Poslední dny Pompejí

Historický román, který velice věrně zachycuje poslední dny bohatého města římské kolonie - Pompejí, před hrozivým výbuchem Vesuvu roku 79, jež byl pro obyvatele i město zničující. Čtenář barvitě vnímá život a atmosféru města velkolepých paláců, lázní, rozkvetlých zahrad, ale i krutých soubojů a amfiteátru, kde gladiátoři bojují o svůj život. Nechybí ani příběh velké lásky......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141040/posledni-dny-pompeji-141040.jpg 4.398
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Last Days of Pompeii, 1834

Kniha Poslední dny Pompejí

m_martina
04.12.2021

Pompeje jsem před několika lety navštívila a tato kniha se mi líbila. Jedná se sice o smyšlený příběh, ale je dobře napsaný a hezky se čte.

Gerbasin
21.06.2021

I na dnešní dobu bohatou na příběhy všeho druhu jsou Poslední dny Pompejí skvělým čtením. To je myslím dost dobré vysvědčení pro román napsaný v neuvěřitelném roce 1834. Musím souhlasit, že začátek je dost pomalý, místy nudný a nezáživný. Ale možná se chtělo jsen trochu více zamyslet, přemýšlet a takový by nebyl. Ale zhruba od 80. stránky jsem byl naprosto vtažen do Pompejí, města plného vášní, intrik a neřestí. Postavy jsou skvěle napsané a samotné město autor líčí jako na dlani. Jsem okouzlen.

Luigi1
03.06.2021

V této knize se prolínala spodina s bohatými a nudícimimi se lidmi.Chudina neměla čas na nějaké rozmazlování.Je zde krásná květinářka,která se nešťastně zamilovala,bylo mi s ní smutno.Dále zde vládlo otrokářství kde tito lidé otroci neměmli žádná práva.Závěr ve mně zanechal smutný dojem.Po výbuchu všechno veselí i smutek zústalo pohřbeno pod vrstvou popela.

Yohannda
07.05.2021

Souhlasím s tím, že byl začátek příběhu docela zdlouhavý, nemyslím si ale, že je to špatně. Naopak mi přiblížil situaci města v okamžiku, kdy příběh začíná. Spisovatelův popis postav, domů a obecně prostředí mi výrazně pomohl s představou Pompejí před zánikem. Děj mi připadal neobvyklý a zvlášť ke konci velmi poutavý. Doporučuji :-)

ondras666
05.01.2021

Zajímavá kniha svým příběhem na pozadí jedné velké přírodní tragédie.
Kniha se četla dobře, kapitoly nejsou dlouhé a dobře se doplňují. Plus dávám za popis místa v současnosti.
Jednu hvězdu dolů za trochu nudné pasáže rozhovorů, respektive spíše monologů, Egypťana.

maryzka
06.06.2020

Kdysi dávno jsem ji četla, pamatuji si ji vydáním z dřívejška, ale dřív mě nějak nezaujala. Nyní jsem si jí připomněla v souvislosti s článkem o Pompejích( bohužel mi nějak unikl). Ale myslím si, že autor tu atmosféru města a zkázu vystihl přesně.

Lili2
03.10.2019

Pro mě nebyl rozjezd zas tak pomalý, jak jej popisují níže uvedení čtenáři. Normální to byl rozjezd, zažila jsem totiž horší. Jinak čtivé dílko.

Hotovson
18.09.2019

Přes ten začátek jsem se musel opravdu prokousat, ale nakonec jsem rád, že jsem vytrval a nakonec byl odměněn vynikajícím příběhem.

Fascinuje mě, že autor byl v Pompejích vlastně jako turista a do města zasadil díky svojí fantazii i tehdy dostupnym pramenům, ať už archeologických nebo zápisků pamětníků (co se týče samotnýho výbuchu Vesuvu) úžasnej příběh a tak ho oživil.

Rád bych se do Pompejí taky někdy podíval.