Poslední mnich z Tibhirine

Poslední mnich z Tibhirine https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161741/posledni-mnich-z-tibhirine-161741.png 3 5 2

Svědectví trapisty, který přežil / Xavier Beauvois natočil film O bozích a lidech (Velká cena poroty filmového festivalu v Cannes 2010). Příběh se odehrál v trapistickém klášteře v Alžírsku v polovině devadesátých let minulého století. Komunita zde pokojně žila uprostřed muslimské většiny. Kdo byli tito mužové? Jaké životní zkušenosti měli za sebou a co si plánovali do budoucna? Kdo a proč je v březnu 1996 unesl a brutálně zavraždil? Podle oficiální verze byli mniši uneseni a zavražděni islámskými teroristy, ale vyšetřování tuto verzi nikdy zcela nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Freddy Derwahl se vydal po stopách posledního z přeživších mnichů, Jeana-Pierra Schumachera, dnes devadesátiletého rodáka z Lucemburska, který teroristům jako zázrakem unikl. Autor líčí životní příběh tohoto mnicha a z jeho vyprávění se dozvídáme také příběh komunity z Tibhirine. Jean-Pierre Schumacher dnes žije v malé trapistické komunitě v marocké poušti na úpatí pohoří Atlas.... celý text

Žánr:
Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Portál
Originální název:

Der letzte Mönch von Tibhirine , 2011


více info...

Komentáře (2)


Shardlake
Shardlake
26.10.2014 3 z 5

Od knihy jsem očekávala větší popis ze života trapistů. Přesto svým obsahem dokáže otřást čtenářem. Jean Pierr Schumacher je posledním z přeživších mnichů z kláštera z Tibhirine, což znamená Zahrady a vypráví o tom, jakou náhodou se též nestal obětí islámských teroristů.

Vojslava
Vojslava
28.02.2014 5 z 5

Strhující. Nemám jiného vyjádření; ráda shlédnu i film, ale na tento příběh nestačí ani fantazie. Hluboké líčení spolu s reportážním stylem i podnětnými úvahami. Doporučuji.


Štítky knihy

Alžírsko mučednictví řeholní, klášterní život mnichové, mniši mnišství řeholníci

Autorovy knížky

Freddy Derwahl
belgická, 1946
2013  68%Poslední mnich z Tibhirine

Kniha Poslední mnich z Tibhirine je v

Přečtených7x
Knihotéce3x
Chystám se číst4x