Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 607

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

HankaL
09.06.2017 4 z 5

Knize dávám 4 hvězdičky. Ze začátku jsem se nemohla knihou srovnat, nevěděla jsem o co jde kdy se to co autorka vypráví odehrává a jaká postava to vypráví. V průběhu se mi kniha začala opravdu líbit, ale konec mi moc neseděl, myslím si, že ho autorka měla úplně dodělat, nebo to nechat být. Ale v celku se mi nápad a myšlenka líbily a sžila jsem se s Zoo. Doporučuji všem, co si chtějí přečíst cokoliv, kde není romantika na prvním místě a těm, kteří mají rádi, když jim kniha nedá spát.

Aires
25.05.2017 4 z 5

Poslední je kniha s velkým potenciálem. Post-apo knihy mám ráda, drsné světy také můžu a k tomu navíc lákavé téma reality show= ideální kombinace. Ale kniha by si zasloužila lepší zpracování, dalo by se z ní vytěžit mnohem více. Tento svět dává spoustu možností jak rozehrát napínavou hru o život, místo toho Zoo jen putuje, sotva se dívá kolem a mistrně popírá skutečnost...

Jane417
23.05.2017 4 z 5

Četla jsem lepší knížky, ale i horší! Mě "Poslední" nezklamala. Není to narvané zvraty nebo nějakými šokujícími momenty a hlavní hrdinka reality show "Ve tmě" je dost naivní, když si neustále myslí, že se nic neděje... Příběh je ale čtivý, není špatný. Na konci do sebe vše zapadá, nebylo nic, co bych nepochopila nebo to nějak nesedělo.

dave268
20.05.2017 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček, chvilku mi trvalo než jsem se dostal do děje, ale pak jsem od ní nemohl odtrhnout oči, kdo má rád postapokalyptický žánr, tak doporučuji.

Jandýs
10.05.2017 1 z 5

Tedy, takhle se často nevyjadřuji o knížkách, ale tahle byla o ničem... co bych k tomu víc řekla.. POSLEDNÍ - nepamatuji si, že bych si snad někdy vděčně oddychla, že už jsem u konce čtení.. do 3/4 knihy jsem pořád doufala v nějaký zajímavý zvrat, jenže nic takového se neuskutečnilo...

Elkiss
09.05.2017 4 z 5

Než jsem se vžila do děje a stylu autorčina psaní, tak mi to trochu trvalo. Ale po přečtení pár desítek stránek mě příběh strhl a všem ho nadšeně vyprávím. Bohužel mnoho lidí by to vidělo raději zfilmované než ve psané podobě. Na to bych osobně asi neměla žaludek.... Soucítím s hlavní hrdinkou, tomu co se stalo by nechtěl věřit nikdo... a kdo Vám zaručí, že to všechno není vlastně pravda....?

Lucik87
08.05.2017 4 z 5

Originální námět, čtivé.

burianek
08.05.2017 odpad!

Nic strašnějšího jsem nečetl. Čekat do 260 stránky knihy na to, až ta blbka pochopí realitu kolem sebe je fakt zážitek. Bez jakéhokoli překvapení. Autorka jenom popsala a ještě hodně špatně své osobní zážitky z kursu o přežití. Na knize je jasně vidět, jak se dá poměrně dobrý nápad totálně zabít. Obaleno naprosto nezajímavým, neobjevným a slaboduchým balastem, který mě absolutně nic nedal. Styl psaní příšerný, nečtivý. Už nikdy více.

Attia
03.05.2017 3 z 5

Příběh Poslední měl velký potenciál a oceňuji zejména neotřelý způsob zpracování, nicméně až v příliš mnoha směrech je kniha nedotažená nebo nelogická a hlavní postava nepatří zrovna mezi nejsympatičtější jedince s nejpropracovanějších charakterem. Ale jedná se o autorčin debut, takže si myslím, že ve své první knize odvedla solidní práci.

Peace
29.04.2017 5 z 5

"Když neskutečné převáží skutečné, kde vlastně leží pravda?"

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst, moc mě nebavily pasáže popisující samotnou hru. Někde v půlce příběhu se však všechno zlomilo a já se od knihy nedokázala odtrhnout. Autorka skvěle vystihla momenty, jak ve stresových situacích dokáže fungovat lidský mozek a celkově je děj opravdu dobře promyšlený.
Mohu dodat pouze jediné - kniha se pro mne stala zážitkem, místnímu hodnocení navzdory ;o)

DoDidDone
29.04.2017 5 z 5

Z celého čtení mám smíšené pocity, ale ty pozitivní převyšují.
Ano, Zoo je přehnaně naivní, ale vzhledem k tomu, jak tvrdá soutěž byla, se není čemu divit. Na knize se mi líbila slovní zásoba a velmi malé opakování slov, tedy až na: "Zpražit pohledem" :)
Nelíbil se mi ale konec, takové konce já příliš nemusím, už jsem jen čekal, až Zoo řekne, že všechno byl sen nebo něco v tom smyslu. Autorka sáhla po několika složitých tématech, kde alespoň mně připadá, že nevyužila potenciál knihy, který je obrovský. Tři sta stránek mi v tomto případě nestačí, pořád mám v hlavě velký otazník. Tohle byla autorčina prvotina a byla čtivá a zajímavá, nebyla podobná žádné jiné knize a titul Bestseller si určitě zaslouží!

