Poslední odysea

Poslední odysea https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456126/bmid_posledni-odysea-BA9-456126.png 4 156 38

Sigma Force série

V zamrzlé grónské krajině objeví skupina vědců hluboko pod ledem středověkou loď. Její podpalubí ukrývá mnohem starší předměty – zbraně z doby bronzové – a v kapitánově kajutě leží zlatá mapa se stříbrným astrolábem. Mapa zachycuje trasu Odysseovy slavné lodi plující od Tróje, ukazuje však i ohnivou řeku tekoucí k městu ukrytému ve Středomoří. Město leží v podzemní říši Tartaros, jak Řekové označovali peklo. Podle bájí byli v Tartaru trestáni hříšníci a uvězněni nestvůrní starověcí Titáni. Když se rozšíří informace o Tartaru a o zázračných zbraních, které jsou tam ukryté, na nestabilním Blízkém východě se prudce zvýší napětí. Fantasmagorické děsy z Homérových děl jsou až příliš reálné – a mohou být vypuštěny do našeho světa. Příslušníci tajné organizace Sigma Force se vydají na místa, kam se ostatní bojí vkročit. Pokud mají předejít rozpoutání konečného světového konfliktu, musí projít samotnou branou pekla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

The Last Odyssey , 2020

mysce
26.05.2021 5 z 5

Napínavý příběh organizace Sigmy force je inspirovaný historií. Mix fikce a skutečných historických událostí, nás vede bájnou cestou, kudy se kdysi vracel domů Odysseus v době známé jako temné období Řecka, kdy se hroutily velké civilizace bronzové doby a zřejmě probíhala první globální válka, nultá světová válka.
Se Sigmou force se snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.
Je opravdu znepokojující, jak roste popularita přesvědčení, že se blíží konec světa a jak vlády i spolky náboženských i jiných kultů usilují o to, aby k tomu došlo ještě za našich životů. Je to šílená hrozba šílených lidí, která (bohužel) není tak docela smyšlenkou.
Výborné čtení, doporučuji s pěti hvězdami!

Kocourek
03.05.2021 3 z 5

Tak opět Sigma nezklamala, i když tentokrát ubírám dvě hvězdičky. Už to bylo moc sci-fi.

Jerry.69
16.02.2021 4 z 5

První setkání s Jamesem Rollinsem, zajímavě napsaný dobrodružně akční příběh co by mohlo být kdyby....jsem zvědavý na další jeho knihy.

Nelly
28.01.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh mé milované Sigmy. Zde více prostoru pro Kowalského, asi proto že,... Takže super.

cedos
26.01.2021 5 z 5

Výborně zpracované téma, pan Rollins mě nikdy nezklame ... tedy ke konci to bylo skoro jako Indiana Jones ... ale co naplat, u pana Rollinse to tak prostě je a mě to baví.

Atak
24.01.2021 5 z 5

Co napsat? Jako vždy poutavě napsáno, jsme zvědav jestli se v dalším díle něco změní u jedné z postav, no nechme se překvapit ...

lampernaqui
21.01.2021 3 z 5

Přiznám se, že stejně jako Cusslera či dvojici Preston-Child, tak i Rollinse už dnes čtu víceméně ze zvyku. Ty díly, kdy jsem si užíval jejich napínavé romány jsou pryč. Styl autorů zůstává stejný, jen jejich příběhy mi přijdou už takové odfláklé (ale hlavně aby vydali další díl populární série). Během první třetiny v Grónsku jsem se bál, že to i odložím. Potom se naštěstí příběh zlepšil a pátrání po zmizelém národu a jeho tajemství už bylo celkem fajn. No prostě... poslední knihy jsou pro mě už stejně jen pomalé odpočítávání Kowalskému :)

BKOM
19.01.2021 5 z 5

Jedinou nevýhodou této knihy ke její částečně otevřený konec, kdy na vlastní pokračování života protagonistů knihy budeme zase asi 1 rok čekat.

Pavlnka
18.01.2021 5 z 5

Pro mě opět výborně pokračování. Tuto sérii mám moc ráda.

stopař
16.01.2021 5 z 5

Opět maximální spokojenost....

mulderka
06.01.2021 4 z 5

Sigma popatnácté... a stále se to dá velmi dobře číst. Tradičně umně propletený mix fikce, historických záhad a otazníků, na scéně se objevuje nová tajná společnost, která se v usilovné snaze završit své bohu/ne/libé záměry vlamuje až do bran pekelných - a že to peklo stojí za to! Rollins ve své lepší formě.
Nějaký bodík letí dolů za poněkud neuvěřitelnou rodinnou idylku Graye a Seichan... i když, na světě se stávají občas i divnější věci. A jak víme, u pana R. je poměrně často možné i nemožné, přeberte si to, jak chcete.
A teď nezbývá než netrpělivě čekat na další pokračování, neb jsem velice zvědavá, jak Mr.R. vybruslí ze situace, do níž /v rámci děje celkem logicky/ uvrtal jednu oblíbenou postavu. Sakryš, těch pár měsíců do vydání Kingdom Of Bones bude k nepřežití...

JiMi017
03.01.2021 5 z 5

Moje první kniha od Rollinse s příběhem Sigmy. Hledal jsem něco co má historický základ, což se povedlo a od začátku mě zaujala. Stará loď v ledovci a astroláb, k tomu skvělý historický příběh. Kniha mě vtáhla, zajímavé pojetí, více akčních scén než jsem čekal. Každopádně zajímavé a napínavé čtení až do konce, takže hodnotím pozitivně 5*.

DomenicaRisa
02.01.2021 3 z 5

Téma je super, jen už mě to nedokáže tak zaujmout. Myslela jsem, že je to tím, že už jsem "vyrostla"- prvního Rollinse jsem četla v patnácti. Začala jsem tedy Sigmu od začátku a chyba bude v počtu dílů, ne v mém věku. Budu číst i další co přijdou, ale jen kvůli příběhu Seichan, Graye a ostatních. Příběh už mě prostě tak nepohltí, tento místy i nudil.

lenka.g
22.11.2020 4 z 5

Tak je to patnáctý díl série, tak se asi jisté schématičnosti nedá vyhnout. Ale pořád je to starej dobrej James Rollins :)

veronika6239
12.11.2020 5 z 5

Typický James..... Přečteno jedním dechem.... Nemohu nic jiného než doporučit

Páájinka
08.11.2020 5 z 5

Rollins píše jako vždy čtivě a zajímavě. Příběh se mi líbil.

Haduwig
08.11.2020 5 z 5

Když Rollins přemýšlel, kde Sigma ještě neoperovala, dospěl k závěru, že už byli všude - jen v pekle ne. A tak se musí vydat do Tartaru a zabránit tomu, aby tam ukryté ďábelské vynálezy padly do nesprávných rukou, a to (bohužel) za každou cenu. Opět se jedná o příjemný mix napětí, dobrodružství, bájí a humoru, který je u autora obvyklý.

Lenka_S
31.10.2020 5 z 5

Rollins je pro mě prostě sázka na jistotu, ani zatím poslední příběh, mě nezklamal. Mix fikce a skutečných historických událostí (což je pro tohoto autora typické) nás zavede na bájnou cestu kudy se vracel Odysseus domů. Se Sigmou sledujeme historická vodítka a snažíme se najít bájný Tartaros dřív než banda zloduchů a zabránit apokalypse.