Porodní bábou proti své vůli

Porodní bábou proti své vůli https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332150/bmid_porodni-babou-proti-sve-vuli-MD9-332150.jpg 5 333 93

Becky Meyrsová, kdysi veselá a odhodlaná zdravotní sestra, se vrací do Hope River. S sebou si přináší trauma z porodu, kterému neúspěšně asistovala, a jako pacienta si veze svého bývalého zaměstnavatele, doktora Bluma. Doktor je na tom ještě hůř než Becky; smrt na operačním sále a tragický skon jeho ženy v ten samý den z něho udělaly nemluvnou, neschopnou trosku. Becky se usídlí v bývalém domově své přítelkyně Patience, a přestože má z porodů panický strach, musí se v chudém kraji plném zoufalých žen a mužů postavit svým démonům čelem.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Reluctant Midwife , 2015

nangijala
22.03.2021 4 z 5

Tento příběh se mi líbil více než první díl. I zde hraje velkou roli deník, ale trošku jinak než jen jako záznamy o porodech. Více se dovídáme o samotných hlavních postavách, stejně tak se vracíme i k postavám z prvního dílu. Děj je dynamičtější a zajímavější, reflektuje život v horách v době hospodářské krize, zároveň ukazuje důležitost zdravotní péče v nelehkých podmínkách, vyzdvihuje sousedskou sounáležitost, víru a respekt k druhému. Kniha velmi čtivá, užila jsem si ji.

Evaho73
20.02.2021 5 z 5

Krásny historický román, ktorého dej autorka čitateľom podáva úžasným a strhujúcim štýlom prerozprávania.
Na pozadí burlivých časov v priebehu ťažkej hospodarskej krízy v 30. rokoch 20. storočia sa odohrávajú príbehy ľudí, ktorých jedinou nádejou na záchranu je vzájomná pomoc a solidarita.
Ďalším problémom, ktorý museli prekonávať bola nedostačujúca zdravotnícka starostlivosť, ktorá sa stala vodou na mlýn pre ústredné postavy tohto príbehu.
Opäť sa tu stretávame s pôrodnou bábou od rieky Hope, s jej mužom, ale hlavne s ich priateľmi zdravotnou sestrou Becky a doktorom, ktorý je zároveň poznačený aj vážnou osobnou krízou. Cez tieto postavy nám autorka podáva reálny historický obraz o živote ľudí v období ťažkej depresie, ako aj obraz o dôležitom poslaní, či už samotných pôrodných báb alebo zdrav. sestier.

lenkaBajza
28.01.2021 5 z 5

jsem nadšená.
Hlavní hrdinku prvního dílu Patience jsem si moc oblíbila, proto jsem byla ráda, že jsem se o jejím životě mohla dočíst i v této knize. Becky a její příběh mě však bavily také. Bylo super sledovat Becky i Isaaca, jak se v příběhu mění v jiné lidi:)
Ke konci, kdy se děj točil okolo pracovního tábora, mne moc nebavil a měla jsem v úmyslu ubrat jednu hvězdu. Ale konec, který byl strašně předvídatelný a "smrděl" happyendem, mě přesto rozebral na kousky.
Není co vytknout, čte se to samo a je to skvělý zážitek:)

boeink
25.11.2020 5 z 5

Oba díly se mi moc líbily. Těším se na třetí díl.

Pampelda
25.11.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Druhý díl se mě líbil víc než první .

lapagerie
22.10.2020 4 z 5

Pokračování se mi líbilo více, asi právě proto, že se v něm bylo více děje, nejen porody a lékařské zákroky. Ano, je to hlavně "romantika", ale v dnešní době si člověk rád přečte podobnou oddychovku.

Delitka
07.09.2020 5 z 5

Druhé pokračování porodní báby se mi líbilo snad víc než první. Tentokráte se tolik nejezdilo k porodům, ale k různým zraněním. Sestřička Becky i Isaac byli skvělí i když do konce knihy vlastně nevíte jak zemřela Isaacova žena a jakou roli v úmrtí hraje její muž. Autorka skutečně umí přitáhnout čtenáře přímo do děje.

Doubravka1975
20.07.2020 5 z 5

Volné pokračování Porodní báby od řeky Hope a opět Vynikající !!!
Příběh je hlavně o zdravotní sestřičce Becky, ale všechny ostatní postavy z minulého dílu jsou zde zpátky a také dostaly prostor v příběhu SUPER!!!
Autorku ukládám do oblíbených a moc se těším na další pokračování
Všichni jsme silnější než si myslíme....

Acquenta
20.07.2020 4 z 5

I když jsem tuto knihu četla jako první , vůbec mi to nevadilo. Děj byl přehledný, hlavní hrdinové zajímaví a příběh se četl sám. Konec úplně nádherný , tak nějak jsem to celou dobu čekala :)

Katka2382
04.06.2020 4 z 5

Druhý díl už je trochu napínavější a i trochu šmrncnutej červenou knihovnou,mi tak přijde.Ale pořád je to taková čtivá oddechovka.

