Posledná pani Parrishová

Amber Pattersonová už nechce žiť ako bezvýznamná nula, neviditeľná žena, ktorá splýva s davom. Má pocit, že si zaslúži viac. Zaslúži si luxusný ,pohodlný a bezstarostný život. Daphne Parrishová je zlaté dievča z Bishops Harbor v Connecticute. Má všetko, po čom Amber odmalička túžila – vyzerá ako bohyňa, býva v priam katalógovej vile a jej manžel Jackson je milionár. Parrishovci patria medzi miestnu honoráciu, majú moc, peniaze, styky a ľudia ich obdivujú. Prečo by niekto mal mať všetko a iný nič? Amber sa rozhodne rozvrátiť sladký život sokyne a zaujať jej miesto po boku Jacksona. No dômyselný plán jej môže skrížiť starostlivo skrývané tajomstvo z minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389406/posledna-pani-parrishova-6NC-389406.jpg 4.5541

The Last Mrs. Parrish (2017)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Slovart (SK)

Kniha Posledná pani Parrishová

munzarovalucie

Kniha mě mile překvapila. Trošku mi připomela knihu Za zavřenými dveřmi a o to víc mě bavila. Zápletka, nečekaný zvrat... knize nic nechybělo. Super.

sabca

Nemůžu jinak než dát plný počet hvězdiček. Kniha se moc dobře četla, že se mi jí těžko odkládalo. První část knihy byla z pohledu zlatokopky Amber a druhá z pohledu Daphne. Doporučuji

gigi77

Musím uznat, že mě to bavilo. Před touto knihou jsem četla "Za zavřenými dveřmi" B.A.Paris. Knihy si jsou dost podobné nejen tématem, přitom je každá jiná a svým způsobem originální. Obě představují kruté domácí poměry odehrávané v úspěšném finančně nezávislém světě. K Poslední paní Parrishové bych obzvláště ráda zmínila oblíbené heslo mého manžela: "Žer, ale nemlaskej!"

Ovšem takové vyznání lásky, jako puget růží se vzkazem: "Tvá kůže je jemnější než jejich okvětní plátky. Už teď se mi stýská. " ... to bych také roztála :-)

Klaaarka

Super. Napínavé,čtivé...

DominaCZ

Nó, i když takových námětů tu už byly tuny ve formě fimů i knih, toto se mi líbilo.
Umně popsané obě strany, nemohu souhlasit s místní hláškou, že je znát, kdy která sestra vzala propisku do ruky, protože je to slabší a jednoduché.
Ta kniha je dobrá, okamžiky nečekaný, popisy "vztahu" reálný.

Dobrá byla hláška Amber ve chvíli, kdy byly na vánočním výletě v NY a jedna z holek se vztekala:
" Na toho hajzla nebude stačit pouhé kamarádství a mírné zacházení."
Totál rozsek :)))))))))))))))))))

Svoja

Moc hezká kniha

pavlinka0250

Výborná kniha, která mě nutila číst a číst.
Napínavé, postupně gradující, žádná hluchá místa.
Za mě naprosto dokonalé a doporučuji přečíst.

peitho.1

Jednoduše geniální! Knih na podobné téma je spousta, ale tahle vybočuje promyšleností, napínavostí, čtivostí a skvělým závěrem. Kdo má rád psychologické thrillery, tak vřele doporučuji!

Mentolka78

První třetina knihy za mě nic moc, taková nuda. Donutilo mě číst % hodnocení. Pak zápletka dostává širších rozměrů. Amber byla dobrá mrcha :-) Víc se mi pak líbila druhá část, tu jsem tam vůbec nečekala doslova jsem četla jedním dechem - z pohledu Daph. Závěr dobrý, možná až moc překroucený.

dom.ini

Zápletka knihy není v dněšní době nijak zvlášť originální a děj je poměrně dobře předvídatelný, ale čte se opravdu dobře. Knížka plná intrik, manipulací a lží mě vtáhla a přelouskala jsem ji během pár dní. Ale něco ji prostě chybělo.

kalhojan

Do půlky jsem myslela, že je jednoduché předvídat další kroky Amber a další vývoj děje. Ne nuda. Ale ne thriller. Od půlky zvrat, nový pohled a známé věci dostávají nový rozměr. Příjemně napínavé.

Dadula118

Uf,teda.Druhou polovinu knihy jsem se nemohla odtrhnout.Sice už jsem tušila,jak to dopadne,ale ještě jsem malinko čekala,jestli ještě něco nevytáhne Jackson.Postava Amber mě v první půlce teda dost rozčilovala.Kniha je ale opravdu čtivě napsaná.

Ketrin.TR

Knížka, do které se zakousnete a nemůžete jen tak přestat číst. Přestože je manželských thrillerů teď nějak přemíra a tušíte kudy se příběh bude ubírat, i tak lítáte očima po řádcích a hltáte každé slovo. Jen ten konec za mě mohl být trošku jiný.

