Posledná pani Parrishová

Posledná pani Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389406/bmid_posledna-pani-parrishova-6NC-389406.jpg 4 1331 469

Amber Pattersonová už nechce žiť ako bezvýznamná nula, neviditeľná žena, ktorá splýva s davom. Má pocit, že si zaslúži viac. Zaslúži si luxusný ,pohodlný a bezstarostný život. Daphne Parrishová je zlaté dievča z Bishops Harbor v Connecticute. Má všetko, po čom Amber odmalička túžila – vyzerá ako bohyňa, býva v priam katalógovej vile a jej manžel Jackson je milionár. Parrishovci patria medzi miestnu honoráciu, majú moc, peniaze, styky a ľudia ich obdivujú. Prečo by niekto mal mať všetko a iný nič? Amber sa rozhodne rozvrátiť sladký život sokyne a zaujať jej miesto po boku Jacksona. No dômyselný plán jej môže skrížiť starostlivo skrývané tajomstvo z minulosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Last Mrs. Parrish , 2017

Monika1717
31.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Kdo chce kam, pomozme mu tam. Amber chce manžela Daphne a ta se ho ráda zbaví. Amber neví, že je to psychopat, to pozná až po svatbě. Ale zbavit se ho už nestačí, protože ho zavřou za daňové úniky. A veškerý pohádkový majetek je zabaven. Chudá byla a i přes všechny intriky chudá zůstala. Typicky americký román. Četla jsem na dovolené, nic jiného jsem neměla, ale určitě vím, že se k této knize nikdy nevrátím. Ale určitě ji daruji jedné své kamarádce.

Janule809
29.08.2021 5 z 5

V druhé polovině knihy už pomalu tušíte co bude následovat, ale i tak super čtení

Petrasuvicka
22.08.2021 5 z 5

Taky by se to dalo nazvat příběhem o dvou psychopatech a jejich obětí. Velmi čtivé a napínavé. Skvělé je, že se autorky nevyzivaji v detailech toho, co se mezi postavami dělo. Možná ale tohle je i fakt, že kniha působí psychotickými a zvráceným způsobem. Fantazie čtenáře je kolikrát silnější než autorem naservírováne hrůzy :-)

Sammy.Boy
21.08.2021 5 z 5

"Život je ozvěna. Vždy se vše každému vrátí." Tím bych asi zrekapituloval celou tuto knihu! Perfektní zápletka, neotřelé podání a skvěle promyšlený děj, který nutí číst od začátku až do samého konce, kdy už chcete vědět, která ze zmiňovaných dam bude ta POSLEDNÍ PANÍ PARRISHOVÁ. Bravo!

NelaMaty
15.08.2021 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!

Bulldog
09.07.2021 5 z 5

Trochu průhledný a předvídatelný děj, ale i přesto se mi to líbilo.

Janadvorackova
04.07.2021 3 z 5

Šmudla potká ve fitku princezničku. Ta má doma dokonalého manžela, pochopitelně prachatého fešáka, všeuměla a dvě rozkošné dětičky (šedou myšku a spratka). Ale šmudla prožila v minulosti strašně moc zlého a touží si to vynahradit, zahojit se, vtírnout se, protože si to pochopitelně zaslouží :). Jako každá, žejo. Použije k tomu jakože doslova všecky ženské zbraně :).
A pak všichni zjistí něco, co vědět nechtěli.
Pan dokonalý zjistí, princeznička taky a šmudla se až do konce nepřestane divit :).

Bylo to trochu předvídatelné, ale dobře napsané, napínavé a dávkované pozvolna. Kniha má tři části. První z pohledu šmudly, druhou vypráví princeznička a třetí to dokonale rozsekne.

Akorát by mě zajímalo, jestli mají všichni boháči takové divné choutky :), abych se příště, až se budu ve fitku bavit s nějakou princezničkou náhodou nerozhodla, že bych chtěla být její kamarádka. Protože kdo ví, ženským se líhnou v hlavách šílené nápady, kecají spolu v šatně, půjčují si mycí prostředky, všelijak se očumují a hups, už si plánují nějaká ta setkání, žejo :).

Belanna
23.06.2021 5 z 5

Na začátku jsem si říkala, že to bude dobrá oddychovka a jen jsem si opakovala, že lidská hloupost nezná mezí. Když pak převzala vyprávění příběhu Daphne, kostičky začaly zapadat do sebe, stupňovalo se napětí a konec byl ve stylu "S čím kdo zachází, tím také schází."
Líbilo se mi to.

Nikusha
08.06.2021 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Tomu říkám thriller pro ženy.

