Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

icewind
31.01.2020 3 z 5

Nemyslím si, že si knížka zaslouží někdy až přehnaně negativní hodnocení, já kupříkladu zase nechápu přehypované hodnocení jiných, podstatně věhlasnějších autorů, ale to je samozřejmě věc názoru. Za mě to vůbec nebylo špatné, děj ohraničený reality show v kombinaci s propuknutou epidemií čehosi.....což možná v dnešních dnech dává příběhu lehce mrazivý punc. Trochu mě jaksi zklamal konec, takhle to dopadnout tedy nemuselo, ale zkrátka někdo to rád temnější. Zásadní čtení vašeho života to určitě nebude, ale poctivé tři hvězdy a něco si to podle mě zaslouží úplně v pohodě. A hlavně ten virus....hm hm....

hanka6036
20.01.2020 1 z 5

Ke knížce jsem se vracela snad 4x a pokaždé jsem ji odložila a nedočetla. Na mě příliš mnoho postav, příliš mnoho jmen a přezdívek, takže jsem se v knížce dost ztrácela. Nijak mě nevtáhla do děje a ničím nezaujala. Doteď nějak nechápu, že zrovna taková kniha může mít označení bestselleru.

mona.benny
28.12.2019 1 z 5

Právě dočtena.Lakala mě obálka, bohužel to je asi vše co bylo lákavé.Dej vcelku o ničem,myslím že nápad měl potenciál ale nějak se autorce nepodařilo využít co nabízel.Velke zklamaní, musím si spravit chuť ke konci roku něčím lepším ????

Spid
15.11.2019 2 z 5

Absurdní..

evacerna18
14.11.2019 1 z 5

Tahle kniha byla naprostá ztráta času. Začala jsem ji číst, protože mě nalákala masivní reklama a zajímavá anotace, ale tak na straně 50 mi bylo jasné, že jediná dobrá věc na knize je její PR.
Kniha nemá se sci-fi žánrem nic společného, podle závěru bych ji zařadila někam do červené knihovny. Děj tady skoro úplně chybí. Navíc autorka na papír hodila každý nesmysl, který ji zrovna napadl - například asi tři strany jsou věnované myšlenkám o menstruaci... Postavy jsou ploché, jejich chování není ani trochu uvěřitelné. Skoro celý "děj" se navíc točí okolo reality show. Aby toho nebylo málo, tak je kniha opravdu hrozně napsaná a v českém vydání je snad na každé druhé straně překlep. Dávám knize 1* a i to je hodně.

Termina
06.11.2019 2 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala.

Polinka92
24.10.2019 3 z 5

Ze startu mi ta hra připomínala Robinsonův ostrov. Chvíli trvalo, než jsem se zavezla, ale od poloviny jsem knihu nedokázala odložit. Otevřený konec, ale pěkný děj.

Lena79
18.10.2019 5 z 5

Mě se to líbilo. Od první chvíle mě zaujala soutěž jako taková, včetně všech zůčastněných. Nicméně mě občas jen tak okrajově rušily myšlenkové pochody hlavní hrdinky. Hlavně v okamžiku, kdy jí mohlo ledasco dojít. Jako, že něco není v pořádku... Každopádně se kniha četla dobře, trvalo mi to jeden den.

Terrez93
09.10.2019 1 z 5

Tak tohle byla zatim bez pochyby ta nejhorsi knizka jakou jsem letos cetla.. Knizku jsem cetla snad pul roku, vzdycky jednu kapitolo a pak to neslo, musela jsem ji odlozit a cist neco jineho, malem jsem to i vzdala, ze to proste nedoctu, ale premohla jsem se, porad jsem doufala, ze prijde nejaky boom, áe bohuzel. za me nective, nezajimave napsane a formulovame, vubec me to nevtahlo, bohuzel

Vera Silent
27.09.2019 5 z 5

Malokdy me kniha zaujme obalkou a synopsi natolik, abych po ni skutecne sahla, ale tady se to povedlo. Uplne prvni veta kapitoly 0. (mimochodem skvely napad zacit 0.) hned zaujme a celkove me pribeh moc bavil. Zoo je sympatacka a je dobre dotahnute, ze se dozvime jeji jmeno az uplne na konci. Prave ten konec byl navic bravurne zvladnuty: nebyl usekly ani preslazeny ani kycove tragicky, zkratka velmi uspokojivy. Stridani kapitol me take nijak zvlast nevadilo, protoze me bavila cast o soutezi stejne jako postapokalipticka Zoo. Je sice pravda, ze soutezici maji v jedne casti prezdivky a v druhe jmena, takze je treba budto trosku pozapojit mozkove zavity anebo se hodit do pohody, smirit se s chaosem a uzit si jizdu, protoze popravde umet priradit to spravne jmeno k vedlejsi postave je fakt nepodstatny detail. Jako prvotina autorky je to velice solidni.

