Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 448 150

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

Katania
28.07.2021 3 z 5

Celkem průměrný thriller, který nebyl ničím výjimečný, ale četl se hezky.

josska
22.07.2021 4 z 5

Na knihu jsem byla dost zvědavá,hodně vychvalovaná a líbila se mě,,,před a po v knize mám ráda,mělo to děj,zápletku...

Prateri
20.07.2021 4 z 5

Těšila jsem se na tuto knihu. Nezklamala mě, i když zpočátku příběh Evy jsem příliš nevítala, ale nakonec tam pěkně patřil. Claire i Eva byly bojovnice. O zvraty nebyla nouze
a to nutilo Claire i Evu k rychlých rozhodnutím a mě číst se zájmem. Útěky v knize - prchám s prchajícími, to mě baví:)

Racík
19.07.2021 5 z 5

Zajímavé čtení, i když dění kolem Evy mi přišlo trochu zidealizované. Ale i přesto jsem oběma hlavním hrdinkám fandila. Spojení příběhů bylo pěkně vymyšlené, nápadité. Když jsem dočetla, byla jsem nadšená. Ale po přečtení epilogu jsem byla rozčarovaná. Ale takový je život a realita. Určitě doporučuji, je to dobrá volba.

malýčtenář
16.07.2021 3 z 5

Po přečtení jsem byla trochu zklamaná. Sice námět byl zajímavý, ale první polovina mi dala zabrat,abych se dostala dále. Nakonec jsem knihu přečetla. Čekala jsem asi více.

nela3812
12.07.2021 3 z 5

Popravdě jsem od knihy měla trošku větší očekávání a čekala jsem více napětí, které 240 stran ne a ne přijít. Na dalších 70 stranách se to konečně více rozjelo a děj se stal zajímavějším díky několika zvratům. Nicméně do té doby to bylo spíše vyprávění o životě dvou žen, které se potýkají s různými problémy a snaží se uniknout ze svého současného života.

Příběhy byli zajímavé, nesou sebou hluboké poselství a nedá se jim upřít čtivost. Oba příběhy spolu souvisí více, než jsem si myslela a autorka spojení pojala velmi zajímavě a nečekaně. Každý z příběhu má čtenářům co předat sám o sobě. Není to sice příběh, který jsem čekala, ale i přesto se tu mluví o domácím násilí a potřeby udržet se naživu, ať už proto musíte udělat cokoliv. Mám-li si z knihy něco odnést, budou právě tyto příběhy. Ač podané jen okrajově, ale i přesto vás jako čtenáře zasáhnout, když víte, že takové situace se dnes a denně skutečně dějí.

Námět je neotřelý a zpracování s útržky emailů, textovek a vzkazů je zajímavé. Nicméně bych knihu mezi Thrillery nezařadila, je to skutečně oddechové čtení, proto dávám 3,5/5. Ale pokud hledáte oddechovku, určitě si knihu přečtěte.

dencazrnu
10.07.2021 4 z 5

S touto knihou jsem byla spokojená. Po dlouhé době hlavní hrdinka není psychicky narušená osobnost, alkoholička a podobně. Kniha se četla velmi dobře, díky prolínání minulosti s přítomností děj příjemně ubíhal. Dějová linka Evy byla o něco slabší, ale i tak s čistým svědomím dávám čtyři hvězdičky :-)

anája
10.07.2021 2 z 5

Zaujal mě námět knihy a nezklamal. Zápletka byla zajímavá a čtení napínavé jen konec moc utnuty a rychlý. Nečekala jsem jak dopadl příběh Evy a zklamalo me to. Oba konce mohly být propracovanejsi a měly velky potenciál. Pro mě konec postrádal kouzlo a prekvapen, které jsem čekala.Skoda.

Mandlevest
10.07.2021 5 z 5

Výborně vymyšlený příběh a ještě lépe napsaný. Poslední let je přesně ten typ knihy, který mám ráda. Bavila jsem se, příběh byl napínavý, skvěle se četl a gradoval až do samotného konce, který jsem ocenila, žádný šokující závěr by mu, dle mého, neslušel. Ale i jsem se dojímala. Zejména příběh Evy, i když jsem dle hodnocení v menšině a určitě to není veskrze kladná hrdinka, mně přišel zajímavý a měl v sobě zvláštní křehkost, navzdory všemu.. Kniha je momentálně v modrých číslech, čemuž moc nerozumím , protože je skvělá. Možná jí ubližuje nálepka thriller, skalní příznivci tohoto žánru si asi na své nepřijdou. Dle mého je to spíše napínavé psychologické drama. Zajímavých myšlenek a dramatických situaci si užijete dost a já knihu určitě doporučuji k přečtení.

dee7
09.07.2021 5 z 5

"Pověz mi o svém zoufalství, a já ti povím o tom svém. Mezitím jde svět dál."
Mary Oliver, Divoké husy

Je to takový „dámský“ thriller, ovšem dobře napsaný!
Je to příběh o dlouho a pečlivě připravovaném útěku od násilnického manžela, o útěku, který byl příliš brzo odhalen.. Příběh o cestě za novým a šťastnějším životem, o silném a pevném poutu přátelství žen..
Claire i Eva – obě skrývají svá tajemství, obě chtějí začít znovu, od základů změnit svůj život. Povede se jim to?

