Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 448 150

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

Prske
24.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Nejprve mi celá zápletka nedávala smysl, říkala jsem si, jak asi autorka záměnu vymyslí aby byla uvěřitelná… na konci jsem se dočkala odpovědi :) moc oceňuji provázanost s #MeToo, byla jsem příjemně překvapená, jak tato kniha propaguje rozhodnutí nemlčet a bojovat za pravdu :)

Jessybelle
13.12.2022 5 z 5

Kniha se čte v podstatě sama, což je dané tím, že se střídají postavy dvou žen, život každé z nich je odlišný a přece tak trochu podobný. Nicméně autorka umí zaháčkovat čtenáře, takže můžete číst stylem ještě jednu kapitolu...
Za sebe mohu jen doporučit. Je to opravdu povedená kniha.

mstychov
18.11.2022 5 z 5

Tahle knížka byla vážně jízda! Od začátku do konce. Autorka si naprosto parádně pohrála s háčky, díky kterým čtenář jen tak nemůže odejít od rozečtené stránky.

V příběhu se setkáváme se ženami Claire a Evou. Kapitoly z jejich pohledu se střídají. Navíc se v knížce prolíná více časových rovin.

Clair a Eva se náhodně setkají na letišti, kde si po domluvě nakonec vymění letenky a rozhodnou se každá odletět na cílové místo té druhé. Kromě letenek si prohodí i oblečení a osobní věci. Clair se tak po příletu dostává do domu své spolupachatelky. Kapitoly Evy jsou od této chvíle datované před odletem, aby se čtenář postupně dozvěděl, proč se Eva rozhodla vyměnit si s cizí ženou identitu.

Clair je manželkou slavného politika, pocházejícího z vlivné rodiny. Ten má svou temnou minulost, která ho neustále pronásleduje. Clair je v jejich vztahu obětí, která touží po jediném - utéct a už se nikdy nevrátit, což díky vlivu manžela není tak jednoduché.

Povede se Clair začít jinde? Uteče Eva před svým stínem? Potkají se ty dvě ještě někdy?

Julie Clark napsala velice povedenou knihu, do které jsem se okamžitě zamilovala. Dějová linka Clair mě bavila o poznání víc. Také jsem se s ní dokázala lépe sžít.

Rozhovor s autorkou na konci byl naprosto skvělý! Je tam i celý odstavec o tom, jaké má psací rituály. ️

Parádní motivační věty z knížky:
️ Někdy to, že sen zemře, může člověka osvobodit.
️ Když budeš ve střehu, řešení se vždycky najde. Ale musíš mít dost kuráže, aby sis ho všimla.

PetraDD
07.11.2022 3 z 5

Skvely thriller. Melo to spad a nekolik neocekavanych rozuzleni. Mam rada, kdyz me konec sokuje:)

pavlina4737
29.10.2022 3 z 5

Kniha mě docela bavila, ale nebylo to tak dobré, jak jsem od knížky čekala. Zajímala mě i minulost Claire a Roryho, takhle jsem si musela domýšlet, co se asi mezi nimi dělo

shecoola
12.10.2022 5 z 5

Príbeh je písaný z pohľadu dvoch hlavných predstaviteliek a rozmotáva klbko okolo Evinho sveta drog, z ktorého sa potrebuje vymaniť a Clairinho naoko dokonalého manželstva, z ktorého však plánuje tajne a navždy zmiznúť. Ako to už býva, tieto dve klbká sa do seba poriadne zamotávajú. Zaujímavé čítanie, kde do poslednej chvíle čakáte, ako sa to vyvinie.

Gracinka
11.10.2022 4 z 5

Knížka mě bavila od začátku do konce. Evy dějová linka bla dost zajímavá. A co se týče Claire, líbilo se mi, že pomoc přišla od úplně nečekané osoby.

ErčaV.
28.09.2022 5 z 5

Opravdu skvělá kniha od začátku až do konce. Napínavý děj s každou stránkou. Když jsem si myslela že tahle pasáž tam být nemusela, tak se zrovna něco stane, že tam prostě chybět nesmí. Bavily mě obě hlavní postavy a docela i pěkně propletené cestičky.

Fzuzik
14.09.2022 4 z 5

Tak tohle byl nářez. Nemohla jsem se odtrhnout a těšila se na další stránky.
Velmi zajímavý děj, který mě vtáhl a nemohla jsem přestat číst.

