Posledná pani Parrishová

Posledná pani Parrishová https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389406/bmid_posledna-pani-parrishova-6NC-389406.jpg 4 1332 469

Amber Pattersonová už nechce žiť ako bezvýznamná nula, neviditeľná žena, ktorá splýva s davom. Má pocit, že si zaslúži viac. Zaslúži si luxusný ,pohodlný a bezstarostný život. Daphne Parrishová je zlaté dievča z Bishops Harbor v Connecticute. Má všetko, po čom Amber odmalička túžila – vyzerá ako bohyňa, býva v priam katalógovej vile a jej manžel Jackson je milionár. Parrishovci patria medzi miestnu honoráciu, majú moc, peniaze, styky a ľudia ich obdivujú. Prečo by niekto mal mať všetko a iný nič? Amber sa rozhodne rozvrátiť sladký život sokyne a zaujať jej miesto po boku Jacksona. No dômyselný plán jej môže skrížiť starostlivo skrývané tajomstvo z minulosti.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Last Mrs. Parrish , 2017

Lexie321
27.05.2022 5 z 5

Kniha je fantastická. Štýl písania je hravý a ľahko vtiahne čitateľa do deja. Hoci som od Daphninej časti jednoznačne fandila jej, čítať Amber bola tiež zábava. Maximálne odporúčam!

juliesze
10.05.2022 4 z 5

Zprvu zajímavý příběh, který se ve mě přeesunul do pocitu nějakého "ale" až moc naivní hrdinky. Líbilo se mi vyprávění z různých pohledů a vlastně i docela příjemně poskládané linky. Jímá mě hrůza z takových vztahů mezi partnery a chápu, jak těžké může být se z takového vztahu vymanit. Každopádně krásně zpracované a promyšlené do každého ohledu. NEjprve jsem jednu hvězdičku ubrala ale nyní přehodnocuji a dávám plnou. Z tak trochu "ženského" románu/thrilleru vytřískat tolik a nezabrušovat do nepředstavitelných pavučin se autorce podařilo opravdu podařené dílo!

Calibra
09.05.2022 4 z 5

7/22 Knížka se mi moc libila. Napsáno z pohledu dvou postav, pohled Daphne mě zaujal víc než Amber, asi protože čtenář nečekal takový zvrat v příběhu. Postavy hezky vykresleny, opravdu povedené…. Tím pádem nechápu, proč ostatní knihy autorek jsou pro většinu zklamání a dost mě to odrazuje od čtení ostatních.

Petras_ka
27.04.2022 3 z 5

Poslednú pani Parrishovú som počúvala ako audioknihu. Zaujala ma hneď od začiatku, bola som zvedavá ako to všetko skončí a prekvapilo ma, že dej bol vyrozprávaný dvomi navonok podobnými, ale v skutočnosti úplne protikladnými postavami - Amber a Daphne. Ako som sa dostala do druhej časti, tak nadšenie opadalo a akosi som už tušila, čo bude nasledovať a čakala som na koniec. Nie je to kniha, ktorá by mi zvratmi vyrazila dych, ale rozhodne zlé to určite nie je. Stojí za to si ju prečítať alebo vypočuť.

malýčtenář
15.04.2022 5 z 5

Koho by nezaujalo, zda hlavní hrdinka dojde ke svému vysněnému cili? Je ochotná pro to udělat cokoliv. Kniha se musí stále číst, i když v druhé polovině už čtenář začíná odhalovat tajemství děje. Velice napínavý příběh. Vřele doporučuji.

Ajinka88724
15.04.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha (několikrát :D). Pro mě perfektní příběh i díky skvělému přednesu obou čtenářek. Vřele doporučuji. Dnes jsem si koupila i knihu protože tu prostě musím mít.

HDosoudilová
11.04.2022 5 z 5

Kniha je rozdělena do dvou částí - nejprve je vyprávěčkou Amber, později Daphne. To jsem nevěděla a překvapilo mě to. Ovšem mile. Amber i Daphne jsou opravdu zajímavé postavy. Obě mají mnoho společného a zároveň jsou rozdílné. Každá má své tajemství.
Děj jako takový je možná svým způsobem předvídatelný, to mi však nevadilo. Důležité pro mě tentokrát byla čtivost a vývoj příběhu. A vlastně to není tak nereálné, bohužel.

Tuto knihu jsem měla na seznamu už dlouho a jsem opravdu moc ráda, že jsem si ji přečetla. Skvělé čtení. Úplně bych ji tedy neřadila mezi thrillery, ale psycho to bylo parádní. Nečekejte žádné vraždy, krev či vyšetřování. O to víc jsem z knihy nadšená.

Darja.8
06.04.2022 5 z 5

Brilantní dílo.

Veju007
03.04.2022 5 z 5

Po lehkém zklamání z Terapie od B. A. Paris sáhla po Poslední paní Parrishové a to teda bylo přesně to, co jsem hledala!
Super nadupaný psychothriller o Amber, která chce získat život v luxusu Daphne a ukořistit jejího dokonalého manžela. To, co se pak děje v druhé části, to teda bylo úplně wau!
Jak nejlépe vystihnout celý příběh? No, holky z Opravdových zločinů říkají: “Píše se to ‘karma’ a čte se to ‘jdi do pr*ele’.” Tak přesně takhle!