Janík61
28.05.2021 4 z 5

Velice dobře napsaná kniha, četla jsem jedním dechem, doporučuji.

archivářka115
27.05.2021 4 z 5

Nejdřív jsem nemohla pochopit chování Daphne. Druhá část mě překvapila a třetí část byla vyvrcholení. Vůbec jsem to nečekala. Knížka se četla dobře, kdo má rád thrillery, tak bude spokojen.

andysek88
20.05.2021 5 z 5

Skvělé, napínavé, překvapující. Knížka se dobře čte. V tomto žánru patří určitě k těm lepším, příběh neni vůbec hloupý a předvídatelny. Doporučuji vsema dvaceti.

NannyOgg24
20.05.2021 4 z 5

Ze začátku nic moc, i jsem přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Ale pak se to rozjelo, líbila se mi hlavně druhá část vyprávěna Daphne.

Akťavs
13.05.2021

Nerada píši negativní hodnocení, ale mě kniha moc nezaujala. Dvakrát jsem ji chtěla odložit , vydržela jsem jen díky dobrým hodnocením zde na databázi a proto, že ji mám do čtenářské výzvy. Bylo to takové klišé, jak se říká , nahoře huj, vespod fuj , nebo kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Těžký život s psychopatem. Zápletka nebyla špatná, ale za mě žádná super jízda. Dávám 2 hvězdy za čtivost.

Hasali
06.05.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se nemohla začíst... ale pak se strhla jízda. Nakonec super čtení, který jsem musela dotáhnout na jeden zátah..

kramlinka88
02.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Bylo to vážně skvělé čtení, krátké kapitoly, knížka se četla sama :-) pár Kapitol jsem si poslechla i jako audio a taky skvělé :-) Místy mi příběh připomínal B.A.Paris, ale byl vymakanejsi, já naivka jsem tu zápletku neprokoukla :-D A Amber jsem přála nakonec úplně vše, dostala přesně to, co chtěla a co si zasloužila :-D

sidonka
02.05.2021 5 z 5

Do první části jsme se nemohl začíst, ale od druhá to byla jízda, někdy mi až mrazilo, co někteří lidé dokážou, ale karma je karma

ela1972
28.04.2021 4 z 5

Velice zajímavá kniha, která vás vtáhne do děje. Jen mi ten konec nějak připadal nějaký uspěchaný

Linda007
24.04.2021 3 z 5

Bohužel hodně předvídatelné.

VasnivaCtenarka
22.04.2021 5 z 5

AUDIOKNIHA:
73 poutavých kapitol je rozdělených do tří částí. V první části nás vypravěčka Tereza Dočkalová vpustí do světa závistivé Amber. Pochopíme naprosto dokonale její způsob myšlení. Provede nás svým plánem a budeme ho s ní také realizovat. Jana Plodková pak propůjčila svůj hlas Daphne, která nám vypráví druhou část příběhu. To už však příběh dostává jiný rozměr. Zde vyplouvají na povrch skutečnosti a tajemství, které příběhem krásně zamávají a vy se nebudete moci odtrhnout! Budete chtít vědět pravdu. A budete překvapeni, že nic není jak se zdá.

Poslední paní Parrishovou napsala Liv Contantine. Tohle jméno je však pseudonym a ukrývá v sobě dvě americké autorky – sestry Lynne Constantine a Valerie Constantine. Sestry tento příběh psaly prostřednictvím e-mailů a hovorů přes Skype, protože je od sebe dělí hranice tří států. A přesto dokázaly vytvořit až mrazivě dokonalý thriller, který jste už dlouho neposlouchali/nečetli.

Obě vypravěčky odvedly kus práce. Byla jsem překvapená, jak silně mě tento příběh při poslechu zaujal a vtáhl.

Při poslechu první části jsem měla trošku dojem, že kniha nebude mít spád, že se tam toho neděje příliš. Pokud i vy budete mít tento pocit, radím vám, abyste počkali. Ve druhé části se teprve začne odehrávat to pravé ořechové a nebudete schopni přestat poslouchat. Opravdu! Tohle jsem při poslechu audioknihy ještě nikdy nezažila!

Společnost Voxi audioknihu vydala v roce 2020. Celý příběh se vešel na jedno CD a celkový poslech vám zabere 12 hodin času.

Hlas Jany Plodkové a Terezy Dočkalové je opravdu velmi příjemný a to, jak s ním umí pracovat je…. obdivuhodné.

Tenhle poslech jsem si užila na 100%. A vím, že něco takového už asi dlouho, dlouho nezažiju.

Pokud milujete audioknihy a k tomu perfektně propracované thrillery, pak tohle musíte zkusit. Neváhejte ani minutu, protože tohle si opravdu užijete!