Pouť oběšenců

Pouť oběšenců https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439195/bmid_pout-obesencu-nSd-439195.jpg 5 134 51

Podrychtář Václav série

< 5. díl

Oblíbený autor uzavírá svou volnou sérii historických příběhů s detektivní zápletkou románem, jehož hlavním hrdinou je opět Václav od Černého koně. Tentokrát řeší velmi zapeklitý případ, neboť u vchodů staropražských domů se znenadání začínají objevovat nebožtíci, které někdo sňal ze Šibeničního vrchu. U kostela svatého Jindřicha se vraždí a podezřelý je i biřic Vohnout. Ale hlavně: Odváží se podrychtář obžalovat všemocného podkomořího Zikmunda Hulera, králova oblíbence, který si nechává říkat Zikmund z Orlíka?... celý text

pingu1
26.01.2022 5 z 5

Opět středověká Praha a podrychtář Václav, svižné a pohodové čtení. Historická oddechovka, kterou můžu doporučit :-)

čef
07.01.2022 5 z 5

Velmi hezké vyprávění z doby Václava IV. Obsahuje zajímavé detaily ze života pražských lidiček, tehdejší právní praxe a zločinu. Příběhy jsou zde několikery, vzájemně se prolínají a doplňují spojeny osobou podrychtáře Starého Města pražského Václava. Cenné pro zájemce o staré dějiny Prahy.

soupik2012
10.12.2021 5 z 5

Vtipné hlášky, atmosféra příběhu a vývoj jednotlivých postav z této série dělá jednu z nejlepších a vůbec tu nejlepší co se historických románů týká. Po poslechu páté knihy si již dovolím tvrdit, že pan Hrdlička píše o poznání lépe než tolik opěvovaný pan Vondruška. Ten se mi sice také líbí, ale jeho příběhy jsou stále na jedno brdo. Kdyžto pan Hrdlička mě zatím pokaždé něčím překvapil. Moc se těším na další pokračování této série. Audioknihu čte osvědčený, kvalitní narátor Vasil Fridrich.

SSTknihy
07.12.2021 4 z 5

Konec dobrý, všechno dobré. Tedy alespoň na chvilku, než se zase pootočí kolo dějin. Přiznávám, že poslední díl pentalogie "ze života podrychtáře Václava" jsem četla spíš z věrnosti, než že by mě příběh nějak zvlášť zaujal. Nic moc se tu vlastně nevyšetřuje, postavy jsou více méně pořád stejné a čím dál větší úlohu hrají politické čachry ve vyšších kruzích. Hvězdičky si příběh určitě zaslouží za skvěle vykreslenou atmosféru, díky které budete mít pocit, že jste se na chvíli ocitli v Praze na počátku 15. století. Jen by mě zajímalo, kdo ukradl toho psa :-)

Dudu
14.11.2021 5 z 5

Přestože téma oběšenců není nic hezkého, autorovi se opět povedlo, že čtenář po přečtení nebude deprimován pohledem na nějaký ten kus špagátu a raději bude myslet na to, jak by si dal nějaký ten máz ve Šmerhovské hospodě.

Lenka4
13.04.2021 4 z 5

Co se rozličných zlých činů týká, je děj velice nápaditě spletitý a svižný. Nedovolí zpomalovat tempo a čtenář tak rád autorovi odpustí i menší stylistická škobrtnutí.

martunka
18.12.2020 3 z 5

Je to docela dobrý příběh. Neurazí a ani nenadchne...

jarin58
14.12.2020 5 z 5

Opět výborná kniha,vtipné hlášky.Možná dobře,že stěhování oběšenců byla zde jen okrajovou záležitostí.Doufejme,snad bude pokračování.

Turlogh
17.10.2020 5 z 5

Poslední případ, (doufám, že jen prozatím, pane Hrdličko?) Václava a jeho biřiců na Starém Městě Pražském. Vcelku náročný, leč přesto napínavý děj, kdy se jako obvykle v příběhu proplétá několik zločinů a různé roviny případů, které je třeba vyřešit. Ani tato kniha mě věru nezklamala a také bych ji chtěl všem čtenářům historických románů doporučit. Vskutku jsem neprohloupil, když jsem si z knihovny přinesl domů knížky pana Hrdličky. A již se těším na druhou knihu v sérii, kterou jsem ještě nestihl přečíst a to: Kdo s ohněm zachází. Jdu na ni. Howgh.

evickakyticka
19.06.2020 4 z 5

Líbila se, tak jako předchozí díly. Vtipné hlášky už jsou samozřejmostí a já se na ně vždy těším.

milary
02.06.2020 5 z 5

Celá ta série byla v mnoha ohledech báječná. Hodně nabízela. Moc se mi líbila.
A tak už se netrpělivě těším, až mi padne sedmdesátka. Že třeba... No, spíš to vidím, že ne. Nevadí :)).

SAnthony
15.02.2020 3 z 5

Velmi zapletené zápletky, ale kdo unesl toho psa?

p.pavlina
01.02.2020 2 z 5

Tato kniha mě bavila zatím nejméně ze všech autorových knih. Nějak jsem se nemohla začíst a když jsem se začetla, nebavilo mě to. Škoda.

Shardlake
17.08.2019 4 z 5

Vtipný příběh o tom, jak chtěl jeden "lotr" dopomoci klidu po smrti svých kamarádů - lotrů tím, že jim zajistí křesťanský pohřeb.

AlčaVaca
01.07.2019 5 z 5

Opět pro mě skvělé čtení, tak jako předešlý díl.

Han-nah
18.05.2019 5 z 5

Krásný historický příběh ze staré Prahy s detekrivcní zápletkou. Kniha vás vtáhne do děje, jako byjste se s podrychtářem Václavem, jeho přáteli a biřici sami zúčastnili vyšetřování. Chodili po rynku, tržištích, do starých hospod, zaujme řešení sporů.

hanzmb
15.04.2019 3 z 5

Naše historie snad není tak krátká, aby se 2 autoři stejné literární formy museli nacpat do jednoho úzkého období. Navíc oba hrdinové jsou rychtáři. V tomto 5. díle je dokonce probírán identický případ. To autor neznal Bauerovo o 5 let starší Král nezná bratra? Kdyby u nás vycházelo 100 historických detektivek ročně tak snad. Takže 2 body dolů za plagiát. Je to škoda. Podrychtář Václav je mi přitom mnohem sympatičtější než spíš prvoplánovitější a hrdinštější Protiva. I historické reálie mi zde připadají zajímavější a propracovanější.

Ranuncul
04.03.2019 5 z 5

Výborně napsaná knížka,kterou jsem přečetla za jeden den. Vtipná,napínava a má spad.

Boby17
28.02.2019 5 z 5

Václav se mi moc líbil, čestný, rozvážný a rovný člověk, obhájce práva podle zásady padni komu padni. A s vysoce postaveným šmejdem bylo zatočeno tak, jak to dnešní spravedlnost už vůbec nedokáže. Nerad se loučím se sérií příběhů podrychtáře Václava a pevně věřím, že pan Hrdlička nenechá své věrné čtenáře ve štychu.

wooloong
27.01.2019 5 z 5

Příběh podrychtáře Václava i jeho přátel se šťastně uzavřel. Tak to má být, ale stejně se mi po celé té partě a dalších dobře vykreslených postavách a postavičkách, po atmosféře staré Prahy bude stýskat. Doufám, že pan Hrdlička napíše něco dalšího, protože stejně jako umí krásně kreslit, umí i krásně psát.