BlueTer
30.03.2022 5 z 5

Kniha je velice povedená. Hned mě vtáhla do děje. Je to stejné téma jako Za zavřenými dveřmi, ale řekla bych, že tato kniha je mnohem lepší. Konec byl jen třešnička na dortu.

Comelye
25.03.2022 3 z 5

Začátek zdlouhavý, moc mě nechytl, ale později se to začalo dávat do pohybu. Každopádně děj hodně předvídatelný a konec nepřekvapil. Takový průměr. Knih s tímto dějem už je napsaných více.

dana8437
18.02.2022 5 z 5

To byla “jízda”! Za mě super námět, něco jako za “Zavřenými dveřmi”. Nemohla jsem sebou čtení odtrhnout! Bylo až k nevíře, čeho je člověk schopný… víc neprozradím, jen vřele doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi psycho thrillery!

michaelaaa5
13.02.2022 3 z 5

Thriller, jehož anotace mě neoslovila, protože mi připadala stejná jako u každého třetího thrilleru, ale vysoké hodnocení mě nakonec přesvědčilo knihu přečíst. Příběh je psán z pohledu dvou žen, závistivé a po bohatství prahnoucí Amber a Daphne, která má vše na co si jen ukáže. Kniha je od druhé poloviny velmi předvídatelná a tak mě závěr nakonec vůbec nepřekvapil..

Kenan
09.02.2022 3 z 5

Při výběru této knihy jsem si myslela, že vzhledem k hodnocení, nemohu sáhnout vedle.
Ale bohužel nemohu sdílet nadšení. Kniha je tvořena dvěma částmi. V první části Amber, pocházející z chudšího prostředí, spřádá plány, jak získat velice bohatého Jacksona Parrishe. Využije k tomu slabost jeho ženy Daphne pro zemřelou sestru a brzy se stává její nepostradatelnou kamarádkou. V druhé části vše procházíme z pohledu Daphne. Závěr je již ve stylu "a co bylo dál". Jde o psychologický thriller, které mně normálně baví, ale tuto knihu jsem četla rychle, ne proto, že bych chtěla vědět, jak vše dopadne, protože jsem to již tušila, ale proto, že už jsem ji chtěla mít za sebou. Zklamala mně, nejspíš i pro má velká očekávání.

Aileena
05.02.2022 4 z 5

Pěkné to bylo. Poslouchala jsem jako audioknihu a skoro mě mrzelo, když příběh skončil. Bylo to přesně tak, jak jsem si od začátku myslela, a celou dobu jsem doufala, že to dopadne, jak jsem si (jim) přála. Splnilo se a já jsem spokojená. Poslední dvě kapitoly mi přišly trošku zbytečné a tak nějak navíc. Nevím, možná bych to podstatné na závěr jen nějak jinak zformulovala, ale to už je detail.
Chvílemi mi až běhal mráz po zádech, jak může takové "šťastné" manželství někdy vypadat... a že se tyto věci bohužel dějí i v reálném světě. Držím palce všem těmto "šťastným" manželkám, aby našly způsob, jak ze svého (ne)štěstí ven.

Youn@n
22.01.2022 3 z 5

Dle hvězdiček zde jsem měla velké očekávání. Knížka je chytlavá, ale znám lepší.

Vakalik
16.01.2022 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audio při procházkách se psem nebo uklízení. Není natolik náročná, aby se při ní nedalo dělat něco jiného, ale zároveň je dost zajímavá na to, aby posluchači neutíkaly myšlenky. Je to plné zvratů a překvapení. V posledních letech se vyrojilo spousta knižních thrillerů, těch horších i těch lepších. Tenhle je pro mne těsně nad polovinou k tomu lepšímu.

mataj
12.01.2022 4 z 5

Povedený thriller plný tajemství, lží, intrik a hodně ambiciózních plánů. Příběh je vyprávěný ze dvou různých pohledů - Amber a Daphne a musím říct, že mě to docela zaujalo. Takže jsem spokojena.

VercaV
17.12.2021 4 z 5

Dlouho jsem se ke čtení této knížky chystala až jsem se do ní konečně pustila. Prvních pár kapitol mě tolik nebavilo, až sem si říkala co na ní všichni vidí když má tak vysoké hodnoce. Ovšem pak se to začalo rozjíždět. Od začátku jsem měla tušení, že Jackson nebude tak "svatý" jak se vydával a že to bude mít svoje ale.
Moc se mi líbilo rozdělení na části, že jsme si nejdřív přečetly celý příběh Amber a pak Daphne. Daphne mi bylo líto, ale obdivovala sem ji, že měla plán a Amber jí k tomu pomohla aniž by to tušila. Závěřečná třetí část byla dobře propracovaná, jak vše do sebe zapadlo a každý dostal to co si zasloužil. Amber mi ve finále líto vůbec nebylo, sama byla bezpáteřní což bylo znát i z toho co udělala v minulosti.
Určitě knihu všem doporučuji, i přes ne tolik zajímavý a řekla bych že lehce nudný začátek stojí kniha za přečtení.

Pavlnka
16.12.2021 5 z 5

Tak to bylo super, mě to moc zaujalo. Konec mi přišel už takový moc přetažený, ale první a druhá část výborné.