Poslední lež

Poslední lež https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415541/bmid_posledni-lez-9MN-415541.jpg 4 399 126

Dvě pravdy a jedna lež. Hra, které se dívky v Campu Nightingale věnovaly pořád dokola. Vivian, Natalie, Allison a Emma Davis, která je nejmladší ze skupiny a na táboře je poprvé. Hry skončily, když Emma rozespale pozoruje, jak se ostatní uprostřed noci plíží pryč a Vivian při zavírání dveří Emmě ukazuje ukazováček přitisklý na rtech. Nyní Emmě strmě stoupá hvězda na newyorské umělecké scéně. Svou minulost proměňuje v obrazy – masivní plátna plná listů a větví a mezi nimi stíny v bílých šatech. Obrazy přitahují pozornost Francescy Harrison-Whiteové, společenské a bohaté majitelky Campu Nightingale. Když ji Francesca přiměje, aby v nově otevřeném kempu pracovala jako instruktorka malby, bere to Emma jako příležitost zjistit, co se tehdy s jejími přáteli stalo. Na první pohled je jasné, že v Nightingale není všechno v pořádku. Emmu už tak trápí patnáct let staré vzpomínky, když objeví kameru, která směřuje přímo na její chatu, což důvěře k Francesce moc nepřidá. Objevuje stopy, které Vivian zanechala. Jak zachází hlouběji a hlouběji, zjišťuje Emma, že čelí lžím člověka i přírody. Čím blíž je pravdě, tím víc si uvědomuje, jak smrtící může být cena za vědění.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Last Time I Lied , 2018

Jájinka
29.03.2021 2 z 5

Strašlivá nuda, nemůžu uvěřit, že to napsal stejný autor jako Zamkni poslední dveře. Napínavé to bylo na dvaceti stranách ze čtyř set.

Denisa525
14.03.2021 5 z 5

Skvělý thriller, který se dobře četl.

Medovnice
25.02.2021 2 z 5

Hodně zdlouhavá a předvídatelná nuda.

DenisaV
19.02.2021 5 z 5

Autor mě nepřestává udivovat, vždy přijde s naprosto dokonalou myšlenkou. Doufám, že další kniha už je na cestě.
Kniha se dobře čte, neobsahuje nudné pasáže a napínavá je až do konce. V jednu chvíli jsem dokonce neměla ani sebemenší podezření, kdo by za tím vším mohl stát.
Co ale považuji za největší plus, je prostředí dětského tábora. Pro každého, kdo se v dětství letních táborů účastnil, se děj knihy odehrával právě tam a to jistě umocnilo celkový prožitek!

Maciiik
11.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Autor je zřejmě měšťák, protože jeho představa pohybu v přírodě je dost povrchní (pokud je ovšem Slavík typický americký tábor v přírodě, tak se tomu nelze divit). Teď zpětně vidím i v dějové lince několik zásadních otazníků, ale nebudu to svým hnidopišstvím kazit - kniha se mi četla skvěle, bavila mě a konec mě opravdu překvapil. Motiv pomsty za zmařený život sourozence je dost dobrý i na to, aby se dal použít dvakrát ve stejné knize ;)

alexis818
10.02.2021 5 z 5

Super čtení,kniha napínavá,čtivá.Nemám co vytknout.

yetti09
25.01.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo! První kniha od autora, ale zdaleka né poslední. Prostředí tábora je pro mě v thrillerech neobvyklé. Kniha byla výborně napsaná, žádná hluchá místa a konec byl dobře vymyšlen - vše do sebe zapadalo. Měla jsem několik adeptů, kdo "v tom má prsty", ale ani jednou jsem se netrefila. Opravdu skvělá kniha.

Hella
05.01.2021 3 z 5

Postrádám nadšení většiny hodnotících čtenářů. Za mě to byla průměrná kniha se sice vysvětleným důvodem, proč chtěli Emmu znovu v táboře, ale důvodem zároveň dosti nevěrohodným a nepříliš pochopitelným.

Adýsek69
19.12.2020 5 z 5

Tak to bylo dokonalý. Ještě lepší než Poslední dívka. Čtivý, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Parádní závěr

KnihomolkaEva
16.12.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale ze začátku jsem si říkala, že je občas moc zdlouhavá a popisuje nepodstatné věci.

martina.tim
12.12.2020 5 z 5

Wow. Tahle knížka mě naprosto vtáhla do děje. Jelikož sama, jako děcko jsem jezdívala na tábor, tak jsem se do něj v podobě téhle knížky zase vrátila. Od začátku do konce to pro mě byla naprostá jízda a nemohla jsem se odtrhnout. Doporučuji a už se těším na další knížku od tohoto autora.

knihomolkaJani
08.12.2020 5 z 5

Tato kniha pro mě byla opravdu překvapením. Děj vás vtáhne již od samého začátku. Kniha rychle ubíhá a neustále vás překvapuje. Já si jí opravdu zamilovala. A ten konec zaručeně nečekáte. :) Chválím kudy chodím..

