Pouť oběšenců

Pouť oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439195/bmid_pout-obesencu-nSd-439195.jpg 5 134 51

Podrychtář Václav série

< 5. díl

Oblíbený autor uzavírá svou volnou sérii historických příběhů s detektivní zápletkou románem, jehož hlavním hrdinou je opět Václav od Černého koně. Tentokrát řeší velmi zapeklitý případ, neboť u vchodů staropražských domů se znenadání začínají objevovat nebožtíci, které někdo sňal ze Šibeničního vrchu. U kostela svatého Jindřicha se vraždí a podezřelý je i biřic Vohnout. Ale hlavně: Odváží se podrychtář obžalovat všemocného podkomořího Zikmunda Hulera, králova oblíbence, který si nechává říkat Zikmund z Orlíka?... celý text

nero 13
01.12.2018 5 z 5

Škoda že je to poslední díl, bude mi ta partička kolem Podrychtáře Václava chybět, tak doufám že pan Hrdlička už má v plánu napsat něco nového.

aneta.giraffe
26.11.2018 5 z 5

Poslední Václav od Černého koně? Budou mi i s Magistrem chybět. Škoda. Doufám, že pan Hrdlička bude v psaní pokračovat, jde mu to skvěle.

otula
25.10.2018 5 z 5

@olga8832: Paní či slečno Olgo, vždyť o nějakou nepředvídatelnost v příbězích pana Hrdličky vůbec nejde. Nejsou to thrillery s nepředvídatelnými zvraty, které si člověk celý našponovaný přečte, ale za týden už neví, o čem byly. Kouzlo těchto knih spočívá v úplně něčem jiném...

Sarah01
23.10.2018 5 z 5

Krásné zakončení příběhu o podrychtáři od Černého koně. Tahle "pentalogie" fakt stojí za to. A jsem moc zvědavá na to, copak dalšího nám pan Hrdlička chystá.

mr.Zdenek
21.10.2018 5 z 5

První kniha, co jsem od autora četl. Stylově velmi podobné na knihy od pánů Vondrušky, Bauera. Protože mám rád knihy od zmíněných autorů, musím k nim přiřadit i pana Hrdličku. Škoda, že se mi řízením osudu dostal do ruky poslední díl, asi budu číst pozpátku. Jinak mohu jen doporučit k přečtení.

olga8832
26.09.2018 3 z 5

Předvídatelné. Ale celkem lehký a vtipný příběh.

otula
01.07.2018 5 z 5

Škoda, že už to byl poslední díl, zakončený tak, aby už opravdu nebylo možné pokračovat ve stejném duchu dále... Knihy pana Hrdličky byly velmi příjemným čtením, jeho hrdinové jsou sympatičtí a uvěřitelní. Časem si určitě přečtu s chutí celou sérii znovu.

bagel
06.06.2018 5 z 5

Knihy tohoto autora mě prostě baví. A nikdy se neubráním srovnání toho, jak fungovala správa města ve středověku a dnes.

horskejvlk
02.06.2018 5 z 5

Na knihu, poslední ze ságy Václava od černého koně, jsem nedočkavě čekal až výjde. Nezklamala, poutavý příběh, autor píše vzletně a na rozdíl od prvního dílu se kniha čte jak jízda v rozjetém vlaku, pod plnou parou. Užasná je autorova historická příprava kde nastuduje fakta a pak na základě dobových událostí fabuluje příběh.
5 díl je vrchol spisovatelova umu.
Čtivost a obrazotvornost díla ve srovnání s Bohumilem Říhou a jeho trilogii Přede mnou poklekni, Čekání na krále a Zbyl jen meč, je zcela na místě , né dějem ale spisovatelským umem.
Vypodobnění Jana Husa a zasazení do příběhu až mrazilo autentičností, pro mě už to nebyla postava ze školní učebnice ale silná magnetická osobnost které jsem věřil ,že měl sílu ovládnout lid a jehož smrt může vyburcovat k revoluci... a to se v příběhu de-facto jen mihla.
Velká lítost že dílo a osudy končí kdy Šebek byl ješte magister praeconum a Václav byl podrychtářem...
Uvidíme, zda-li autor bude chtít pokračovat v nasbíraných zkušenostech a lehkou, čtivou formou nám osvětlí dějiny Zemí koruny české.

Schamila
15.04.2018 5 z 5

Překrásné příběh - napínavé dvě zápletky, proč se přemisťují oběšenci a kam se poděly peníze k doplacení dluhu, prostě tak jak to pan Hrdlička ve svých knihách umí. Přečteno jedním dechem. Bylo tam napětí, záhady, krása města staropražského a zábavné postavy. Přestože jsem po přečtení nadšená - jsem i hrozně smutná, jelikož touto knihou končí příběhy podrychtáře Václava a jeho věrných přátel. A já budu jen doufat, že pan Hrdlička má už v hlavě další nápady třeba zase ze staré Prahy.

sgjoli
13.04.2018 5 z 5

Opět jsem naprosto nadšená! Znovu skvěle napsané, protkané laskavým humorem, příběh skvěle pojatý, výborně napsané postavy... Jedná se rozhodně o velmi důstojné zakončení série. Knihu jsem si moc užila. Zároveň jsem smutná, že už je konec. Jedná se o moji srdeční záležitost a jednotlivé postavy mi přirostly k srdci. Nicméně se k sérii budu určitě ráda vracet! Doufám jen, že pan autor se rozhodne napsat ještě něco dalšího. O:-)