Poslední let

Poslední let https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463501/bmid_posledni-let-vJs-463501.jpg 4 445 149

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení. Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Flight , 2020

Martasek5
18.10.2021 3 z 5

Na Poslední let jsem se těšila. Začátek mě velice bavil, ale asi jsem čekala něco trošku jiného‍️ Dočteno, ale žádné překvápko zde není

KatyM.
17.10.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře.

plamínek21
13.10.2021 3 z 5

Dvě ženy si na letišti vymění letenky a zamíří pryč ze svých dosavadních životů. Dá se ovšem beztrestně a bezbolestně vyskočit ze své reality a začít znovu psát od první stránky?
Román se čte lehce a vcelku špatný není, ale že bych si z něj sedla na větev to bohužel konstatovat nemohu.

Barbora.M
08.10.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila.
Nechtěla bych být v situaci ani jedné z hrdinek a chápu jejich rozhodnutí, i když Eva mohla mít i jiné možnosti, jak se ze situace dostat. Claire jsem fandila a doufala jsem v trochu jiný konec.

MajkaH
24.09.2021 5 z 5

Na knihu jsem se (podle obsahu) už dlouho těšila a nezklamala mě. Musela jsem se k ní ve volných chvílích stále vracet, abych věděla, co se bude dít dál.....pro mne tedy zajímavé a napínavé až do konce.

SilvieSisinka
19.09.2021 4 z 5

Dva napínavé příběhy,dvou žen....které potřebují zmizet a začít nový život.

Renatecka
13.09.2021 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Obě hrdinky jsou statečné a obdivuhodné.

petaSk
09.09.2021 3 z 5

Mám ráda thrillery, kde se hrdina úplně ztratí ze systému. Od Posledního letu jsem toho moc nečekala, a to bylo dobře. Krom výše zmíněného tématu jsem dostala rutinní thriller těžící s už otřelých témat. Kontrast mezi oběma ženami fungoval, ale obě byly prostě zase jen obětí svého okolí, a tenhle postoj mě už dost nudí. Zároveň zde bylo několik nelogičností. Vedlejší postavy nezajímavé.
Kniha se četla dobře, ale za pár měsíců na ni úplně zapomenu.

bookcase
09.09.2021 4 z 5

Lze o nějakém psychothrilleru říct, že je příjemný? Jestli ano, tak je to právě tento. Četl se dobře, tempo nebylo nijak rychlé, přesto něco nutí číst dál a dál a navíc pořád ve vzduchu visí napětí, takže to všechno prožíváte zároveň s hrdinkami.

Lindulinek
29.08.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Konec mě překvapil.

Majdalenka
27.08.2021 4 z 5

Líbila. Měla tedy slabší stránky, ale nápad se mi líbil. Konec byl za mě povedený. Knih o nešťastných manželkách bohatých mužů, které chtějí zmizet je čím dál tím víc.. a tím jsou si i více podobnější. Tato kniha se přece jen liší.

i.stefany
26.08.2021 5 z 5

Dvě ženy, dva lety, jediná šance zmizet. Poslední let je spíše než thriller poctivé psychodrama. Osudy dvou nešťastných žen, které se neznají, a přesto mají tolik společného. Obě plánují zmizet ze svého života, začít znovu a jinde. Nikdy se neviděly, a přesto se jejich cesty protnou a právě v tom okamžiku oběma svítá naděje na nový život... Příběh je od začátku napínavý, nepostrádá dramatické okamžiky a je nejen o strachu, naději, odvaze a odhodlání, ale i o síle ženského přátelství.

PolarBear
20.08.2021 3 z 5

Chtěla jsem oddechovku na dovolenou, a tu jsem dostala. Je to ten typ knihy, kterou musíte číst stále dál, protože jste zvědaví, jak to dopadne. Fandila jsem oběma hrdinkám, které chtějí začít nový život, ale nejprve musí utéct před tím současným. Bavily mě pasáže o přátelství Evy s její starší sousedkou. Byly trochu o něčem hlubším než jen o akčním ději - v knihách tohoto žánru ani taková zamyšlení neočekávám, takže milý bonus. Jen konec bych si přála jiný.

