Poslední paní Parrishová

Poslední paní Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365454/bmid_posledni-pani-parrishova-cHR-365454.jpg 4 1332 469

Amber Pattersonová už toho má dost. Příšerně ji nebaví být taková nula: tuctová, téměř neviditelná žena, kterou každý přehlíží. Přímo před očima má vzor toho, jak by mohl její život vypadat. Daphne Parrishová je blonďatá bohyně, která bere svůj luxusní život jako naprostou samozřejmost. Společně se svým manželem patří k místní honoraci, mají peníze, moc, obdiv, navíc dvě krásné dcerky. Proč by někdo měl mít všechno, zatímco jiný nemá nic? Amber by se při pohledu na Daphne možná zadávila závistí, ale to se nestane. Má totiž plán, jak sladký život své sokyně postupně nahlodat a zničit, aby mohla v závěru nastoupit na její místo. Podaří se jí proniknout do rodiny Parrishových a zanedlouho se stává Daphninou blízkou přítelkyní. Ráda přijme pozvání, aby s nimi jela na dovolenou, protože jí to skýtá vítanou příležitost ke sblížení se šarmantním Jacksonem. Všechno jde naprosto hladce. Ale pak Amber dostihne pečlivě skrývané tajemství z minulosti, které by mohlo její krásný plán úplně zničit. Něco takového ona ale odmítá připustit. A tehdy začne opravdové peklo. Psychothriller Poslední paní Parrishová nás provádí nejtemnějšími zákoutími lidské mysli a prostřednictvím celé řady nečekaných zvratů můžeme až do konce jenom hádat, jak to všechno nakonec dopadne.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

The Last Mrs. Parrish , 2017

Amitiel76
04.09.2020 3 z 5

Tak nevím. Ale od této knihy jsem měla asi příliš velké očekávání, které posléze vystřídalo zklamání. Kniha tak za 3,5 hvězd...
První polovinou knihy jsem se prokousávala se zatnutými zuby. Amber byla tak ubohá a bezpáteřní mrcha, že jsem se opravdu chvílemi přemlouvala, abych knihu nezaklapla.
Asi nebylo dobře tento kousek otevírat hned po dočtení románu o holocaustu a utrpení v koncentračních táborech. O to víc jsem pak vnímala tu absurditu a povrchnost prostředí, ve kterém se příběh odehrával. Všechny ty zhýčkané, zbohatlické paničky, milionáři, kteří mohou vše, a každého si mohou koupit. Nebylo mi z toho dobře u žaludku....
Druhá polovina knihy z pohledu Daphne, mi hodně připomněla román "Za zavřenými dveřmi". I tam manžílek sklidil co zasel....Opět se tu v praxi ověřilo známé rčení o Božích mlýnech. Dostali co zasloužili, a ta třetí s nima pěkně vymastila :-) A právě ten konec, byl to nej z celé knihy.

evin84
29.08.2020 5 z 5

Tak to byla pro mně jedna z nejlepších knížek. Dobře se četla a bavila mně. Amber jsem nesnášela od samého začátku a Daphne to naplanovala skvele.

Ali88
20.08.2020 4 z 5

Byla jsem spokojená, četlo se to hezky a děj pěkně plynul. Ze začátku jsem se tedy trochu bála, protože to vypadalo na thriller říznutý napůl s červenou knihovnou ale nedejte se zmást, ono je to všechno trochu jinak :)

Krchnaida
12.08.2020 5 z 5

Super čtení, palec hore! :-) ... Ale znát osobně někoho jako je Amber a Jackson... tě pic

ElenaM
07.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Nemohla jsem se odtrhnout a musela jsem to prostě dočíst. Doporučuji. K ději se záměrně nechci vyjadřovat, abych třeba něco neprozradila. Ale za mě opravdu super psychologický thriller!!

konicekbily
31.07.2020 3 z 5

Červená knihovna jak má být, dvě ženy a jeden muž - jedna chce to, co má ta druhá. Je to ale napsáno "na dlouhé lokty" a děj se vleče a pomalu se ubírá k poměrně nečekanému konci. Možná by se "výhra" dala považovat za "nakoupeného zajíce v pytli" anebo "není všechno zlato, co se třpytí!"

Agatha84
18.07.2020 1 z 5

Jedna hvězda za očekávání... a za následné zklamání. Během prvních 30 stran je vám jasné, kam to směřuje. Chtěla bych knihu označit za oddychovou, ale vážně je jen tak povrchní a plytká. Prolistováno za dvě hodiny, i tak to hodnotím za ztrátu času.

Ani832
11.07.2020 1 z 5

DNF cca 50%

Odloženo po 200 stranách.
Proč? Nuda. Na těch 200 stranách se absolutně nic nestalo. A to těch 200 stran tvoří polovinu knihy.
Samé obědy, večeře, návštěvy, akce...
Občas nějaký ten světlý moment, kdy si říkáte, že se to konečně rozjede, a ono nic.
To jsem si říkala už na straně 88. A doufala, že za dalších dvacet stran to bude lepší. Nebylo.

