Postel, hospoda, kostel

Postel, hospoda, kostel
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308902/bmid_postel-hospoda-kostel-CrA-308902.jpg 4 814 814

Není kněz jako kněz – Zbygniew Czendlik je toho skvělým důkazem. Studium Bible je podle něj nuda, nerad zpovídá své farníky, a chce-li někdo pokřtít, dlouho ho odrazuje. Miluje ženy, rád si pochutná na dobré whisky, v hospodě je jako doma. Co má napsáno na dveřích ložnice? Proč se mu nelíbilo ve Vatikánu? Jak zvládá celibát? K čemu by vedl své děti a co je v životě nejdůležitější? Ale hlavně – jak to, že u nás nemáme natřískané kostely? Tato kniha vám odpoví na mnoho podobných otázek. Nahlédnete do soukromí jednoho pozoruhodného muže a zjistíte, jak vnímá mezilidské vztahy, život i Boha. Není vyloučeno, že vás zbaví některých předsudků a zkreslených představ, proto ji čtěte pouze na vlastní nebezpečí.... celý text

fruitbueno
23.07.2017 4 z 5

Rozhovor s člověkem tak civilním, že jsem se vlastně celou dobu divila, že je to katolický kněz. Kniha obsahuje řadu myšlenek, se kterými naprosto souhlasím, pod které bych se okamžitě podepsala, a taky vypovídá o době, kterou žijeme. Prima čtení, doporučuji!

SilvieK001
20.07.2017 5 z 5

Skvele. Obohacujici. K zamyšlení bez rozdílu, zda jste věřící či nevěřící. Jistě se k ní vrátím.

Janek
18.07.2017 3 z 5

Většinu vtipů a průpovídek jsem znala, což o kvalitě knihy nic neříká - kdo vtipy neznal, jistě se hodně nesmál. Já jsem asi měla příliš vysoká očekávaní, čekala jsem, že se o paterovi mnohem víc dozvím. O životě jen minimum, ve věcech duchovních zdálo se mi to, bohužel, jen jako klouzání po povrchu.

1alena1
17.07.2017 5 z 5

Nejjednodušší přiblížení se lidí věřících a nevěřících, přiznání, že i duchovní jsou jen lidé nedokonalí, každý má své chyby. Lidé jsou dobří a nedobří, ale nesouvisí to s vírou.

vlčice68
15.07.2017 5 z 5

Já osobně si myslím pravý opak toho, co pověděl kardinál Duka novinářům - jeden Czendlik v české církvi není problém, ale kdyby takových Czendliků bylo deset, tak už by to problém byl.
Czendlik v knize nikomu nic nevnucuje, prezentuje myšlenky a je jen na samotném čtenáři co si vybere.
Mě bylo blízké mnohé a v knize jsem našla pasáže, ke kterým se budu vracet.

lucie4031
14.07.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla, dává mnoho podnětů k zamyšlení a je velmi čtivá. Ráda se k ní zase vrátím.

Heyhey
04.07.2017 5 z 5

Nečekaně dobré. Zajímavé názory. Veselé historky. Bystré postřehy.

Stanča
02.07.2017 4 z 5

Zajímavé čtení.

Iki1
27.06.2017 5 z 5

Jedná se o velmi poutavé čtení, které mně osobně mluvilo z duše i do duše. Dá se říci, že by čtení této knihy mohlo alespoň někomu suplovat duchovní rozhovor. Více takto otevřených farářů a mnohé zbloudilé duše naleznou svůj vnitřní klid.

petrarka72
26.06.2017 5 z 5

"Většinou neodmítáme Boha, jako spíš svou představu o něm." (parafrázováno) - Kdybych v knize našla jen tuto větu, stálo za to si ji přečíst... Nemohu se zbavit dojmu, že vyprávění o dětství a dospívání mohlo být kratší (na druhé straně člověk si na ledacos vzpomene, s lecčím se identifikuje), ale prolínání zprávy o kněžském působení se zprávou o vztahu s Bohem je skvostné. A neodmyslitelná je v této knize postava zpovídající - Markéta Zahradníková ví přesně, kdy položit otázku, kdy zaprovokovat, kdy se stáhnout do pozadí... A mimochodem - jsem ateistka. :-)

