Poslední slova

Poslední slova https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501802/bmid_posledni-slova-RD8-501802.jpg 4 77 23

Poslední slova série

Láska. Zrada. Rodinná tajemství. Mladší sestra Olivie Carsonové, šestnáctiletá Lily, je těhotná. Je nucena k tomu, aby si vybrala – potrat, nebo adopci. Dívka se ale rozhodne raději utéct z domova a nikdy už se nevrátit. Olivii však pravidelně jednou za rok posílá obrázek svého syna Joshe, a to až do jeho třinácti let. Tehdy se zničehonic na prahu Oliviina domu sám Josh objeví. Je vyděšený a má u sebe notářsky ověřené prohlášení od Lily, které začíná slovy: „V případě, že se ztratím…“ Chlapec má problémy s mluvením, ale krásně maluje. A za jeho obrázky se skrývá děsivé svědectví. Proč se tak najednou objevil a co se stalo s jeho matkou?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

No More Words , 2021

Pípasek
25.01.2023 5 z 5

Dramatický příběh tří sourozenců , každý má tajemství. Rozvrácená rodina, kdy budete zjišťovat co se skutečně stalo a kdo si s kým hraje,

jeny-v
18.01.2023 4 z 5

Jak shrnout subjektivní pocit z této knihy.....bylo, nebylo jedno zlé království. V tomto případě jde o složitý a dramatický příběh, kdy jsem nejednou "skřípala zubama" a zamýšlela se nad absurditou jednání ústředních postav. Po hádce s přítelem se před Oliviinými dveřmi objeví chlapec, který má komunikační potíže. Je velmi podobný její mladší sestře, která je čtrnáct let nezvěstná. Ve vzpomínkových blocích začne vyplouvat nehezký profil členů rodiny. V žebříčku hodnot manželů Carsonových je nejvýše postavená politická kariéra, bohatství a manipulativní jednání. Olivia, Lucas a Lily jsou každé prázdniny odvezeni na chatu k Whitmanovým. Ti mají ve stejném věku syna Thea a Tylera. Děti zde prožívají nejhezčí dny, tedy až do doby, kdy se pobyt zvrtne a otec je odveze předčasně domů. V dospívání se sourozenci čím dál tím víc odcizují. Jen doufám, že pokračování - příběh Lily, bude vlídnější.

lenka8922
08.01.2023 5 z 5

Je to první kniha, kterou jsem od autorky četla, ale určitě není poslední. Knížku jsem přečetla jedním dechem a nemůžu se už dočkat pokračování.