Popel Londýna

Popel Londýna https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/361715/bmid_popel-londyna-TIK-361715.jpg 4 43 10

Strhující krimi v historických kulisách Londýna. Londýn, 1666. Plameny dosud největšího požáru v historii Londýna zachvátily katedrálu sv. Pavla a odkrývají tajemství, která měla zůstat skrytá. Uprostřed chaosu nalézáme mrtvolu muže se svázanýma rukama za zády a bodnými ranami na krku. Jak ale najít vraha, když většina obyvatel sama bojuje o přežití? Všemu přihlíží James Marwood, syn odsouzeného zrádce a neochotný vládní informátor, který je donucen pachatele najít. Marwood je brzy vehnán do mimořádného nebezpečí, ale i náruče záhadné mladé ženy, kterou před plameny zachránil. Řádění vraha však ještě není u konce a další oběť na sebe nenechá dlouho čekat. Andrew Taylor je nejuznávanějším britským autorem žánru historické krimi.... celý text

evickakyticka
11.06.2023 3 z 5

Oddychovka, u které moc nemusíte přemýšlet. Historické detektivky mám ráda, hlavně, když je prostředí hezky popsané a postavy sympatické. Hodnotím třemi hvězdami.

richard7959
10.08.2022

Scotland Yard, založený v roce 1829, vyšetřuje vraždu v Londýně už v roce 1666 a ještě k tomu v City, kde Metropolitní policie neměla nikdy v historii Anglie žádnou pravomoc? Nedělá tohle z historického románu spíš historickou sci-fi?

marvarid
20.11.2020 4 z 5

Odpočinková, příjemná, kniha. Uhlazené vyprávění. Žádné extravagance, nic nechutného. Za pár dní přečteno. Takže jsem spokojená, přesně tohle jsem od dalšího historického románu AT čekala a čas strávený s knihou jsem si užila.

Lumír23
19.10.2020 5 z 5

Knihu jsem doslova přejel, bavila mě, bylo to velice příjemné setkání s Londýnem.

Ctenar1202
11.10.2019 3 z 5

Historický román s detektivní zápletkou. Té historie bych si já osobně představovala víc. Vpodstatě o požáru je psáno jen několik málo stran, což mě mrzí, protože kniha je celkově docela bichlička o nějakých 417 stranách. A vyšetřování.....ale jo, nebylo to špatné.

Galadwen
27.09.2018 4 z 5

Spokojenost. Svižně napsané, zajímavý děj a atmosféra města postiženého katastrofou, zasazeno do "neokoukané" doby (už se mi celkem zajídají knihy z Anglie Jindřicha Osmého, a tohle - sláva! - je změna). Vzdor vraždám nejde o detektivku, zjištění vraha je spíš vedlejším motivem knihy. A musím pochválit grafickou podobu knihy - obálka na první pohled zaujme a podobné je to s vnitřním členěním kapitol. Jen korektury to chtělo pečlivější.

bagel
27.03.2018 4 z 5

Velmi dobře vykreslené prostředí Londýna, zajímavý děj.

tygřík2
05.02.2018 3 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí. Popis požáru a popožárního chaosu byl opravdu dobrý.

bejan
12.01.2018 4 z 5

Výborně vykreslená atmosféra Londýna roku 1666. A to nejen požár, ale i běžný život lidí. Pokud máte pocit, že žijete ve špatné době, přečtěte si tento román.
Knihu jsem vůbec nebral jako detektivku, spíš jako historický román, který ozřejmí to, co se v učebnicích dějepisu skrývá za jednoduchou větou "restaurace monarchie"...

baroo
30.11.2017 4 z 5

Cesta zpátky časem až do roku 1666, kdy Londýn postihl zničující požár. Detektivní, až skoro politická zápletka na pozadí těchto tragických událostí (a především jejích následků) je velmi čtivá a zajímavá. Čtenář se dostane mezi ty nejvíce privilegované a zároveň i mezi chudinu, dozví se něco o životě v té době. Já ocenila především stravitelnost knihy, protože historickým románům příliš neholduji a celkem se v historii moc nevyznám. Kniha se mi moc líbila, ale podruhé už ji číst nemusím, trhák na pět hvězdiček to není.