Teresita

Skvělá, napínavá knížka, kterou nelze odložit, dokud ji nedočtete do konce. Nečtěte si komentáře před čtením knihy, obsahují příliš mnoho spoilerů! Doporučuji si o této knize moc nezjišťovat a prostě jen číst a nechat se překvapit.

!!!SPOILER: Závěr knihy bych, podobně jako většina tady, z knihy vynechala. Chápu, že autorky chtěly prostě "pachatele" pořádně potrestat, ale k tomu si přece nemusely vymýšlet úplně novou věc, která se předtím v příběhu nevyskytuje. Navíc mi to k Daphne nesedělo, myslím, že se pomstila dost a dosáhla svého. Naopak Amber díky této věci dle mého trpěla příliš málo. Pokud manžela zatkli, byla v podstatě volná, ne?

ladyka

Pokud hledáte čtivý nenáročný "psychothriller" bez hlubších psychologických rozborů/hutného děje, tak se rovnou pusťte do čtení této knihy. Já ji slupla jako malinu a odpouštím jí i závěrečné "hollywoodské" zadostiučenění spravedlnosti a finální patetický rozhovor hrdinek. Každopádně je tento příběh výstižným příkladem známého přísloví o kopání jámy druhým :o) a já se u něj bavila!

DančaM

Parádní knížka od které se nedalo odtrhnout. Nenudila jsem se ani vteřinku. Určitě doporučuji :)

Jahnet

Moc pěkný thriller!

Olous1

Tak toto byla jízda.Amber byla pěkná mrcha.Takové knihy mám ráda,pěkně se to četlo,mělo to děj.No prostě jsem se vůbec nenudila.Knihu doporučuji přečíst.

Acquenta

Tohle byl jeden velký zážitek. Daphne jsem si hned zamilovala, žila v bolesti, tiše trpěla a na povrch byla tak silná, usměvavá..žena s opravdu velkým srdcem. Co se týče Amber a Jacksona, nemám slov. Kolik takových zlých lidí je kolem nás? Raději nevědět :( Knížka o tom, jak jednoho psychopata přenechat druhému. Skvělé čtení, na jedničku.

lenik284

Super, super výborné čtení, povedená kniha příběh má spád, přečteno jedním dechem

Veru.Viti

Tak tohle byla parádička. Moc se mi líbilo rozdělení knihy do dvou částí, ve které se pokaždé dozvíme kousek pravdy. Jak moc mě tahle kniha bavila od samého začátku až do poslední stránky. Kdyby tady někteří nevyzrazovali, čemu je to podobné, tak by to bylo určitě překvapení. Myslím, že se nedá očekávat úplně všechno. Jsem nadšená a právem hodnotím plným počtem a doporučuji.

M100

Super kniha! Takové mam ráda. Nutí člověka číst dál a dál.

Puntíkatýhrnek

Výborný příběh na téma Božích mlýnů...příběh má vážně spád, přečetla jsem ho za jeden den...jen konec je lehce patetický, ale i tak vřele doporučuji...

ŠaruleK
30.12.2018

Úžasná knížka, přečtená jedním dechem. Za každými dveřmi se odehrává nějaký příběh a ne vždy je skutečnost taková, jak se jeví na veřejnosti. Vřele doporučuji.

L.Helena
30.12.2018

Výborné čtení o tom, že nemusí být v životě vše takové, jak se navenek jeví.
Tahle knížka se opravdu moc povedla.

Miro67
28.12.2018

Za mě 5 hvězdiček. Ač je tento příběh fiktivní, přesto pro mnoho žen, žijícím s psychopatem, až velmi skutečný. Daphne, taková tichá voda, byla mnohem chytřejší, než Amber a nafoukaný egoista Jacson předpokládali. Amber nedostala, co chtěla, ale co si zasloužila. A i Jacson pocítil sílu božích mlýnů.

Květ
27.12.2018

Čtivá oddechovka, kterou zvládnete přelousknout za jeden den. Autorky umí vtáhnout do děje, ale thriller to není ani náhodou. Vypočítavá mrcha, ženatý boháč a jeho dokonalá manželka vytváří v knize koktejl plný intrik, falše, přetvářky, ke konci nechybí odhalení tajemství a nějaké to psycho, které se ovšem dá trochu předvídat.

yetti74
25.12.2018

Skoro do poloviny mě kniha tak úplně nechytla, chvílemi jsem i přemýšlela, jestli jí neodložím. Ale ve druhé půlce se to rozjelo a byla jsem ráda, že jsem u knihy zůstala. Takže jedna hvězdička dolů za to, že se začátek tak táhl. Ale pak už parádní počtení.

Deniska147
17.12.2018

Naprosto skvělá kniha. Od první chvíle jsem Amber nenáviděla a Daphne milovala. Díky Valerie a Lynne za tuhle parádní knihu.

Joyce24
15.12.2018

Tak tato knížka se četla téměř sama. Něco jsem už dopředu tušila, něco mě překvapilo, posledních 100 stran jsem dala na jeden zátah. Mohu jen a jen doporučit!!!