Poslední dny Pompejí

Poslední dny Pompejí https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141040/posledni-dny-pompeji-141040.jpg 4 114 26

Historický román, který velice věrně zachycuje poslední dny bohatého města římské kolonie - Pompejí, před hrozivým výbuchem Vesuvu roku 79, jež byl pro obyvatele i město zničující. Čtenář barvitě vnímá život a atmosféru města velkolepých paláců, lázní, rozkvetlých zahrad, ale i krutých soubojů a amfiteátru, kde gladiátoři bojují o svůj život. Nechybí ani příběh velké lásky...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Last Days of Pompeii , 1834

Atanone
06.05.2017 5 z 5

Jsem kapánek nekritická,protože mě historie zajímá. Na to,jak je kniha stará je úžasně čtivá a já osobně jsem ji nemohla odložit.
Teorie o tom,že v Pompejích mohli mít v době katastrofy větší šanci nevidomí,je zajímavá,ale má trhlinu v tom,že nevidomí se orientují tam,kde to znají,pokud tam nejsou překážky. Ale to jen tak,že mě to teď napadlo.
Knihu jsem četla kdysi dávno a nedávno jsem ji koupila v antikvariátu,čímž posílám vzdušný dík tomu,kdo ji tam dal.

KaRei
18.08.2016 5 z 5

Když jsem knihu objevil zaprášenou a zapomenutou na staré půdě, nevěděl jsem, co přesně od ní čekat. Velice mile mě překvapila krásným romantickým příběhem zasazeným do antických Pompejí. Prostředí je popsáno znamenitě a v hlavě se mi tak utvářely obrazy římských ulic, domů, a zahrad. Ač obálka se dvěma gladiátory evokuje spíše dojem dobodružství a krvavých bitev, opak je pravdou. Většina příběhu je věnována mladému Glaukovi a jeho milé, a taky Glaukovým večírkům s kamarády.
Květinářka Nýdie působila velice mile a hned jsem si ji oblíbil. Škoda že se tak nešťastně zamilovala. V tom milostném trojúhelníku jsem byl hodně rozpolcený, komu fandit.
Závěr knihy ve mě zanechal hluboký dojem, a na tuto knížku, kterou jsem našel na půdě čirou náhodou, jen tak nezapomenu :-)

Pajina68
15.07.2016 5 z 5

Tahle kniha mne naprosto uchvátila. Člověka to tak vtáhlo do děje, že tu hrůzu prožíval se všemi hrdiny z té knihy. Později jsem viděla i film a ten byl také moc působivý. Tahle kniha je skvělé čtení.

Damato
26.03.2016 4 z 5

Jako vždy mě udivuje u starověké literatury, jak byli na tehdejší dobu ( kdy naše kraje obývali vlci a do příchodu Sáma bylo daleko, předaleko) civilizovaní a vzdělaní. O architektuře a kultuře snad ani nemluvně. Tady žili ( pokud žili) lidé v jeskyních a Řím měl vybudovanou kanalizaci. Tady měli lidé hygienu v nejbližší řece a Řím, Řecko i Egypt znal lázně. Bože, jak to mohlo všechno vinou člověka tak zaniknout? De facto, vždyť my jsme byli skoro" za rohem". Nechápu, ale knihy ze starého Egypta, Řecka a Říma miluju, ocitám se v úžasném , mně milém, světě

braunerova
01.07.2015 4 z 5

Dobrodružný příběh, ve kterém autor dává bezejmenným mrtvým z archeologických vykopávek novou identitu a nechává je znovu prožít jejich poslední dny v Pompejích. Autor podrobně popisuje i architekturu, vybavení domů, oblečení a životní styl pompejanů. Vše ostatní už napsal Rup, tak ještě ukázka z knihy:
"Zákon, který zakazuje předhazovat divé zvěři otroky, je opravdu hanebný. Nenechat nás podle libosti nakládat s vlastním majetkem je podle mého názoru samo o sobě porušením majetkového práva!"

Rup
27.10.2014 4 z 5

Romantika do historie oděná. Z každého řádku čiší klasické vzdělání, mimořádný kulturní a historický rozhled, ale i velká dávka fantazie. Přes již dost velký časový odstup a určitou dávku memorování je příběh napsán čtivě, děj i postavy jsou živé a uvěřitelné. Doporučuji.