LuckaH2
23.06.2017 4 z 5

Nazory pana Czendlika jsou mi velmi blizske, jeho pohled na cirkev je svezi a moderni, coz by melo byt. Takze na jednu stranu mi nerekl nic moc noveho, na druhou stranu je fajn se nad nekterymi vecmi zamyslet, jeho pribehy a prirovnani jsou humorne a lidske:-)kniha je opravdu pro vsechny,vcetne "nevericich"("prestoze ze ti jsou vlastne podle p. Czendlika nejvic verici v neexistenci Boha")

Atanone
17.06.2017 5 z 5

"Kardinál Duka kdysi na mou adresu novinářům řekl, že jeden
Czendlik v české církvi není problém, ale kdyby takových Czendliků bylo deset, tak už by to
problém asi byl."
.. a já dodávám,že bych katolické církvi-jejíž jsem heretickou součástí-takový problém přála.
Krásné na této knize je,že je o všem a pro všechny. A tak to má být.

Gigy
16.06.2017 3 z 5

Nejsem si jistá, jestli forma dialogu knize spíše neuškodila. Nicméně čtení je to zajímavé, místy dokonce úsměvné a některé pasáže vás donutí pořádně se nad sebou zamyslet.

szusanne
06.06.2017 5 z 5

Nečekaně upřímná a zábavná kniha. Nechybí v ní inspirace a zamyšlení.

marketa8129
05.06.2017

Tato knížka se nesmí kupovat s tím, že ji napsal známý kněz. Při čtení budete mile překvapeni otevřeností, myšlenkami a zajímavými postřehy. Často se zarazíte a k textu se vracíte, přemýšlíte, sem tam si něco vypíšete, prostě knížka pro přemýšlivé čtenáře.

bgott
02.06.2017 4 z 5

Ke knize jsem přistupovala s jistou rezervou. I já jsem vnímala Z. Czendlika jako lehce "bulvárního kněze" :-)
Ale byla jsem mile překvapena a knížku jsem přečetla se zájmem. Oceňuji přímost vyjádření k "ožehavým" otázkám a problémům současné katolické církve. Za mě velmi pěkné a inspirativní čtení.

iška
01.06.2017 5 z 5

Dobře udělaný rozhovor. Rozhovor se zajímavou osobou je vždy podnětný.

daza.dt
03.05.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila a následně ji dostali všichni "povinně " doma. :)
Ač v ČR nikdo nemá rád pánbíčkování a prý jsou tady pomalu všichni nevěřící, na knihu jsem musela čekat, protože byla vyprodaná. :)
Kniha mě mile překvapila, "Zigiho" mám ráda a rozhodně mě nezklamal.
Doufám, že bude ještě nějaká další kniha. :)

Šánka
03.05.2017 5 z 5

Knížku mi téměř vnutila naše milá paní knihovnice, sama bych si ji asi nepůjčila....a moc se mně líbila.
Bylo to čtení zajímavé, místy úsměvné, ale hlavně na zamyšlení o životě, lásce, běžných věcech. Plné úžasných myšlenek se kterými se může ztotožnit jak člověk věřící, tak ateista, ale i takový, který v tom tak úplně nemá jasno (jako třeba já:-)). Pan Czendlik je mimořádný člověk, který nechodí s hlavou v oblacích, ale stojí pevně nohama na zemi, a proto jsou jeho názory mému srdci blízké.
Knihu nejen doporučuji, ale ráda si ji i koupím, abych se k ní mohla kdykoliv vrátit.

honza0876
03.05.2017 5 z 5

Osvěžující knížka nejenom pro věřící.