Dudek25
03.06.2020 5 z 5

krásné pokračování knihy ted už z pohledu Becky první díl byl krásný a tento si také našel místo v knihovně děj a to jak lidi spolu uměli vycházet a pomoci si je krásný

Noisette73
22.05.2020 5 z 5

Už druhý díl a já neměla slov..... Nádherná kniha, nádherné navázání na díl předchozí,
u některých pasáží jsem ani nedýchala a jak já všem nastávajícím maminkám držela palce! U téhle knihy se dostavuje pravý adrenalin a nervy jsou napnuté k prasknutí, tomuto žádný thriller nesahá ani po spodní rohy knižní obálky.

eva3992
13.05.2020 5 z 5

Zdravotní sestra Becky se po několika letech vrací zpět do apalačských hor a veze s sebou doktora Bluma, který utrpěl otřes a není schopen se o sebe postarat. Becky neví, co bude dělat, jsou bez peněz a nemají kde bydlet. Nakonec jim pomůže Patience, porodní bába, která je sama těhotná.

Volné pokračování knihy Porodní bába od řeky Hope. Opět jsme v Americe v době hospodářské krize, těsně před tím, než se rozpoutá druhá světová válka. Lidé se snaží přežít jak to jde, peníze nejsou nikde, ale většina lidí si pomáhá navzájem a podporují se.

Kniha je úžasně čtivě napsaná, okamžitě Vás vtáhne do děje. Veškeré porody, úrazy a nemoci jsou zde dokonale popsané. První díl se mi líbil moc. Tento mi přišel zhruba do poloviny stejný, po půlce se opravdu „rozjel“ a byla tam spousta akce. Poslední třetinu knihy jsem probrečela dojetím.

Na jednu stranu je to oddechová knížka, u které nemusíte moc přemýšlet, na druhou stranu silná i dojemná, která Vám zahraje na city. Budete prožívat každodenní starosti a radosti obyčejných lidí.

Rozhodně doporučuji.

Val
11.05.2020 5 z 5

Tak ještě jednou ... První díl Porodní bába od řeky Hope nastavil laťku hodně vysoko. Troufám si napsat, že druhým dílem jí autorka posunula ještě výš. Amerika v době hospodářské krize, život obyčejných lidí , který má k lehkému opravdu hodně daleko. Přesto velmi milá a svým způsobem optimistická knížka. Určitě jedna z těch, ke kterým se čtenář bude rád vracet.

Val
07.05.2020 5 z 5

Já to prostě musím napsat ... Před pár dny jsem dočetla první díl a bylo mi moc líto se s postavami loučit. Nyní jsem začala tuto a ten pocit, že je mám zase všechny zpátky je úžasný ... To už se mi dlouho nestalo. Já tyhle knížky miluju ...

Janulano
04.04.2020 5 z 5

Přidávám se k názoru,že tato knížka je snad ještě lepší než její první díl. Bála jsem se,že původní hrdinka Paty (opravdu mi přirostla k srdci a zdrobnělina jména se mi lépe vyslovovala) už se tu vůbec neobjeví. Jak milé bylo překvapení,že i tady jsem si ji užila do sytosti a dozvěděla se spoustu nového a zajímavého o lidech,kteří mě už v prvním díle zajímali,ale nebyl jim dán zdaleka takový prostor,který by si zasloužili. Tahle kniha byla skvělá volba!

Leniiis
06.02.2020 5 z 5

Možná se mi tato knížka líbila ještě víc než první díl. Ač historický romány moc nečtu, tak v případě téhle autorky jsem udělala vyjímku a jsem nadšená :)

Hobo
22.12.2019 5 z 5

Snad nejlepší popis života v době Velké krize, který jsem četl.
Jo, a musím poděkovat své ženě. Bez ní bych si tohoto titulu nevšiml.

TaLu
12.11.2019 5 z 5

Jak milé, vrátit se k řece Hope a nechat se unášet vyprávěním dalších životních osudů. Tentokráte je v popředí sestřička Becky. Dalo by se říci, že styl vyprávění je podobný...zápisky v deníku, porody i jiné případy, velká hospodářská krize a s ní spojený boj s chudobou a nedostatkem. Uvědomila jsem si, že by mi ani trochu nevadilo, pokud by těch knih ve stejném duchu napsala autorka ještě mnoho. Je tolik postav, a jejich život ubíhá jako voda v řece a přináší okamžiky štěstí i bolesti. Napsáno opět naprosto skvěle, četla jsem každou volnou chvíli. Nové pohledy na práci zdravotní sestřičky v táboře, její péče o nemocného doktora a hlavně drama kolem ničivého požáru odlišují knihu od první části. Velmi zdařilé pokračování. Nebezpečný porod blízkého člověka prožije každý čtenář, který zná první díl, se zatajeným dechem. Kniha je především příběhem života. Neopakovatelným. Doporučuji.
.......
"Vždycky se cítím pokorně, když se podívám nahoru na oblohu. Myslíme si, že naše problémy jsou tak velké, ale vesmír je mnohem větší a každý na této planetě má problémy - patří to k životu."
"Ve chvíli, kdy na svět přijde nový člověk, se všechno změní. Všichni se musí přesunout, aby mu udělali místo, každý člověk, každý kámen, každý strom, každá hvězda, a porodní bába má to privilegium, že tomuto zázraku může přihlížet."

Hakl54
05.11.2019 5 z 5

Nelehký život obyčejných lidí. Krásné počtení.

přátelství děti láska naděje pro ženy chudoba, bída porod

2017  91%Porodní bábou proti své vůli
2016  88%Porodní bába od řeky Hope
2020  79%Porodní bábou navždy

Kniha Porodní bábou proti své vůli je v