Lindulinek
26.04.2017 3 z 5

Kniha tématem zajímavá, jen v některých okamžicích postavená na hlavu.Ale vzhledem k žánru, se s tím musí počítat.

rodak
26.04.2017 4 z 5

Četlo se to dobře.Knihou se táhlo to vzrůstající šílenství hlavní hrdinky neuvědomujíc si
skutečnou realitu.Trošku hokej ve střídání různých jmen ale bavilo mne to.

Bee
25.04.2017 4 z 5

Když je kolem knihy takový boom, tak mě to většinou zklame, ale tentokrát to vyšlo docela dobře. Námět mi prostě sedl a tak nějak mi přišel k chuti. Co se mi na tom nejvíc líbilo je, že to nebylo ani tak zaměřené na to, jak to chodí v při natáčení takové show - ačkoliv i to bylo dost zajímavé, nebo na vztahy mezi jednotlivými soutěžícími, ale naopak právě na hlavní hrdinku a to, jak vše prožívala a vykládala si zrovna ona. Je to hezká ukázka toho, jak lidská mysl funguje a vyrovnává se s událostmi. Pro mě byl Zooin vývoj dost pochopitelným, když vezmeme v úvahu vše co se stalo a spojíme to s jejími životními obavami. Takže za mě práce s postavami dobrý. Co se mi moc nelíbilo, byla až moc velká zřejmost toho, co se děje. Když se v úvodu něco dozvím, většinou jsem celou knihu na vážkách, zda je to opravdu tak nebo mám očekávat něco jiného. Tady jsem čekala nějaký brutální zvrat, který však nepřišel. I tak je to skvělé počtení a rozhodně knihu doporučuji.

lucin_a
25.04.2017 5 z 5

Příběh mě velmi nadchnul, hlavně svojí jedinečností - námět, styl vyprávění, fikce vs. realita.
Fandím spisovatelce, dle mého názoru si nálepku "bestseller" zaslouží.

XenasChakram
23.04.2017 odpad!

Strašná hovadina, úplně mě mrzí, že jsem po knize sáhla. Ztracený čas....

petrarka72
20.04.2017 4 z 5

Slušná postapokalyptická story, v mnohém uvěřitelná, s atraktivním pozadím natáčení reality show, jež se mění v putování uvěřitelné hrdinky smrtelně nebezpečnou krajinou. Hra s časovými rovinami, s tématem (mimo jiné) deformací reality nejen skrze média a pro mne velmi silným motivem sebeklamu, který může být smrto-, ale paradoxně i spásonosný. Část, kdy si hlavní postava uvědomí pravdu a její následky, je velmi sugestivní...

veronika9143
20.04.2017 4 z 5

Kniha neměla špatný námět, sice silně připomínala Hunger games, ale ty co nečetli nebo jim nevadí podobnost těchto knih, tak určitě ocení celkový příběh. Začátek mě zaujal a docela i chytil, popis soutěže, jak probíhá na oko diváka bylo skvělé. Bohužel putování Zoe se lehce táhlo a ztratilo efekt ve chvíli, kdy po několikáté odmítla připustit realitu.

frosicka
19.04.2017 2 z 5

Jedna velká nuda, od začátku až do konce. Vyprávění ve dvou liniích neurazilo. Popis soutěže byl opravdu jen popis - ten je takový, a dělá to a pracuje jako tohle. Žádná zvláštní tvůrčí činnost. Hlavní hrdinka - ZOO/Mae/Sam byla symbolem absolutní průměrnosti, postava nebyla propracovaná, během celé knihy jsme se o ní v podstatě nedozvěděli nic, co by ji aspoň trochu přiblížilo. Když už nezaujme hlavní hrdinka, tak to musí vykompenzovat skvělý děj, což se tady vůbec nestalo. Dobře se to četlo snad až po dvousté straně, kdy děj začínal mít trochu spád. Ale i tak tam toho bylo dost, co mi lezlo na nervy. A tu poslední kapitolu si mohla autorka odpustit. O tu snad ani nikdo nestál.

Zlatovláska
19.04.2017 1 z 5

Přebal knihy a poutavá slova "Show už skončila, ale ona to neví..." mě zaujaly na první pohled, a proto jsem knihu koupila a moc se na ni těšila...Utvořila jsem si o ději knihy jakousi svoji představu, ale bohužel ta se tedy nekonala... Po přečtení kapitoly "0" jsem byla velmi zklamaná, neboť již na samém začátku se mi odkryl celý samotný děj titulu, což je pro mě velké zklamání. Knize dávám jednu hvězdičku za vynikající, velmi lákavý přebal knihy.