Kočičáci
22.11.2020 5 z 5

Moje první Sagerova kniha a hlásím, že jsem se nechala naprosto strhnout!
Malířka Emma se nechá přemluvit a po dvaceti letech se vrací do dívčího kempu Nightingale. Vedou ji k tomu osobní důvody, chce totiž přijít na kloub tomu, proč tehdy zmizely její spolubydlící, co se s nimi mohlo stát? Jenže netuší, že kdosi nechce, aby pravdu vypátrala a schyluje se k další katastrofě.
Dvě postupně se rozplétající linie příběhu vás budou držet v napětí až do samotného rozuzlení, které je velmi překvapivé. Doporučuji.

Hotovson
15.11.2020 4 z 5

Myslim si, že z příběhu, kterej se odehrává v táboře u opuštěnýho jezera v zatopenym údolí uprostřed hlubokejch lesů se dala vymáčknout hutnější atmosféra. Neni to vůbec špatný, atmosféru to má dobrou, akorát se asi mohlo víc tlačit na pilu, takhle příběh jenom pomalu plyne a nic moc se neděje. Možná by pomohlo míň stránek a trošku to zhutnit, jak sem psal nebo přidat nějakou záhadu navíc. Na druhou stranu konec mi dost překvapil a to je fajn.

Moje hnidopošská poznámka pod čarou. 1) Spíš než jezero je to rybník, když bylo údolí zatopeno člověkem, co ho přehradil, ale uznávam, že jezero zní líp, než rybník, to nezní tak mysteriózně. 2) Kanic je mořská ryba, neni mi jasný, jak se moh dostat do (předpokládam že sladkovodního) jezera. Ale to jenom tak na okraj, na moje hodnocení to nemá vliv :)

ddkk
30.10.2020 4 z 5

Ještě jsem měla v paměti Poslední dívku, která se mi opravdu moc líbila, když jsem se dostala k další Sagerově "Poslední..."

Od první stránky je kniha strhující, dějem se prolínají dvě časové linie a tajemství, které Emma hodlá při svém druhém pobytu v kempu odhalit, je ještě zapeklitější...A pak dojde k další katastrofě...

Já jsem si Poslední lež docela užila. Úplné rozluštění příběhu sice mohlo být ještě o kousek překvapivější, ale i tak se autorovi povedlo nezklamat.

Doporučuji a dávám za čtyři.

grimik
28.10.2020 1 z 5

Musím říct, že mezi žánrově podobnými tituly, co jsem za poslední dobu četl, patří Poslední lež k tomu lepšímu...nebo ne, nepatří. Je to stejný slabý podprůměr. I tuto knihu jsem nabyl spíše náhodou, v akci knihkupectví, kdy jsem zkrátka musel nabrat 6 knih, abych zaplatil jen jednu. Nebo tak nějak. Zkrátka jsem netušil do čeho jdu, neznal autora, nečetl anotaci ani recenze a vše, co jsem o knize věděl, že to bude thriller, soudě podle označení na obálce. :)))
Autor má celkem příjemný, na tento žánr i slovně celkem bohatý jazyk a v kombinaci s dobrým slohem v Poslední lži dokazuje, že umí na více než 400 stranách udržet napětí, pozornost čtenáře a čtivost na slušné úrovni, přesto by to mohl zkrátit, protože od počátku je děj spíše unylý a zdlouhavý, a ve dvou částech jsem si už už říkal, že by se fakt mohlo něco stát, jinak usnu nudou. I tak jsem ale byl zvědavý, co se tenkrát (v příběhu) stalo a knihu nehodlal odložit, vlastně jsem ji přečetl za dva dny. Vzhledem k zasazení, postavám a tím, co mezi sebou postavy řešily, bych řekl, že autor své knihy cílí spíše na čtenářky něžného pohlaví. Děj mi hodně připomínal různé ty filmové horory o vystrašené skupině teenagerů. A bohužel, z děje nakonec nevzešlo vůbec nic.
Poslední lež, to není žádný běs online, za nímž se žene v závodě o čas a další vyhaslé životy, sympatický detektiv, FBI nebo špičkový tým vyšetřovatelů v čele s odborníkem na masové vrahy.
Celá záhada se zde odehrála dávno v minulosti a na stopě jí je mladá dívka, která při tom tenkrát byla, přičemž na cestě za rozlousknutím svého traumatu, bojuje sama se sebou, a se závojem lží, do kterého je zahalena. Velké finále mě docela zklamalo, protože mi došlo, že už se z toho nic šokujícího neuvaří, a že i zde budou veškeré motivace k činům takové facepalmové, za to definitivní konec - a pro mě takové malé finále, tomu dal přeci jen lepší korunu na hlavu a to je super. Jinak prostě nic moc podprůměr.

ctenarkaEva
19.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila. Z podobného prostředí - návratu po letech do tábora - jsem četla více knih a tato patří k těm lepším. Závěr je opravdu překvapivý.

lucie0184
13.10.2020 5 z 5

Pěkně čtení mohu jen doporučit.

Šíla
18.09.2020 5 z 5

Přečtená během jediného dne...se nedalo odložit. Parádní kousek!

Leena
11.09.2020 4 z 5

Super, moc se mi to líbilo.
I když konec jsem přepokládala trochu jiný.
Ale ani chvilku jsem se nenudila.