kackahracka
23.09.2019 1 z 5

Nápad zajímavý. Vlastně skvělý. Bohužel asi tak u třetí kapitoly vám dojde, že rozhodně nepůjde o příběh, který byste si chtěli číst. Nedočteno.

evik_svistik
17.09.2019 5 z 5

Docela mě udivuje zdejší hodnocení, já jsem totiž z knihy nadšená. Běžně moc postapokalyptické knihy nečtu, ale nebráním se jim. Tohle mělo velmi originální nápad, napsáno velmi čtivým stylem, že se mi až nedařilo knížku odložit.

rode
06.09.2019 4 z 5

Hodnotit knihu jako Bestseller je asi velmi unáhlené. Nicméně, kniha není špatná. Přečetla jsem ji za dva dny a možná, kdybych nemusela do práce, tak přečtu za den. Je to taková jednohubka, která mě celkem bavila, ale žádná bomba to tedy nebyla. Líbilo se mi, že zde nejsou nacpaní zombie, kteří jsou skoro v každé apokalypse, ale že svět jednoduše zachvátí chřipka, kterou ne všichni zvládnou. Reality show, která zrovna probíhala to naruší plány a z důvodu toho, že ne všichni jsou imunní, se ani nepodaří všechny účastníky zachránit, proto se hlavní hrdinka vydává na cestu, která ji podle ní vede k výhře. Opak je ale pravdou.
Prvotina autorky je dobrá, určitě by měla s psaním pokračovat.

SoniaR
01.09.2019 5 z 5

Kniha se četla moc dobře. Taková oddychovka :)

tacek01
07.08.2019 5 z 5

Vzhledem k oblíbenosti reality show se mi tahle kniha ohromně líbila. Bylo úžasný jak celou dobu věřila, že je vše jen narafičené

Dzjnaa8
01.08.2019 2 z 5

Čekala jsem větší vzrůšo na to, jak dobrý námět to je. Trochu mi to místy přišlo jako Živí mrtví a Hunger Games dohromady.

chaera
11.07.2019 2 z 5

Tato kniha měla obrovský potenciál, který ale bohužel autorka nedokázala využít. Kniha byla plná zbytečných pasáží a momentů, kdy se nic nedělo a samotné vyvrcholení knihy bylo zkrátka zklamání. Žádné velké boom se nekonalo, celý román tak nějak vyšuměl do prázdna. Konec byl otevřený, což mi k tomuto typu knihy nesedělo, myslím, že by bylo lepší, kdyby autorka knihu řádně zakončila. Dvě hvězdičky dávám za nápad a styl psaní, ale rozhodně nemůžu knihu doporučit k přečtení. 2/5

Michelleta
10.07.2019 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, nebavily mě absolutně kapitoly, kde byl vylíčen děj, co se dělo ještě v soutěži v týmových výzvách. "Soutěžní" kapitoly byly táhlé a nudné. Naopak se mi líbil konec, jak bylo vylíčeno co se stalo, když propukla nákaza, taky se mi velmi líbila zápletka s novorozencem, kterému Zoo nepomohla...

Avšak podruhé bych si knihu již nekoupila a nepřečetla. Ke zdárnému dočtení do konce jsem se musela tentokrát nutit:(

Roscata
09.07.2019 5 z 5

Podle hodnocení a komentářů hodně lidí kniha zklamala. Většinou se hodnocení a komentáře shodují s mým názorem, tentokrát ale výjimka potvrzuje pravidlo.
Sice bych to za bestseller neoznačila ale rozhodně má něco do sebe. Líbil se mi celý nápad s reality show která, aniž by to soutěžící Zoo věděla, skončí protože na světě vypunke epidemie. Je zajímavé sledovat co vše je člověk schopný brát jako triky a nahrané situace.
Nejvíc mě zasáhla část kdy si Zoo začíná přiznávat, že vše okolo ní je skutečné. A nejvíc asi vyprávění o modrém domě.
Jediné co mi na knize vadilo bylo střídání jmen a přezdívek u postav. Chvílemi to bylo dost matoucí, zvlášť když nám postavy byly na začátku představeny jen přezdívkami.
Kniha končí heppyendem, což u postapo nebývá zvykem, takže mi to vlastně ani nevadilo. Aspoň to byla trochu změna.

Magrata15
06.07.2019 4 z 5

Zajímavý příběh na styl postapo románů.