Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

marty77
23.11.2017

Kiki85. Toto vydavatelství ebooky bohužel nevydává.

Kiki85
21.11.2017

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte, kdy bude k dostání v podobě eknihy?

evasamankova
20.11.2017 5 z 5

Napínavý thriller s nepředvídatelnými zvraty a hlavně postavami.

Veve721
16.11.2017 4 z 5

Přestože mi hlavní hrdinka nesedla a na jejím osudu mi nezáleželo, zaujaly mě kapitoly z událostí v Pine Cottage. Ty jsou pro mě největším tahačem příběhu. Líbilo se mi postupné odhalování toho, jak se vše seběhlo a velké plus dávám za nečekaného sympaťáka - nikdy bych neřekla, že si ho nakonec tolik oblíbím. Poněkud pomalejší začátek mělo na svědomí přílišné šťourání v psychice hlavní hrdinky, i tyto kapitoly však byly zajímavé, přestože šly mimo žánr knížky. Plnohodnotného thrilleru se dočkáme na konci knížky, kde jedna akční scéna střídá druhou, čtenáře čeká nejedno překvapující odhalení a nevyhneme se ani trošku krvavějším scénám, které k této literatuře prostě patří. Za pozornost rozhodně stojí a jsem ráda, že jsem si mohla přečíst recenzní výtisk ještě před oficiálním vydáním.

myshak
13.11.2017 5 z 5

Hodnocení obsahuje lehký náznak spoileru...
Knihu jsem přelouskala za rekordní 3 dny. Už od začátku kniha ppukazuje na dva možné pachatele a ve finále je to úplně někdo jiný. Musím řict jen WOW. Fakt výborné čtivo, napínavé do posledního konce! Poslední dvě stránky s novou událostí mi příjdou úplně zbytečné ale budiž. Opravdu pěkná knížka. Jestli bude filmové zpracování, budu v první řadě. Těším se na další knihy autorky!!

Aleen
09.11.2017 5 z 5

Myslím, že u tohoto titulu často najdeme hlášku: "Čte se sama" :-). V každém případě jsem ji zhltla - mám totiž ráda, když minimálně jedna z hlavních postav je alespoň trošku psychopat. Autorka nám nabídla hned od začátku několik možností, koho si vybrat za podezřelého záporáka, ačkoliv se všichni snažili tvářit jako klaďasové. Užila jsem si spád knihy a bavila se - ne, že bych se smála, ale odpoutala mně od skutečnosti a to je občas potřeba. Povedená detektivka!

bookcase
07.11.2017 5 z 5

Výborné. Myslela jsem, že jsem vše uhádla, a ono jaksi nic. Pěkně nečekané zvraty.

Ivuska.09
06.11.2017 4 z 5

Napínavé a zajímavé - dvě slova, která celý příběh nejlépe vystihují. Rozuzlení překvapivé, pokud jsem tušila, jak to dopadne, tak opravdu až k samotnému závěru. Pro fanoušky thrillerů slušné čtení.

Márinka
28.10.2017 4 z 5

Další zajímavý příběh, v němž důležitou roli hraje amnézie. Více v recenzi.

Áňa 998
26.10.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Plná akce a napětí, jak to má být ;)