Hlavní hrdinka nesnesitelná, sobecká a krutá, ničí životy ostatních lidí pro svůj vlastní prospěch. A že jich nebylo málo.

Zbytek jsem prostě projela očima, druhá půlka teda vypadala o něco zajímavější, přečetla jsem si poslední kapitolu a rozuzlení mi přišlo fajn.

A hlavně: Co to bylo za thriller? Jako sorry, ale kdy chtěla autorka tu napínavost a děsivý věci vybalit? První půlka mi připadala jako oddechové čtení pro ženy s kapkou nějaké té psychologie.

nai.ivka
04.07.2020 1 z 5

Nedoposlouchala jsem audioknihu, postupně mi to přišlo méně a méně věrohodné.

Kamilajznik
02.07.2020 5 z 5

Tohle bylo dobré psycho... Daphne jsem fandila od začátku až do konce. A Amber... Boží mlýny melou :-) za mě ano ano ano :-)

SambaRumba
01.07.2020 4 z 5

Knížka, kterou rádi půjčíte všem kolem. Ať si to taky užijí.

surikata246
29.06.2020 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout a nedala se odlákat k jiné činnosti. A najednou byl konec.

Johana
26.06.2020 3 z 5

První část příběhu vypráví o Amber - zlatokopce, která odkrývá své podlé plány, kterak rozvést krásného milionáře, a zdařile se činí při jejich realizaci. Moc mne bavilo to číst, přišlo mi báječně osvěžující se setkat s anti-hrdinkou, po všech těch Mary Sue, na které jsem asi měla v posledním čase smůlu.

V další části bohužel přichází stávající milionářova manželka Daphne, aby v ich formě obeznámila čtenáře s tím, že ona je, ach bóže, tak nějak více méně Mary Sue. Fuj. Takže tam spolu dámy bojují, no hádejte kdo vyhraje... K tomu přepálený závěr. A list zesnulé na cystickou fibrózu. Nemám, vážně moc nemám ráda autory, co mne prvoplánově citově vydírají.

Čili tady se něco nepovedlo... Ale četla se knížka příjemně a lehce, první část mne dokonce ohromně bavila, takže jako čtení na dovolenou - budiž.

lissa2017
23.06.2020 3 z 5

Napsáno je to dobře, což o to. Ale nemůžu si pomoct, podle mě autorka moc "tlačila na pilu" a celý příběh a chování postav byly málo uvěřitelné. Druhá část "Daphne" je vesměs opakováním předešlého, jen z jiného úhlu, a trochu tím nudí. Hodilo by se důmyslnější zpracování této části. Čekala jsem podle recenzí víc, místo toho jsem během čtení jen udivené kroutila hlavou.

Ktecka
21.06.2020 5 z 5

Tady se hodí... Kdo jinému jámu kopá, sám do ní sám :,-) Amber mi ve finále líto nebylo a Daphne jsem fandila, pěkně na to holka vyzrála. Víc takových knih.

Verpax
16.06.2020 5 z 5

Kniha je super. Cetla se mi pěkně po celou dobu.

Geatas
15.06.2020 5 z 5

Thrillerů jsem přečetl dosti, ale nikdy jsem neměl u čtení takové pocity.Nejprve jsem i dokonce docela fandil Amber a žasnul nad naivitou Dafne. Později se to obrátilo a vůbec - kniha Vám ukáže, jak mohou být životy unikátní z různých pohledů.Zhltnuto za dva dny.Audiokniha je taky pecka:-))

marti7729
14.06.2020 5 z 5

Naprosto uzasna kniha, ktera se sama cetla. Nejdriv jsem Amber nesnasela, pak mi zacala byt sympaticka (ja zaporaky muzu) jak ji vse vychazelo a zacala me stvat Dafne. Byla mi hrozne nesympaticka chovanim a podlezanim manzelovi, no brzy jsme se dozvedeli proc a pak jsem byla zase v teamu DAFNE. Do posledniho slova napinave cteni o moci, penezich, zrade a pomste. Rozhodne doporucuju precist, moc me bavilo. A uprimne Amber dostala, to co zaslouzila, chvilkama mi bylo Dafne opravdu lito a prinutilo me to premyslet...

Arev122
14.06.2020 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst, Amber mi byla přes svou cílevědomost a i vypočítavost hodně nesympatická, ale druhá polovina románu měla spád a tak to vše vynahradila. Držela jsem Daphne palce a dopadlo to opravdu spravedlivě.

kaja77
11.06.2020 4 z 5

Četlo se to moc dobře. Amber byla taková potvora, že jsem jí všechno co jí potkalo nakonec i přála. Dafne mně potěšila tím, jak se vzmužila a jak se stala protřelou... knihu hodnotím jako takový relax pro dámy. Ve hře popiš knihu jednou větou, bych asi v tomto případě použila přísloví "není všechno zlato,co se třpytí"

thrillery manipulace (psychologie) psychologické thrillery thrillery pro ženy

2018  89%Poslední paní Parrishová
2020  77%Ta, která prohraje