Poslední mnich z Tibhirine

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svědectví trapisty, který přežil / Xavier Beauvois natočil film O bozích a lidech (Velká cena poroty filmového festivalu v Cannes 2010). Příběh se odehrál v trapistickém klášteře v Alžírsku v polovině devadesátých let minulého století. Komunita zde pokojně žila uprostřed muslimské většiny. Kdo byli tito mužové? Jaké životní zkušenosti měli za sebou a co si plánovali do budoucna? Kdo a proč je v březnu 1996 unesl a brutálně zavraždil? Podle oficiální verze byli mniši uneseni a zavražděni islámskými teroristy, ale vyšetřování tuto verzi nikdy zcela nepotvrdilo, ani nevyvrátilo. Freddy Derwahl se vydal po stopách posledního z přeživších mnichů, Jeana-Pierra Schumachera, dnes devadesátiletého rodáka z Lucemburska, který teroristům jako zázrakem unikl. Autor líčí životní příběh tohoto mnicha a z jeho vyprávění se dozvídáme také příběh komunity z Tibhirine. Jean-Pierre Schumacher dnes žije v malé trapistické komunitě v marocké poušti na úpatí pohoří Atlas....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161741/posledni-mnich-z-tibhirine-161741.png 3.45
Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství

Vydáno: , Portál
Originální název:

Der letzte Mönch von Tibhirine, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Poslední mnich z Tibhirine

Shardlake
26.10.2014

Od knihy jsem očekávala větší popis ze života trapistů. Přesto svým obsahem dokáže otřást čtenářem. Jean Pierr Schumacher je posledním z přeživších mnichů z kláštera z Tibhirine, což znamená Zahrady a vypráví o tom, jakou náhodou se též nestal obětí islámských teroristů.

Vojslava
28.02.2014

Strhující. Nemám jiného vyjádření; ráda shlédnu i film, ale na tento příběh nestačí ani fantazie. Hluboké líčení spolu s reportážním stylem i podnětnými úvahami. Doporučuji.


Doporučujeme

Bible Svatá
Bible Svatá