Andrea864
23.08.2022 5 z 5

Výborný thriller. Napětí od začátku do konce. Skvěle vykreslené charaktery obou hrdinek. Děj má spád, zvraty a zajímavou zápletku. Četla jsem jedním dechem. Doporučuji.

tyna_01
22.08.2022 5 z 5

Tato kniha tak dlouho čekala, než si ji přečtu Půjčená z knihovny a čím déle jsem ji tu měla, tím více se mi do ní nechtělo. Máte to taky tak? Už jsem si ji nabalila, že ji vrátím, ať mi neustále nechodí upomínky (ano, jsem ostuda), ovšem v tu chvíli holky z @knihuzbrbla vypsaly společné čtení na tuto knihu a já si řekla, že když nee teď, tak nikdy a knihu jsem z tašky vytáhla zpátky na poličku A dobře, že jsem to udělala
Kniha se mi četla téměř sama Kniha se odehrává ve dvou časových rovinách a z pohledu obou hlavních podstav, což mi naprosto vyhovuje a mám to doslova ráda. Myslím si, že propracování obou postav bylo super, příběh Claire se zabýval vážným tématem domácího násilí, kterému se rozhodla postavit a ,,náhodou,, jí do cesty vstoupí Eva, která také řeší nepříznivou minulost a tudíž obě najdou společnou řeč a řešení ve výměně letenek. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá. Jedno letadlo se zřítí a není cesty zpět. A proto, že Claire získala identitu Evy, vrátí se do jejího života a vůbec neví, co ji tam čeká. A taky bude hodně překvapená, proč Eva potřebovala zmizet.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Dvě ženy, Claire a Eva, se potkají na letišti. Obě chtějí zmizet ze svých dosavadních životů. Nakonec si na poslední chvíli vymění letenky.
Claire má zdánlivě báječný život i manžela. Jenomže manžel je ve skutečnosti výbušný kariérista a nejde pro ránu daleko. Proto Claire dlouho tajně spřádá plány na své zmizení. Což však není vůbec snadné, protože manžel a jeho poskoci hlídají každý její krok.
Eva dělá práci, kterou ovládá, ale ta ji zároveň táhne někam, kam Eva nechce spadnout. Eva prostě musí zmizet, ale má strach z těch, kteří potřebují její dovednosti a jen tak ji jít nenechají.
Obě ženy se domnívají, že jim vyměněné identity zajistí nový start i nový život. Avšak letadlo, ve kterém měla původně sedět Claire, se zřítí…
Moc mě to bavilo a příběh jsem hltala. Přesně takovýhle oddechový thriller mi skvěle sednul, pořád se něco dělo a já se nemohla odtrhnout. Moc doporučuji, je to zajímavé téma - jak v dnešní době všemožných vyspělých technologií lze (nebo nelze) po sobě nezanechávat žádné stopy.

klarinka9974
17.08.2022 2 z 5

Dle anotace a ohlasů ostatních, vypadala kniha jako zajímavý thriller, který vás bude bavit. Mělo to slibný začátek, ve kterém se něco dělo a tak už jsem jen očekávala napínavý příběh. Jenže to se nekonalo....Musím přiznat, že jsem se do čtení musela nutit, nic mě na tom nezaujalo a ani to nebylo vůbec zajímavé a o napětí není taky ani zmínka. Takže velká škoda. Tento příběh by se dal rozhodně lépe promyslet a zpracovat.

6591
26.06.2022 5 z 5

Četlo se to velice dobře. Knihu jsem si oblíbila hned na začátku. Vůbec knize neuškodilo přeskakování v čase a z postavy na postavu. Když už je řeč o těch postavách, tak ty byly velice dobře propracované. A ten děj! A jak ke konci do sebe všechno začalo krásně zapadat!
Velice doporučuji!!

harena
23.06.2022 4 z 5

Zajímavý thriller pro ženy, muže asi nijak neosloví, ale mě bavil až do konce. Spisovatelka docela dobře spojila dva příběhy, často se střídá minulost a současnost, zviditelňuje problémy domácího násilí a ukazuje, jak lehce se člověk dostane do problémů třeba s drogami a jak záleží jen na nás, co vymyslíme a jestli dokážeme se z průšvihů dostat. Odpočinkové čtení na horké červnové dny.

TaLu
06.06.2022 5 z 5

Příběh o špatných rozhodnutích, které mají tu moc, zasáhnout celý náš život.
Příběh o špatných rozhodnutích, které by klidně mohl udělat téměř každý.
Příběh o boji za vlastní já.
Na jednom letišti se protnou dva podobné příběhy.
A to protnutí je opět osudové.
Trochu mě udivuje nižší hodnocení. Pro mě to byl silný, emocemi nabitý děj.
Asi od poloviny jsem se obávala konce.
A jak to dopadlo? Přečtěte si. Stojí to za to.

zdehan
04.06.2022 5 z 5

Taková příjemná oddechovka.

miša63
16.05.2022 5 z 5

Dobře se četlo, osud dvou žen, které se perou se svými problémy

čef
13.05.2022 5 z 5

Příběh dvou žen, které prchají před nebezpečnými partnery, musí jistě zaujmout. Autorka pracuje výborně s napětím, čtenář musí stále očekávat, co se kde zvrtne. Druhým plánem je povzbuzení žen, aby se v misogynním prostředí nebály a hrdě se problémům postavily čelem.

MiraRunaway
11.05.2022 3 z 5

Perfektní námět a čtivá forma. Ve finále ale docela nuda. A konec v příběhu Evy za mě docela trapas. Nebo jsem to nepochopila. Vlastně je mi to jedno. Takový styl alá....bezdětné třicátnice se plácají životem....třeba má tohle někdo rád. Já ne.

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971