Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

pavla.ba
05.07.2021 5 z 5

Mně se kniha teda moc líbila. Zajímavý námět, velmi neotřelý, děj ubíhal rychle, rozuzlení překvapující. Čtení jsem si užila. Nebyla to nějaká vysoká škola thrillerová, ale velmi jsem o tom stěžejním tématu přemýšlela a neustále o tom s někým musela diskutovat. Dávám plusový bod za ty retrospektivní kapitoly.

roso.mak
02.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Kniha mě nalákala anotací, ale ve skutečnosti byla velmi nudná. Dramatický závěr je klišé na klišé, kdy vrahem není domnělý vrah, a dokonce ani další z charakterů, který je tradičně předkládán čtenáři, ale člověk tak překvapivě nepravděpodobný, až je konec hrozně neuvěřitelný a knihu kazí.

Knihu jsem přeskákala za necelou hodinku a jsem si jistá, že jsem o nic nepřišla.

tulip131
02.06.2021 3 z 5

Opravdu jsem poznala až v závěru knihy, kolik těch "posledních dívek" vlastně je, z Quincy se vyklubalo pěkné kvítko. Nic není jak se zdá, klam, lži, ztráta paměti. Závěr knihy jsem přečetla na jeden zátah.

Comelye
31.05.2021 5 z 5

První kniha od tohoto autora a i když se začátek lehce táhl tak se kniha velice dobře četla. Konec mě překvapil, pro mě nečekaný...

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Takový konec jsme nečekala. Celou dobu se snažíte vymyslet, jak to tedy bylo, jak to je a stejně nakonec zjistíte, že jste úplně vedle. Skvělá kniha a určitě doporučuji všem milovníkům thrillerů.

Listonožka
18.04.2021 1 z 5

Tak za mě docela nuda, námět byl dobrý, ale napsáno divným stylem... Konkrétně mou pozornost to prostě upoutat moc nedokázalo. Odvíjet se to začalo až cca od poslední třetiny. Do té doby jsem to odkládala snad 5x a pořád si říkala, že to z povinnosti dočtu. Jedinné plus je, že vraha se mi podařilo odhalit až u konce, což se mi běžně nestává :-)

Zlatinka.Emilly
21.03.2021 3 z 5

Ani nevím jestli se mi kniha líbila nebo ne. Rozhodně to podle mě není jeden z nejlepších thrillerů, jen prostě takový: dalo se to přečíst. Místy napínavé, závěr překvapivý, poslední stránky trapné. Zvláštní bylo, že se vždycky po hromadném vyvraždění zachrání jedna dívka.

Jájinka
16.03.2021 2 z 5

Dlouho mě to nebavilo, až v poslední třetině se to zlepšilo, ale celkově teda nic moc.

OnlyFour
25.02.2021 5 z 5

“Zmizelá” sa mi vôbec nepáčila, zato toto veľmi. Nemala som prehnané očakávania a dostala som po dlhej dobe super napínavý thriler. A odpúšťam aj otravné xanaxy a ten záver, ktorý bol síce prekvapivý, ale úplne 100% ma neuspokojil, možno na 95% (chcela som väčší masaker :D). Inak sa kniha číta sama.

IreneP
24.02.2021 4 z 5

Poslední dívka je povedený thriller typu vyvražďovačka, i když tady zapomenutá a musíme se k ní dopracovat. Rozjezd je trochu pomalejší, ale mě nenudil. Pravdu jsem sice odhalila, ale i tak mě knížka zajímala až do poslední stránky.

Pajuška59
19.02.2021 4 z 5

Po přečtení knihy Poslední lež jsem se na tuto knihu opravdu velice těšila. Bohužel, ji musím ohodnotit o trochu hůře. Do knihy jsem měla velký problém se začíst, ale jakmile jsem došla za polovinu už to bylo dobré. Téma knihy bylo také zajímavé, takže mohu určitě doporučit.

DenisaV
12.02.2021 4 z 5

Kniha se mi trochu hůř četla, což jsem dávala za vinu překladu. Jinak příběh se mi moc líbil, i když od dvou třetin už se dal vrah dost dobře odhadnout. Celkově na knihu budu vzpomínat v dobrém. Jak se člověk dostane přes počáteční krkolomné čtení, děj ho chytne a zbytek už jede jak po másle.

kakaovaknihovna
25.01.2021 4 z 5

Super kniha, ve které nemůžete věřit nikomu. Líbí se mi, že jsou tam promyšlené postavy a celé je to dost o psychice. Také jsem uvítala mezikapitolky s úryvky dne masakru hlavní hrdinky, to bylo takové osvěžení.
Konec jsem sice odhadla, ale protože se mi to u knih stává často, nevadilo mi to. Nečekala jsem, že mě to bude bavit tak moc.

Janík511
21.01.2021 4 z 5

Polovina knihy byla dost bída. Teprve druhá část mě vtáhla do děje a musela jsem ji dočíst na jeden zátah. Celkově knihu hodnotím jen jako průměrnou, ale za druhou část jsem ji dala přece jenom o hvězdičku více.

Maus
16.01.2021 3 z 5

Od této knížky jsem měla vysoké očekávání a to hlavně po přečtení knihy, zamkni poslední dveře, která byla naprosto dokonalá. Takže jsem trochu zklamaná. Kniha se mi nečetla tak dobře a hlavní hrdinka mi byla hrozně nesympatická. Ale musím uznat, že konec překvapil.

Bulldog
13.01.2021 3 z 5

Pomalý rozjezd, ale pak už to byla docela slušná kriminálka a dokonce s uvěřitelným koncem..

Lejčís
10.01.2021 4 z 5

Musím přiznat, že zpočátku mě kniha strašně nudila..první třetina byla vyloženě natahovaná a tak trochu o ničem. Ve druhé se to začalo rozjíždět, ale neměla jsem ponětí, kam to směřuje nebo by mohlo směřovat, takže mě to taky nějak extra nebavilo. Až ve třetí třetině jsem se do toho zabrala a nemohla knihu odložit, stránky ubíhaly po rukama, neustále jsem otáčela a nemohla od knihy odtrhnout oči. Konec jsem vůbec nečekala a nadchnul mě a právě za něj dávám 4 hvězdy, jinak bych knihu hodnotila jako průměr. Do Zmizelé (jak píše King na přebalu) to má sakra daleko, ale rozhodně stojí za přečtení.. jen musíte přežít tu první třetinu :)

Adýsek69
14.12.2020 5 z 5

Další knížka, která začala být zajímavá až od sté stránky, ale výsledek byl dokonalý. Čtivý a velice zajímavý. Nebráním se dalším knížkám od této autorky.

Aya81
13.12.2020 4 z 5

Napínavá, zajímavý námět.. ale na 5 hvězdiček tomu přece jen něco chybělo.

vlkove
10.12.2020 5 z 5

Ty jo za mě je to pecka. Jde o to, že já skoro thrillery nečtu. Zde mi vyhovovalo, že příběh se zaměřoval spíše na vyrovnání se s příběhem, než na akci a vyšetřování. Zároveň mám velice ráda tyto ,,thrillery,, orientované na mladé lidi.
Věřím, že zarytým nadšencům do thrillerového žánru, to sednout nemusí a může jim to připadat zdlouhavé a bez akce.
Já jsem opravdu nadšená a od autora chci číst i další knihy. Doporučuji jako skvělé čtení pro ty, kteří čtou thrillery jen okrajově, případně pro ty, kteří mají rádi vykreslení lidských dramat.