Porodní bábou proti své vůli

Porodní bábou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332150/bmid_porodni-babou-proti-sve-vuli-MD9-332150.jpg 5 333 93

Becky Meyrsová, kdysi veselá a odhodlaná zdravotní sestra, se vrací do Hope River. S sebou si přináší trauma z porodu, kterému neúspěšně asistovala, a jako pacienta si veze svého bývalého zaměstnavatele, doktora Bluma. Doktor je na tom ještě hůř než Becky; smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvnou, neschopnou trosku. Becky se usídlí v bývalém domově své přítelkyně Patience, a přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svým démonům čelem.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Reluctant Midwife , 2015

Lenoulinka
14.06.2018 5 z 5

Moc pěkná knížka s tematikou zdravotnictví a hospodářské krize, který má příběh. Konečně něco trošku jiného než detektivky a červené knihovny.

Petra186
29.05.2018 5 z 5

Zajímavá čtivá knížka, dá se přečíst na jeden zátah. Zdravotnické téma a hlavně porodnictví mě velmi zajímá, získala jsem soustu zajímavých informací. Určitě tuto knihu doporučuji.

marara
06.05.2018 5 z 5

Velmi milé čtení s řadou zajímavých témat. Srovnání klasické medicíny a tradičních léčitelských postupů, ukázka toho, jak může vypadat přirozený porod, jak se s traumatem může vyrovnat lidská psychika, ale i dopady hospodářské krize na americký venkov, to vše bylo zajímavé. Především to ale byl příběh silných lidí, kteří dělají za každé situace, co dokážou, a i když nejsou obklopeni dostatkem, žijí život plnými doušky a bez kompromisů. Přečetla jsem za 2 dny.

Aaloha
26.04.2018 4 z 5

První díl byl lepší, ale i tak spokojenost s knihou.

LeHor
25.04.2018 4 z 5

Hezky napsáno, ale první díl byl lepší.

alexis818
19.04.2018 5 z 5

Jsem opravdu mile překvapena,druhý díl ještě lepší než první.Krásně napsáno,takové pohlazení po duši,Kniha hezky popisuje,jak si lidé v těžkých dobách mohou pomáhat a být u toho štastní.Silný příběh a vřele doporučuji.

Ivanule
15.04.2018 5 z 5

Krásné pokračování prvního dílu,jen mě překvapilo,že už to nebylo o postavě Patience,jakožto hlavní ale ta tu byla v roli vedlejší,ale o sestřičce Becky,kterou teda musím říct,že jsem si z prvního dílu moc nepamatovala,ale i tak to bylo opět krásné.Je zde popsané špatná doba v Západní Virginii v letech 1933-1942,tábory civilní ochrany přírody,které občané té doby odsuzovaly,nezaměstnanost v té době byla snad největší v dějinách Ameriky,ale opět tu byl i protiklad toho jak si i v tak špatné době mohou pomáhat a žít i tak šťastně,i když těžce.Krásně napsáno!

helenkan
14.03.2018 5 z 5

I tenhle díl se mi hodně líbil. Moc hezky napsaný příběh. Všechny postavy jsem si oblíbila a nejen ty hlavní. Vztahy,které mezi všemi panovaly,tak ty jsme mohli jen závidět.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Když jsem zjistila, že vyjde další pokračování Porodní báby od řeky Hope, moc jsem se těšila. A naštěstí jsem po přečtení nebyla zklamaná. I tento díl byl skvělý. A jsem moc ráda, že jsem se setkala se všemi starými dobrými známými od řeky Hope. Vím, že si oba dva díly zase někdy přečtu a to si myslím, hovoří za vše.

martinaandulka
22.11.2017 5 z 5

Nádherně napsaná kniha.Je to silný příběh zasažený v letech 1933-35 kde se čtenář dozví jaké problémy byli v Americe,na jaké úrovni bylo zdravotnictví,zemědělství,nezaměstnanost,hlad,bída a hrdinství.

ritz
16.10.2017 5 z 5

Moc krásná knížka, nádherně napsaná, silný příběh.
Jsem nadšená.

matilda74
12.10.2017

Opravdu znovu krásně psaná kniha. Čte se jedním dechem.

josska
11.10.2017 5 z 5

knížka mě moc bavila,hezky navazovala na první díl,pěkně se četla

zuzi1162
08.10.2017 5 z 5

Paráda, hluboký příběh plný opravdovosti. Za mě plných pět jedniček. Navíc se mi líbila návaznost na předchozí knihu.

bagel
17.09.2017 5 z 5

Strhující kniha, která se mně líbila ještě více než první díl. Přečteno za 1 a půl dne a vřele doporučuji také jako zdroj o životě v Americe za hospodářské krize.

JessieEx
28.08.2017 4 z 5

Po přečtení prvního dílu už jsem byla docela připravená, na detailní popisy porodů a prostředí, ve kterém se děj odehrává. Možná proto mě příběh Becky zaujal víc. I sama hrdinka mi byla sympatičtější než Patience v prvním díle. Líbil se mi docela napjatý vztah mezí Becky a doktorem Blumem, jehož vyústění rozhodně nebylo nečekané, ale jakožto tečka za skvělým příběhem mně osobně přišlo slabé... Knížka se ale perfektně četla a mrzí mě, že tímto krátká série o porodních bábách končí...

Zitka.V
27.08.2017 5 z 5

Knížku jsem shltnula za 2dny....co víc dodat?!

Phewell
10.08.2017 5 z 5

Druhý díl mě opět bavil a rozhodně nezklamal. Nepovažuji knihu jako senzaci s wow efektem, ale nejspíš je mi blízká doba americké deprese a osudy obyčejných lidí, jejich lidskost a každodenní boj o život. Rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu v originále.

ctenarkaEva
10.08.2017

Milá knížka, která se mi líbila asi víc než 1. díl.

quendery
07.08.2017 5 z 5

Krásná knížka, přečtená jedním dechem stejně jako Porodní bába od řeky Hope.

přátelství děti láska naděje pro ženy chudoba, bída porod

2017  91%Porodní bábou proti své vůli
2016  88%Porodní bába od řeky Hope
2020  79%Porodní bábou navždy

Kniha Porodní bábou proti své vůli je v