"Všechno, co sis kdy přála, je na odvrácené straně strachu."

adelazelenkova
07.07.2021 3 z 5

Poslední let byla taková oddychová kniha. V první polovině jsem měla problém se vůbec začíst. Oba příběhy mi připadaly nenapínavé, nudnější. Chyběla jim nějaká dramatičnost, napětí. Něco, co by vás nutilo číst dál. Proto se mi i kniha četla pomaleji. Musím ale říci, že posledních 100 stran mě mile překvapilo. Kniha se začínala rozjíždět, konečně přišel nějaký bod zlomu, byla jsem napjatá jak celá situace dopadne a musela pořád číst. I konec považuji za dobře napsaný. Škoda jen, že ve stejným duchu, jako byl závěr, nebyla celá kniha. Poté bych ji určitě měla přečtenou za dva dny a ne za týden. Hodnotím tedy jako průměrnou knihu a díky samotnému konci dávám 3,5️.

BlueTer
06.07.2021 3 z 5

Kniha se četla opravdu rychle. Líbí se mi i námět a i zpracování. Co mi trochu vadilo, byl konec, kde se všechno vyřeší strašně rychle, strašně jednoduše, takže to vlastně trochu pozbývá smyslu. A ten konec s Evou, no čekala jsem nějaký majstrštyk a ne tohle. Nebylo to špatné, ale rozhodně znám lepší.

tereza8418
02.07.2021 4 z 5

Ja nejak nevim… Jako nebylo to spatne,ale nejak jsem se spis tesila,az knihu doctu. Vlastne me zivot ani jedne moc nebavil,ale zajimalo me,co se teda stalo a jak to dopadne… No asi to proste zkuste a uvidite. :)

valeria3149
24.06.2021 5 z 5

Za mě super čtení, kniha se cte sama, velice zajímavý dej:)

Valeyman
22.06.2021 1 z 5

Líbil se mi námět. Líbila se mi obálka.
Tím superlativa ovšem končí. Celé to bylo takové ploché, bez emocí, bez napětí
Žádná z postav mi nepřišla zajímavá, nebyl tam nikdo komu bych fandil ani koho bych nenáviděl.
Od poloviny knihy to bylo navíc až k uzoufání nudný. Do čtení jsem se nutil a přistihnul jsem se několikrát, že jsem odpočítával kolik stránek mi ještě chybí než to budu mít konečně z krku.

ctenarkaEva
21.06.2021 3 z 5

Jak napsal někdo přede mnou, také bych tuto knihu nazvala spíš thrillerem pro nenáročné :-) Příběh se mi celkem líbil, místy více a místy méně. Nápad byl dobrý a neotřelý, ale chybělo mi více napětí. Líbil se mi příběh Claire, ale příběh Evy mě tedy vůbec nezaujal a nebavil. Pokud si chcete přečíst oddechový mírně napínavý příběh, tak se do této knihy klidně pusťte.

boeink
21.06.2021 3 z 5

Opět jeden z mnoha lehce zapomenutelných thrillerů. Knih na téma manželství, kde není vše tak, jak to na první pohled vypadá, jsou mraky. A jsou si podobné, jako vejce vejci. Kniha se ale četla dobře, to se jí nedá upřít.

Rosana
20.06.2021 3 z 5

Kniha se mi moc nelibila. Podle recenzi jsem ocekavala lepsi ctenarsky zazitek. Jsem rada, ze jsem ji konecne docetla a ze si spravim chut nejakou jinou knihou.

Arsi007
17.06.2021 5 z 5

Až do konce plynul děj svižně, kniha se četla rychle, bavily mě obě dějové linky a konec mě mile překvapil.

Měla jsem opět milion konspiračních teorií, ale autorka vše ukončila bez jakýchkoliv na sílu šokujících překvapení a o to více realisticky, což oceňuji a troufám si říct, že pro milovníky thrillerů je tohle nutnost!

IG: @hanybooks

dana8437
17.06.2021 odpad!

Trápím se s touto knížkou již 2 týdny, miluju čtení, ale u téhle knihy se vyloženě do čtení nutím... být půjčená z knihovny, tak už ji zavřu a nevracím se k ní... bohužel neumím otevřít další, tak holt se touto musím “prokousat”, jsem zatím jen na straně 126 a fakt za mě nuda, žádný spád. Za poslední rok nejhorší a nejnudnějši čtení.

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971