
05.01.2016

zajímavá knížka, skvěle napsaná, četla se sama

Dadulina
04.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem dosud četla. Sice odrazuje svojí tlouštkou, ale neodtrhnete se od ní, dokud jí nedočtete. Nic pro paranoiky, ani pro antiimigrační přívržence :)

dorka14
03.01.2016

Tato kniha mi nasadila vysokou laťku,při mém pracovním vytížení jsem ji schroupla za 10 dní

katy238
02.01.2016 5 z 5

Napínavý děj, zajímavá zápletka. Kniha na mně nepůsobila utahaně ani přes svou tloušťku a příběh je svižný od začátku až do konce.

trape
01.01.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších, výborná. Už ted se těším na filmovém zpracování.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes