Poselství od protinožců

Poselství od protinožců https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17717/poselstvi-od-protino-17717.jpg 4 664 135

Román Poselství od protinožců vypráví příběh americké lékařky, specializující se na přírodní léčitelství, které se naskytla příležitost poznat život jednoho australského domorodého kmene – domorodci jí totiž nabídli, aby se s nimi zúčastnila jejich putování po Austrálii. Čtenář společně s mladou lékařkou postupně objevuje svět, ve kterém platí zcela jiné zákonitosti: domorodci žijí v naprostém souladu s drsnou přírodou, mají mimořádně vyvinutý orientační smysl a jsou schopni přežít i v těch nejnehostinnějších podmínkách. Marlo Morganová dochází k poznání, že způsob života i duchovní svět australských praobyvatel, jakkoli se může na první pohled zdát primitivní, je ve skutečnosti mnohem hlubší a autentičtější než naše moderní civilizace. KRITIKA: Perthská Dumbartung Aboriginal Corporation upozorňovala na nesrovnalosti mezi věcmi popisovanými v knize a realitou. Došla k závěru, že je dílo smyšlené a že její učení postrádá důvěryhodnost. Podle jejich slov je pro Austrálce hluboce urážlivé, že běloška vydělává peníze za dezinterpretaci jejich kultury pro vlastní reklamu a zisk. Vyjádřili svůj hněv nad tím, že autorčino falešné poselství je naivním euroamerickým trhem přijímáno jako fakt a byli nesmírně znepokojeni tím, jaké dlouhodobé následky to pro jejich kulturu bude mít. V roce 1996 skupina Aboriginských starších, vážně znepokojených implikacemi knihy, dostala grant na cestu do USA a ke konfrontaci autorky, s cílem znemožnit hollywoodizaci jejího díla. Autorka veřejně přiznala, že její kniha je falzifikát, ale tomuto faktu se dostalo v USA jen malé publicity. Původní Australané jsou velmi rozezleni tím, že kniha je stále propagována a široce prodávána, protože čtenáři dává falešný obrázek jejich tradiční kultury a jejich současné politické a sociální situace, což velmi poškozuje jejich až příliš reálný boj za přežití.... celý text

Literatura světová New Age
Vydáno: , Práh , Knižní klub

Mutant Message Down Under , 1990

Skawin
30.07.2014 5 z 5

Co říci ke knize, která mě v mnohém překvapila.. To s čím se v poslední době setkávám takřka na každém kroku, je možná pravdou i v zapadlých částech Austrálie.. A i pokud jde o falzifikát, stojí za to knihu číst...

martinkaLLL
18.07.2014 4 z 5

Krásná kniha, kdybych to uměla převést do reality,tak se tím řídím. Jedině ten návrat, vlastně poslední kapitola, se mě moc nelíbila, spíš mě zklamala.

Alisce
21.06.2014 5 z 5

Konečně jsem našla knihu, kterou bych hned zařadila do povinné četby všech školáků. Problém je v tom, že hodně lidí nechce uvěřit, nebo knihu vůbec nepochopí. Ono zase tak nejde o celou tu knihu, ale hlavně o ty myšlenky v ní. Kniha se mi četla skvěle, uchvátila mě a troufám si tvrdit, že mi toho dost dala.

Ormos Atalia
15.06.2014

Každý by se měl po přečtení této knihy zamyslet nad dnešním světem a sám nad sebou.

jana.hud
12.06.2014 3 z 5

Po přečtení komentářu jsem čekala od této knihy daleko více. Začátek knihy byl zajímavý, ale pak už to byla spleť myšlenek, které se tvářily jako příběh. I když je pravda, že některé mně donutily zamyslet se nad tím, jak žijeme.

jana1739
05.06.2014 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem věděla, že lepší se mi do rukou nedostane a je to tak, pro mě zatím kniha č.1.

AničkaŽ
25.05.2014 5 z 5

Přestože by si tahle kniha zasloužila úctyhodný a předlouhý komentář, já nemám slov. Velké pravdy se v ní skrývají, velké uvědomění jsem našla sama v sobě a i velkým skeptikům pro slabost v literatuře ji doporučuji.

katynais
27.03.2014 5 z 5

Tahle kniha se pro me stala inspiraci v tom jak byt lepsi, jak mit lepsi zivot. Pokud hledate cestu, chcete zmenit v necem svuj zivot nebo sebe, tak si ji urcite prectete. Kvuli teto knize se strhl poprask, autorku pranyrovali a tvrdili, ze je to vymysl, ale tak pravdive a plne informace si jen tak nekdo nevymysli a i kdyby preci jen ano, tak jsem tomu uverila a chci tomu verit a to je pro me to nejdulezitejsi. Jak by tato kniha mohla poskozovat domorodce a jejich kulturu??!! Ja bych byla hrda na to byt takova

Sofie45
18.03.2014 5 z 5

Musím říct, že tato kniha je naprosto úžasná záležitost.
Jedná se o neuvěřitelně poutavé, unikátní a inspirující vyprávění, jež mě prostě...dostalo. Když jsem pronikala stránkami této knihy, cítila jsem se tak strašně šťastná a nadopovaná konstruktivní energií, že to snad nelze ani slovy popsat. Myslela jsem si, že se snad rozplynu blahem.
Mnoho lidem připadají věci, o nichž tam mohou dočíst nejspíše neskutečné, jak z nějakého pomalu pohádkového příběhu, avšak já si osobně myslím, že člověk by se měl při té své všetečné honbě za stále větším majetkem a pomíjivými požitky zamyslet "A je toto vůbec ta ONA cesta, kterou bych se chtěl SKUTEČNĚ vypravit, když pominu tužby mého ega? A je toto vůbec ten pravý, naplňující smysl života?", samozřejmě, každý má právo na svobodnou volbu, takže konečné rozhodnutí je pouze a jen na něm, ale myslím si, že by takové zadumání do sebe sama každému jen prospělo.
No, každopádně, na tuto knihy mohu jen a jen vznášet ódy, doporučovala bych jí každému, kdo se chce trochu zamyslet nad životem a všemi těmi záležitostmi okolo... :)))

eLeR
17.02.2014 5 z 5

Výborná kniha, výborný štýl ... človek akoby putoval s pani lekárkou. A priznajme si, skoro každému by takáto cesta pomohla.

snicel
27.01.2014

Neviete, kde to bolo vydané?

efka.saf
27.01.2014 5 z 5

Páni, tak toto byl velmi silný zážitek a zároveň i zajímavá životní lekce. Myslím, že tato knížka nemůže asi nikoho nechat chladným.... ano samozřejmě, telepatie, umění iluze, léčitelství, .... je to vůbec možné?? Ale na druhou stranu, proč vlastně ne? To, že dnešní člověk není schopný komunikovat pouhou myšlenkou neznamená, že to není (nebo spíše v hodně dávné minulosti nebylo) možné. Odjakživa jsem cítila silné pouto k přírodě a jedna moje část by ráda takovou cestu absolvovala taky, ale je mi jasné, že bych to určitě nedokázala :). S Marlo Morgan jsem ale tuto cestu absolvovala s radostí a celou dobu jsem přemýšlela o dnešním světě a o hodnotách, které dnešní společnost prosazuje.... A že některé věci nejsou úplně na 100% pravdivé? No tak nejsou, mně osobně na tom naprosto nesejde :), na skutečnosti, že celé lidstvo už nějaký ten pátek kráčí hodně šejdrem, to stejně nic nezmění.

Zidanek
06.01.2014 5 z 5

Kéž bychom všichni alespoň na chvilku zažili poklidný a spokojený život těchto domorodců, jímž hlavním posláním je přežití, nabírání nefyzickeho vlastnictví a naplňování svých talentů, a tím se tak vzdálit od dnešního uspěchaného života bez doopravdového smyslu, neboť právě oni jsou Opravdoví Lidé.

Anetqua
13.10.2013

Osobně mi nezáleží na tom, zda kniha byla vymyšlená či nikoliv. Každý si z ní může vzít to, co sám chce. Důležitá je celá pointa knihy a pohled na svět z jiné "perspektivy". Kdo si chce najít důvod pro to, že kniha je blábol, tím, že je smyšlená je přesná ukázka naší společnosti.. Přitom na tomto "detailu" vůbec nezáleží...

Barbastelle
10.09.2013 5 z 5

I kdyby na knize byl jen střípek pravdy, má to své poselství. A když už jsem s těmi kdyby začala, tak kéž by každého na zemi toto poselství aspoň trochu zasáhlo.
Kniha se silnou myšlenkou, ale neměla jsem pocit, že se mi vnucuje, skvělé!

mariannnka
16.08.2013 5 z 5

Máme se od takových lidí hodně co učit - ať už je kniha smyšlená, či nikoliv, může nám být vzorem pro lepší, hodnotnější a celistvější život. Hned by nám tu společně na světě bylo lépe.

hankapimi
15.08.2013 4 z 5

Přestože příběh fiktivní, rozhodně čtivý. Putování skrz australskou buš s domorodým kmenem Dávných lidí potěší příznivce s cestovatelskou duší a mnozí čtenáři se rozpomenou na dávné universální pravdy, přírodní léčitelství a klady života, těsně spjatého s přírodou, což už dnes není většinou dost možné. Většině popisovaných údalostí se dalo věřit, ale pak přišel literární "kotrmelec" a já si při čtení říkala: buď tolerantní... Ale jedno platí určitě : poselství pro současnou civilizaci, aby si lidé uvědomili zhoubné účinky jejich stylu života na vodu, zemi, vzduch, zvířata a rostliny i na ně samotné.

lazarus
28.07.2013 5 z 5

Rozhodně z devadesáti procent fiktivní, ale čtivě napsané poselství pro rádoby-civilizovaný svět.
Ano, poselství to je rozhodně, ale ten průvodní děj je dle mého názoru z valné většiny smyšlený.
Autorka je určitě reinkarnací Coelheho, protože jeho knížky mě tohle dílko připomínalo snad každou stránkou.
Valná většina myšlenek v knížce má hlavu a patu a z pohledu světa, který jsme si uzurpovali je rozhodně správná.
Občas ale autorka plácne naprosto zcestnou ptákovinu, která narušuje celkové vyznění knihy.
Není to příběh. I když se tak tváří, není to příběh. Je to změť myšlenek a názorů, které jsou obalené tou obligátní omáčkou,
kterou Marlo nestaví do zrovna kladného světla, co se naší civilizace týče. Tu omáčku ovšem pochopí jen ten, co knížku přečte.
Vřele doporučuji. I když bych zhruba pětinu kapitol škrtnul, stojí za to přečíst.
Tímto bych zároveň rád poděkoval svému kolegovi z práce, který mě na knížku navnadil a posléze půjčil k přečtení.

Elzina
26.06.2013 5 z 5

Žádná fikce to není. Je to skutečné poselství.

katerinn
19.06.2013 5 z 5

pro mě jedna z nejhezčích duchovních knížek.. i když je to fikce, moc dobré k zamyšlení..vřele doporučuji..

Austrálie léčitelství telepatie New Age životní styl esoterismus, ezoterika původní Australané literární mystifikace

Marlo Morgan
americká, 1937
2000  84%Poselství od protinožců
1998  81%Poselství z věčnosti

Kniha Poselství od protinožců je v

Přečtených1 029x