Květi62
15.08.2021 5 z 5

Hodnotím plným počtem 5*. Příběh Claire a Evy, dvě ženy tak rozdílné a přesto tak podobné. Obě chtějí vrátit čas, žít jiný život, ten svůj, být volné, svobodné, šťastné. Claire vše důkladně plánuje, ale jedna změna a vše je jinak a Claire se již nemůže vrátit zpět, musí se rychle rozhodnout. Setkání s Evou, výměna a "poslední let". Podaří se jim začít nový život? Claire i Eva jsou rozhodnuté to dokázat. Ale jen jedna z nich bude mít to štěstí, že řekne "Jsem připravena vystoupit ze strachu"

Lovana
12.08.2021 4 z 5

Před čtením jsem z knihy měla docela strach, protože jsou na ní docela rozporuplné recenze, kdy jedné skupině se kniha líbí moc a druhé vůbec a jednu knihu s rozporuplnými recenzemi jsem už letos četla a tam jsem bohužel patřila k té skupině, která z knihy vůbec nebyla nadšená...
Ale pokud jde o knihu Poslední let, tak u té se naštěstí řadím do skupiny lidí, kterým se kniha líbila
Příběh mě hodně zaujal a zajímalo mě, jak se bude vyvíjet. Ze začátku mě více bavila část příběhu pojednávající o Claire, ale ani části o Evě určitě nebyly nudné a postupem času už mě obě části příběhu bavily stejně
Tato kniha byla opravdu skvělá do společného čtení, za které ještě jednou děkuji všem holkám, které se zúčastnily a zejména @fejky_y, která ho uspořádala
4,25*/5*

Arkagas
10.08.2021 5 z 5

Dvě ženy bojující za svůj život - zoufalé, ale odhodlané si ho vzít zpět. Claire svoje zmizení plánovala měsíce, zatímco Eva jednala spontánně. Jedno letiště, jedna velká lež a jeden let. Zatímco Clair začíná znovu jako Eva, nemůže Eva začít jako Claire.
Skvěle vystavěný psychologický thriller, ve kterém graduje napětí na každé stránce a rozhodně se nebudete ani chvilku nudit. Je to taková jednohubka na jeden delší den, rozhodně ne kniha na měsíc, ale myslím si, že tohle se musí líbit jak ženským, tak chlapům.
Na konci knihy je rozhovor s autorkou o vzniku knihy a jejím životě. Velmi potěšilo.
Tohle jsem si užila, byla to jedna velká jízda, která mě neskutečně bavila.

Ajuszka
09.08.2021 5 z 5

A já dám plný počet *. Kniha mě bavila od začátku. Záměna indentity a napínavý příběh, jestli to celé projde a jak to všechno dopadne. Happy end se konal jen pro jednu z nich,nicméně obě postavy mi byly sympatické, víc Claire. Jestli se autorka odhodlá k další knize, určitě si ji koupím.

Comelye
05.08.2021

Kniha mě bohužel vůbec nebavila. Postrádala jsem nějaké napětí, vzrůšo, emoce, ale nic z toho tam pro mě nebylo. Knihu jsem louskala s přestávkami asi 3 týdny a ani se mi k ní nechce vracet. Nedočteno,nehodnotím...

ddkk
05.08.2021 4 z 5

Napínavý příběh, vlastně dva. I když problém, s nímž se potýká Claire, není nic nového, násilnické movité manžely, z jejichž spárů se žena pokouší uniknout, jsem už měla tu čest poznat ve vícero knihách, ba i filmech. A Evy mi bylo spíš líto...

Ale musím uznat, že jsem od knihy neodcházela, zajímalo mě až do konce, jakže to všechno dopadne a kdo nakonec vyhraje. Pravda, vlastní příběh nedobrého manžela byl vlastně jen jakousi kulisou (jakpak to s ním asi tak dopadlo, že) , ale i tak. A na konci ještě autorka přidala drobné překvapení.

U mne za 4 a doporučuji.

Katania
28.07.2021 3 z 5

Celkem průměrný thriller, který nebyl ničím výjimečný, ale četl se hezky.

drogy domácí násilí psychologické thrillery pád letadla

Julie Clark
americká, 1971