Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

Veronika33
14.10.2022 4 z 5

Bola som veľmi zvedavá na prvú knihu od tohto autora a tešila som sa na super thriller. Kniha sa mi zo začiatku dosť ťažko čítala, nie a nie sa začítať, netvrdím, že problém bol v príbehu skôr som nemala priaznivé podmienky na čítanie...Napriek tomu si myslím, že kniha je dostatočne pútavá aj zaujímavá, hej občas mi niečo vadilo/vytáčalo na konaní hlavných postáv, ale napríklad pointa príbehu bola pre mňa prekvapenie, bola som totálne vedľa kto je vlastne "záporák". Teším sa na ďalšie knihy od tohto autora.

Aiden888
13.10.2022 5 z 5

Skvělý thriller, vyplatí se překonat pár prvních stránek a počkat si na to nejlepší. Příběh mě udržoval celou dobu v napětí a nemohla jsem se dočkat vysvětlení, co se vlastně v té lesní chatě stalo. Za mě pecka.

8211
05.10.2022 2 z 5

Pomalu se rozjíždějící a nepřehledný děj, nedávající moc smysl, obě hlavní protagonistky byly na pár facek. Čekala jsem nějaký strhující závěr, jak bylo avizováno zde v recenzích, ale nepřišel, nuda až do konce.

Satyrka
22.08.2022 2 z 5

Hodně čtenářů se řídí tím, že pokud je kniha po 100 stranách nezaujme, odkládají ji. Kdybych se tím řídila i já, tak jsem ji dávno odložila, ale nerada knihy odkládám a tak jsem jí dala šanci. Nicméně to možná byla chyba. Kniha mě vlastně nudila. Žádné "wow" momenty, žádné pořádné zvraty, nic. V podstatě to nejzajímavější vám už prozradí anotace. Takže velké zklamání...

WaN635
20.08.2022 3 z 5

Velmi pomalý začátek, mě se upřímně dost táhl a myslela jsem, že knihu odložím.
Poslední třetina knihy se rozjela a i přesto, že jsem viníka podezřívala, tak jsem jej plně neodhadla.
Celkově to byl průměr, nic extra, ale ani úplný blábol.

Shardlake
14.08.2022 3 z 5

Tuto knihu řadím k autorovým slabším.

JaneCZecek
03.08.2022 4 z 5

(SPOILER) První polovina knihy se mi četla velmi pomalu a málem jsem knihu odložil. Druhá část je již dějově plnější a závěr slušně odsýpá.
Při závěrečném rozuzlení se mi zdá, že v celé knize chyběl jakýkoliv náznak, díky kterému by čtenář mohl získat podezření právě na danou postavu.

aliza
24.06.2022 4 z 5

Moje třetí kniha od autora, malinko slabší, ale i tak za mne super, hlavně od poloviny knihy, do konce jsem stále nevěděla, kdo je dobrý a kdo zlý, konec hodně zajímavý.

anezur33
20.06.2022 4 z 5

Ze začátku se to vleklo,konec opravdu překvapil.

Drahuska12
15.03.2022 3 z 5

Pro mě osobně nejslabší kniha od pana autora. Pouze za zajímaví ač ne úplně nepředvídatelný konec dávám 3 *. Ale jeho ostatní knihy mě zaujali mnohem více.

Verunka289
14.03.2022 3 z 5

Kniha byla ze začátku strašně rozvleklá a až ta do půlky jsem měla pocit, že se tam vlastně nic neděje... Hlavní postava Quincy mi byla strašně nesympatická, a to teda vydrželo až do konce. Jelikož mám thrillerů načtených už docela dost, pachatel mě vlastně vůbec nepřekvapil a tak nějak jsem si i myslela, že by to mohl být on/ona.

holkazaknihou
22.02.2022 4 z 5

Skvely thriller.. A ten konec?! Wow..

rilajaan
08.01.2022 5 z 5

Skvělé střídání současnosti s minulostí, ještě lepší vyobrazení hlavní hrdinky a jejího vývoje. A ten konec byl super.

KnihomolkaMari
12.12.2021 3 z 5

U této knihy jsem opravdu váhala, jelikož ze začátku mi prostředí příběhu a hlavní hrdinka nepřišli úplně sympatičtí. Nicméně se z knihy postupem děje vyvinul dobrý thriller, jak má být. Prakticky za polovinou jsem se už nemohla odtrhnout a napětí se zde stupňovalo. I přesto, že jsem podezírala koho šlo, tak jsem byla na konci překvapená. Avšak nemůžu popřít, že poslední stránky zkazily lehce můj dojem.

Domiiiniika
28.10.2021 3 z 5

Prvá kniha od autora a pravdepodobne aj posledná. Mala som co robiť aby som knihu neodlozila lebo som si myslela od začiatku kto je v skutočnosti ,,vrah" Ale som rada ze som to dočítala do konca a moje podozrenie sa nenaplnilo. Aj keď bol záver knihy pre mňa prekvapujúci, nic to nemení na tom ze som 2,5 hodiny môjho času venovala čítaniu o stále tom istom a modlila som sa, kedy sa už konečne niečo začne diať. Stačilo by mi prečítať prvých sto strán, rýchlo prelistovanych a posledných päťdesiatich .

Kateřina259
06.10.2021 3 z 5

Za mě autorova nejslabší kniha. První polovina knihy je nezajímavá a děj se táhne. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická. Jediné, co se mi líbilo bylo rozuzlení, a proto dávám 3,5*

Raddkaa
25.09.2021 3 z 5

Za horor to úplně nepovažuji. Do první poloviny knížky mi trvalo než mě to začalo brát, ale s blížícím se odhalením pachatele bylo stále těžší knihu odložit. V knize se skvěle střídají pasáže mezi tím, co se stalo v onu osudnou noc a současností.

vydzu
13.09.2021 3 z 5

Kniha mě docela zklamala, ale je pravda, že jsem od ní očekávala víc. Napětí bylo na thriller opravdu nízké, polovina knihy mě moc nebavila. Ale mám ráda, když u mě kniha vyvolá nějaké pocity, a tady mi na konci bylo dvou postav opravdu líto. Taky se mi hodně líbily pohledy do minulosti, těšila jsem se na to, až se odhalí, jak se to vlastně všechno stalo. Celkově je to za mě docela fajn kniha, ale znovu se k ní asi nevrátím.

iiiccc
10.09.2021 3 z 5

Napětí lehce podprůměrné. Pří čtení dobré, ale po odložení mě příliš nelákalo se do příběhu vrátit. Rozuzlení nečekané. I když to není úplně špatné, je to autorova nejslabší kniha.

Kami33
03.08.2021 4 z 5

Hmm, zajímavé... začátek tedy nic moc, v polovině jsem myslela, že jí odložím, pak jsem tomu dala šanci a poslední třetina byla zábavná. Hlavní hrdinka byla poměrně nesympatická a chovala se dost podivně.